Ze života v obci v roce 2017

Hasiči při taktickém cvičení v Bítově likvidovali požár traktoru

10.07.2017
V neděli odpoledne byla místní jednotka sboru dobrovolných hasičů povolána k taktickému cvičení do obce Bítov, kde tamní hasiči slaví 120 let od svého založení.

K události byla jednotka dle schváleného plánu vyslána s cisternovou automobilovou stříkačkou Liaz s družstvem.

Na místě úkolem našich lidí hasit „hořící“ traktor a ochlazovat propanbutanové láh­ve.

Na slatinské Country pohodě vystoupilo pět kapel, vrcholem byl Slatinský Schrummel

25.06.2017
Už popáté uspořádali hudebníci z místního tělesa Slatinský Schrummel minifestival Country pohoda. Odpolednem plným country muziky provázely kapely VřesBand, Country Kamarádi, Country Gang, Azyl a na závěr jako zlatý hřeb Slatinský Schrummel.

Ze života školy v druhém čtvrtletí roku 2017

Začátkem dubna jsme vynesli Morenu, před Velikonoci žáci zdobili kraslice, pekli jidáše a povídali si o velikonočních svátcích.

Při jarním tvoření ve školce se tentokrát děti samy pustily do práce a rodiče jen „koukali“. A nesmělo chybět „hledání velikonočního zajíčka“ s plněním úkolů. Na Den Země jsme za hustého sněžení odjeli na Jarošův statek, kde děti třídily odpad, čistily stáje a hřebelcovaly poníky.

Benefiční koncert v kostele podpořil opravu varhan

Kalendář akcí 13.06.2017
V neděli 23. dubna 2017 proběhl v chrámu Nanebevzetí P. Marie ve Slatině benefiční
koncert na podporu oprav zdejších varhan. Varhany nám byly darovány plzeňskou konzervatoří.

Zmiňovaný nástroj byl vyroben v roce 1900 varhanářem Josefem Hubičkou (1864 – 1940).Bohužel v minulosti tento nástroj prošel zásadními zvukovými změnami a některé původní rejstříky
byly nahrazeny novými.

Cesta pohádkovým lesem

03.06.2017
Tradiční Cesta pohádkovým lesem se opět vyvedla J. Celkem 96 přihlášených dětí, jejich rodiče nebo ostatní příbuzní postupně při asi 5 km procházce lesem „navštívili“ jedenáct stanovišť, kde plnili různé úkoly. Závěr poté jsme společně strávili u kulturního domu.

Za pořadatelé děkuji všem „pohádkovým postavičkám“ a také sponzorům.

Kácení máje začalo už dopoledne tradičním "pozýváním"

27.05.2017
Iřik a Iřik, salvy z karbidového děla, hudba a další zvuky - to vše v sobotu dopoledne odstartovalo přípravy na tradiční kácení máje. Od deseti hodin se obcí Slatina a její místní částí Nový Svět potulovala "pozývací" partyja, která připravovala spoluobčany na velkolepou akci.

Ve tři odpoledne pak už nebránilo nic tomu, aby z místního hřiště vyrazil průvod ke kulturnímu domu.

Pohár starosty SDH Slatina vyhráli v mladší kategorii místní děti

06.05.2017
Osm hasičských družstev dorazilo v sobotu 6. května 2017 ráno na tradiční soutěž mladých hasičů v požárním útoku O pohár starosty SDH Slatina.

Soutěž již několik let probíhá na prostranství u kulturního domu, které sice vyžaduje mírné zkrácení soutěžní trati, ale na druhou stranu poskytuje lepší zázemí, než místní hřiště.

Ženatí porazili svobodné 3:1, tradiční prvomájový fotbal nadchnul diváky

01.05.2017
Pondělní odpoledne patřilo ve Slatině fotbalu. První květen je již dlouhá léta vyhrazen místnímu derby mezi svobodnými a ženatými. Jelikož jsme obec moderní, světová, objevila se letos poprvé v jednom z týmů žena. Svobodná.

U kulturního domu stojí májka, tradiční akci přálo počasí

01.05.2017
Desítky lidí v neděli 30. dubna odpoledne sledovaly se zatajeným dechem mravenčí odbornou práci několika šikovných místních (i mírně přespolních) mužů, kteří na obvyklém místě u kulturního domu vztyčili obrovskou májku.

Voda z kanalizace zaplavovala čističku, hasiči museli upravit vývod

29.04.2017
K technické pomoci, související se zaplavováním čističky odpadních vod u jednoho z domů ve Slatině, byli hasiči vysláni v pátek krátce před půl pátou.

Hasiči nad ránem pomáhali záchranné službě

01.02.2017
Ve středu 1. února nad ránem byl jednotce vyhlášen poplach – krajským operačním střediskem byla vyslána ke spolupráci se záchrannou službou při transportu pacienta na Novém Světě.

Činnost zásahové jednotky hasičů v roce 2016

17.01.2017
Jednotka sboru dobrovolných hasičů je zřizována obcí podle zákona 133/1985 o požární ochraně jako její organizační část. Velitel je jmenován a odvoláván starostou obce.

*Jednotka SDH není součástí Sboru dobrovolných hasičů - občanského sdružení, které se v obci věnuje výchově mládeže a organizování kulturních a sportovních akcí.

Na 40. ročníku turnaje v líném tenise bojovalo 24 hráčů

01.01.2017
Dne 30.12.2016 se uskutečnil 40. ročník Vánočního turnaje v líném tenise s  počtem 24 hráčů. Po povinné registraci začal v 9:00 hodin turnaj čtyřher na dvou kurtech v kulturním domě a v tělocvičně.

Po odehrání základních čtyř skupin se další zápasy hrály v kulturním domě.

Pořadí čtyřher:
1. místo – Michaela Kadulová, Jan Kadula