• Domů
  • Novinky
  • Kácení máje bylo spojeno s oslavami 135 let od založení místního hasičského sboru

28. 05. 2023

V sobotu 27. května 2023 jsme uspořádali tradiční akci Kácení máje. V letošním roce byl program spojen s oslavami 135 let od založení Sboru dobrovolných hasičů Slatina.

Sobotní program začal nápadně nenápadně už v průběhu dopoledne. V deset hodin vyrazila od hasičské zbrojnice skupinka „masek“. Nechyběli tradiční dělostřelci s kanónem. Účelem procházky po obci bylo především pozvat občany na odpolední vyvrcholení programu ke kulturnímu domu.

Program pro veřejnost byl zahájen průvodem z fotbalového hřiště i s královnou máje za doprovodu dechové hudby.

Následovalo samotné pokácení májky pomocí ruční pily a sekery – toho se ujali vybraní diváci. Po dražbě májky následoval kulturní program – vystoupení dechové hudby Rozmarýnka a skupiny Neminem.

Po nich předvedla dvě družstva mladých hasičů svůj požární útok, na jehož konci děti uhasily požár domečku. Po celé odpoledne byla připravena statická ukázka hasičské techniky – ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně přijela těžká vyprošťovací osmikolová Tatra Force, ze stanice v Bílovci pak velkoobjemová cisterna Tatra 815-7.

Po požárním útoku následovala volná zábava u hudby skupiny ConChord.

Dostávejte aktuální informace z Vaší obce, pomocí SMS nebo e-mailů.

Obec Slatina, Nový Jičín, Moravskoslezský kraj

Slatina 1,