Ze života v obci v roce 2013
Zvolte rok: 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

Občané se společně setkali u kulturáku, založili tak společně novou tradici

Video 14.12.2013
Nultý ročník „Adventního setkání u kulturáku“ překvapil nejen pořadatele hojnou účastí všech občanů.
Okolo patnácté hodiny návštěvníci dle pozvánky zanechali předvánočního shonu a vyrazili na netradiční setkání s možností lehké ochutnávky pochutin. Celou akci provázely tóny koled a předvánoční atmosféra.

Pro děti i dospělé byl připraven punč, pro ty druhé jmenované pak svařák.


V úterý proběhlo poslední letošní zasedání obecního zastupitelstva

11.12.2013
Poslední letošní zasedání obecního zastupitelstva proběhlo v sále místního kulturního domu v úterý večer. Na programu jednání byla například zpráva starosty o činnosti obecního úřadu, rozpočet obce na rok 2014 a rozpočtové opatření.

Nechyběla samozřejmě ani diskuze s přítomnými občany. Stejně jako každý rok bylo i letos připraveno malé občerstvení.


Hasiči dostali téměř 100 tisíc na nové vybavení

10.12.2013
Vláda v červenci uvolnila 200 milionů Kč mimořádných finančních prostředků pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí nasazených v průběhu povodně. Mezi ně patřili i naši hasiči, obci tak připadlo na jejich vybavení celkem 99 500 Kč.


Jubilanti a noví občánci obce se sešli v místním zámku

08.12.2013
Tradiční setkání starosty obce s jubilanty a novými občánky Slatiny a Nového Světa se uskutečnilo dnes odpoledne v obřadní síni místního zámku.

Starosta poblahopřál celkem třem občanům, jež se dožili významného životního jubilea a předal jim drobnou pozornost.


Vážení spoluobčané,

z krátkého podzimu jsme se „vrhli“ přímo do zimy. Pro milovníky tepla a sluníčka neoblíbená část roku, ale zimní období je doba adventu, Vánoc-nejkrásnějších svátků v roce. Ale čeká nás i plesová sezona a další společné akce.

Novinkou v letošním roce bude akce zastupitelstva obce -„Adventní setkání u kulturáku“- s programem se můžete seznámit dále ve Zpravodaji.


Ze života školy od září do prosince 2013

Nový školní rok se rozběhl obvyklým způsobem. Prvňáčci čtou první slabiky a slova , nepotrvá dlouho a přečtou si svou první pohádku sami. Starší žáci se prokousávají náročnějším učivem. Kromě jazyka mateřského se učí také anglicky a k výuce využívají počítačovou techniku.

V říjnu jsme společně s MŠ uspořádali Drakiádu s pečením brambor. Letos na poli za školou foukal vítr a draci létali vysoko. Dětí s rodiči přišlo hodně a byly odměněny sladkou odměnou a diplomem.


Halloweenské radovánky ve Slatině připravila pro rodiče a děti místní škola

20.11.2013
Halloweenské tvoření rodičů s dětmi připravili 31. října 2013 zaměstnanci Mateřské a Základní školy ve Slatině.

Každá rodina donesla minimálně jednu dýni, kterou malí umělci vyřezávali do nejrůznějších podob. Školní jídelna ožila v tajemném duchu halloweenského podvečera. Přitom neuplynula ani hodina a vchod školy zaplnily svítící dýně. Veselé, smutné, strašidelné, všechny výrazy se tu našly.


Požár na obecním úřadě prověřil nejen místní hasiče, cvičně zachránili dvě osoby

14.11.2013
Dnes odpoledne absolvovali naši hasiči letošní druhé taktické cvičení. Po nácviku likvidace požáru v domově pro seniory v Bílovci si Hasičský záchranný sbor pro organizaci svého cvičení vybral místní zámek.

Dle námětu cvičení měl domnělý požár vypuknout na sekretariátu úřadu. Jeden z pracovníků obce pak před kouřem utekl na balkon v prvním nadzemním podlaží budovy.


Volby ve Slatině vyhrála ČSSD, následovala strana ANO 2011 a KSČM

26.10.2013
Obec Slatina a její místní část Nový Svět má dohromady 585 voličů. Svou obálku jich odevzdalo 389, platných hlasů bylo 385. Účast ve volbách je tedy 66,5%, což je nad republikovým průměrem.

V hlasování u nás nejvíce hlasů získala ČSSD (25,45%), následovaná ANO 2011 (23,11%) a KSČM (17,40%).

Podrobné výsledky najdete na přiloženém obrázku.Naši hasiči cvičili v Bílovci zásah při požáru domova pro seniory

23.10.2013
Dnes odpoledne proběhlo v Bílovci taktické cvičení, které simulovalo požár domova pro seniory. Cvičení se zúčastnilo celkem pět jednotek hasičů.

Požár byl na operační středisko ohlášen krátce po patnácté hodině. Na místo byly vyslány jednotky profesionálních hasičů z Bílovce a Nového Jičína spolu s dobrovolnými hasiči z Bílovce, Tísku a Slatiny.


Ze života školy (září 2013)

Nejkrásnější dva měsíce v roce jsou za námi, děti opět usedly do školních lavic a vše už běží v pracovním tempu. V prvním ročníku jsme letos přivítali 10 dětí. Celkem základní školu navštěvuje 32 žáků. Rovněž mateřská škola je pro letošní školní rok zcela naplněna. Bylo přijato 14 tříletých dětí a do školky tak chodí celkem 25 dětí, z toho 18 chlapců.


Celkem pět družstev bojovalo O putovní pohár starosty obce Slatina v nohejbale trojic

01.09.2013
V sobotu proběhl v areálu u kulturního domu již téměř tradiční nohejbalový turnaj trojic O putovní pohár starosty obce Slatina. Přihlásilo se celkem pět družstev.

Hracím systémem bylo tradiční "každý s každým". Po litém boji získali třetí místo hráči z družstva ve složení Jiří Binar, Pavel Martinásek a Ivan Richtár, pomyslné stříbro pak Lukáš Klapuch, Jan Fabík a Petr Binar.


Naši hasiči likvidovali požár auta a pole u vodojemu

19.08.2013
K požáru osobního automobilu na poli ve směru ze Slatiny na Výškovice naši jednotku krajské operační a informační středisko v Ostravě povolalo dnes, krátce po půl osmé večer.

Požár se z osobního automobilu rozšířil i na strniště.


Pět let uplynulo od nejtragičtějšho zásahu v historii našich hasičů, zemřelo při něm osm lidí

08.08.2013
8. srpna 2008 byli naši hasiči povoláni k tragické železniční nehodě do Studénky. V místě stavby nového mostu na silnici ze Studénky do Příbora došlo k vykolejení vlaku Eurocity na trase Ostrava - Olomouc.

Na místě zasahovalo přes dvacet jednotek hasičů, posádky zdravotnické záchranné služby a dva vrtulníky letecké záchranné služby. Byl vyhlášen zvláštní stupeň poplachu.


Kosmonauti vesmírného střediska NAŠA dovezli na Zemi doktora Pičku

05.08.2013
Hrdiny odpoledního programu Jako Za Mlada se stali kosmonauti vesmírného střediska NAŠA, kteří splnili speciální misi a přivezli z planety Merkur známého profesora Dr. Jeronýma Pičku, kterého během loňské akce vystřelili místní recesisté omylem z děla až do vesmíru.

Nadějný místní bubeník Matěj Binar zahájil podvečerní část akce a odstartoval vystoupení oderských CRASH DRUMS.