Základní a mateřská škola

  • Domů
  • Základní a mateřská škola

Základní a mateřská škola

Základní škola ve Slatině  je škola malotřídního typu a žákům poskytuje vzdělání prvního stupně (1. až 4. ročník) základní devítileté školní docházky. Děti se zde učí ve dvou třídách, v každé z nich jsou vždy dva ročníky. Škola má kapacitu 50 žáků, v posledních letech školu navštěvuje 30 – 35 dětí. Do 5. ročníku většina z nich dojíždí do 6 km vzdáleného Bílovce.

Škola sídlí v třípatrové budově uprostřed vesnice společně s mateřskou školou, školní kuchyní a jídelnou. Kromě místních žáků ji využívají i žáci z okolních vesnic. Dopravní dostupnost je dobrá, 200 m od školy je autobusová zastávka. Nespornou výhodou je i poloha vesnice a školy samotné. Nachází se v Přírodním parku Oderské vrchy a okolní krajinu a přírodu využívají učitelé a žáci při výuce.

Ve škole, která v posledních letech prošla téměř kompletní rekonstrukcí, jsou dvě moderně vybavené hlavní třídy (nový nábytek, nové osvětlení i podlahy, interaktivní tabule s počítačem a kvalitním ozvučením), stejně vybavená pracovna s počítači a školní družina plná her a moderních technologií.

Menší počet žáků ve třídách a téměř rodinné prostředí umožňuje realizovat osobní přístup při výuce, podporuje pevnější navazování vztahů mezi žáky samotnými, umožňuje věnovat čas dětem s poruchami učení i dětem nadaným a ve spojených ročnících se děti učí větší samostatnosti a díky starším spolužákům ti mladší rychlejší sebeobsluze, školnímu režimu i vzájemné komunikaci.

Svým žákům zajišťuje širokou paletu školních i mimoškolních akcí, aktivit a kroužků, zapojuje se do kulturního dění v obci i v regionu Bílovecka.

Přejít na web školy    

Fotogalerie

Dostávejte aktuální informace z Vaší obce, pomocí SMS nebo e-mailů.

Obec Slatina, Nový Jičín, Moravskoslezský kraj

Slatina 1,
742 93 Slatina

info@obecslatina.cz
Datová schránka: jm3axuq

IČ: 00600661

Mapa ČR