Ze života v obci v roce 2011
Zvolte rok: 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

Devět hodin u požáru v Pustějově

31.12.2011
Od časného rána až do odpoledne naši hasiči zasahovali u požáru hospodářské budovy v níž byla mj. stolařská dílna a dílna na opravu zemědělské techniky, také uskladněné seno a sláma. Podařilo se uchránit část hořícího objektu a sousední rodinný domek. Jednotky zachránily z ohně několik hospodářských zvířat, mj. dvě prasata, krávu, býka, telata, kachny a slepice.


A přišel sníh...

22.12.2011
Vzhledem k tvrzení mnohých, že sníh u nás dlouho nezůstane, zachytili jsme ho pro jistotu na několika snímcích. Napište Ježíškovi a naplňte krmítka, dnes právě začala astronomická zima.Slunce v 06:29 vstoupilo do znamení Kozoroha, nastal zimní slunovrat. Znamená to, že jsou nejkratší dny a nejdelší noci v roce. Slunce je také nejníže nad obzorem a jeho paprsky dopadají na zem nejšikměji.


Ze života školy - zpravodaj podzim 2011

14.12.2011
Prázdniny jsou dávno za námi a nový školní rok se již naplno rozjel. Do prvního ročníku nastoupilo 8 dětí. Celkem školu navštěvuje 33 žáků ze Slatiny a Nového Světa. V mateřské škole je zapsáno 21 dětí. I v novém školním roce nás čeká mnoho práce a nových úkolů. Škola se zapojila do projektu Šablony EU peníze školám a získala dotaci 450 000 Kč. Z první části dotace byla během prázdnin nově vybavena počítačová učebna a ve třídách byly instalovány dvě interaktivní tabule.


Zásahová jednotka obce má nového velitele

14.12.2011
Na dnešním zasedání obecního zastupitelstva byly mimo jiné projednávány změny v zásahové jednotce SDH Slatina, kterou obec dle zákona 133/85 zřizuje jako svou organizační složku.


Vybrali jsme hvězdu do soutěže

14.12.2011
U příležitosti zahájení projektu Evropská Slatina a historicky prvního setkání představitelů obcí Slatina byla vyhlášena soutěž Slatinská hvězda. Místní kolo je u konce, víme, kterou hvězdu povezeme na společné setkání obcí.Na dnešním veřejném zasedání obecního zastupitelstva bylo představeno celkem devatenáct hvězd, které naši občané vyrobili a odevzdali do dříve uvedeného termínu.


Mikulášská nadílka je za námi

04.12.2011
Dnes odpoledne proběhla v kulturním domě ve Slatině Mikulášská nadílka. Mikuláš s andělem spolu s partou čertů zde hodným dětem předávali dárky.Program pro děti začal promítáním kreslené pohádky přímo v sále kulturního domu. Po skončení se ozvalo zvonění, praskání a řinčení řetězů - kromě Mikuláše s andělem totiž do sálu dorazila i parta čertů přímo z pekla.


Podzim v obci obrazem

31.10.2011
Několik podzimních fotek z obce, dokud listí neopadlo...10. výročí založení Spolku pro obnovu venkova Moravskoslezského kraje

21.10.2011
Po deseti letech se opět sešli starostové obci našeho kraje ve Slatině u příležitosti 10. výroči založení Krajské organizace Spolku pro obnovu venkova Moravskoslezského kraje.


Profesionální hasiči navštívili školu

20.10.2011
V rámci programu Výchova dětí v požární ochraně navštívili ve středu místní školu hasiči ze stanice HZS v Bílovci.Dětem z první a druhé třídy hasiči představili svoje povolání a zaměřili se například i na linky tísňového volání.


343 hasičů zemřelo na následky útoků před deseti lety

12.09.2011
V rámci pobytu redakce serveru POŽÁRY.CZ v USA se i zástupci naší jednotky zúčastnili několika pietních akcí na Manhattanu, v New Yorku, kde si hasiči připomněli desetileté výročí od útoků na Světové obchodní centrum, Pentagon a pádu letu č. 93 v Pensylvánii. V souvislosti s těmito událostmi přidali i naši hasiči vzpomínku a odkaz k památníku padlých 343 hasičů u stanice "Ten House".


Letošní Jako Za Mlada je za námi

07.08.2011
Včera proběhl již třináctý ročník recesistické akce Jako Za Mlada, letos na téma JZM hledá talent. Talenti se v průběhu odpoledne našli, mládež použije výhru na provoz své školy :-)Na programu dne nechybělo kromě recesistických scének ani vystoupení Evy a Vaška v zámecké zahradě, show Michala Nesvadby pro nejmenší, Ruda z Ostravy, skupina MIG 21, místní světoznámé těleso C.I.P, ohňostroj, skupina 333 a pařba na Dance Stage.


Památník železniční nehody ve Studénce byl odhalen

06.08.2011
Dnes proběhlo pod nechvalně známým mostem nad železniční tratí ve Studénce ke slavnostnímu odhalení pietního památníku. Naši hasiči, kteří u nehody rovněž zasahovali, se ceremoniálu zúčastnili.Na desetitunové betonové plastice jsou uvedena křestní jména všech, kteří při srážce mezinárodního rychlíku Comenius s konstrukcí právě budovaného mostu dne 8. srpna 2008 přišli o život.


Hasiči museli zlikvidovat sršně

03.08.2011
Dnes odpoledne byla obecní jednotka hasičů povolána k obvyklému zásahu nejen posledních dnů, ale i celého roku - likvidovali hmyz, tentokrát sršní hnízdo.


JZM bude hledat talent

28.07.2011
Mílovými kroky se blíží další ročník světoznáme recesistické akce místního spolku Jako Za Mlada. Letos se bude na akci - mimo jiné - hledat talent...


Hasiči v prvním pololetí jezdili naštěstí méně

22.07.2011
Poloviční počet zásahů oproti srovnatelnému období loňského roku má za sebou naše jednotka hasičů, kterou obec povinně zřizuje dle zákona 133/85 Sb. o požární ochraně.