Ze života v obci v roce 2014
Zvolte rok: 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

Vánoční turnaj v líném tenise má za sebou už 38. ročník

30.12.2014
Dne 27.12.2014 se uskutečnil 38. ROČNÍK VÁNOČNÍHO TURNAJE V LÍNÉM TENISE s rekordním počtem 24 hráčů.

Po povinné registraci začal v 9:00 hodin turnaj čtyřher na dvou kurtech v kulturním domě a v tělocvičně. Po odehrání zápasů čtyř skupin se další zápasy hrály v kulturním domě.

xxx

---

Pořadí čtyřher:

1. místo – Libor Klapuch s Radimem Lazeckým
2.


Požár v části rodinného domu v Tísku od svíček si vyžádal dvě zraněné osoby

17.12.2014
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 17.12.2014 od­poledne v obci Tísek (okres Nový Jičín) u požáru v rodinném domku. Požár od několika zapálených svíček si vyžádal dvě zraněné osoby – ženu s popáleninami odvezl vrtulník, muž skončil na pozorování v nemocnici. Předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun.


Občané se v čase adventu setkali u kulturního domu, děti ze školy zpívaly koledy

14.12.2014
V neděli odpoledne jsme uspořádali v pořadí již druhé "Adventní setkání u kulturáku". Tradice, kterou se nám podařilo založit v loňském roce tak pokračuje a vzhledem k návštěvnosti můžeme s radostí dodat, že úspěšně.

Celá akce začala v 15 hodin, kdy nejen děti postupně ozdobily vánoční strom. O hodinu později pak předvedly své vystoupení - vánoční tématika se nesla jejich básněmi i písničkami.


Starosta obce se setkal s jubilanty a přivítal nové občánky

13.12.2014
V sobotu odpoledne se v obřadní síni místního zámku uskutečnilo tradiční setkání starosty obce s jubilanty a také přivítání novorozených občanů naší obce.

Celkem sedmi přítomným jubilantům starosta poblahopřál k výročí a poděkoval jim za práci, kterou ve svých životech pro obec udělali a ještě jistě udělají.


Znáte Slatinu a Nový Svět shůry? Díky těmto fotografiím budete

Video 12.12.2014
Představujeme unikátní sérii fotografií a videozáznamů obce Slatina a místní části Nového Světa, pořízenou z výšky kamerou kvadrokoptéry.

Naše obec má poměrně zajímavou historii, podrobně "zpracovanou v samostatném článku":http://www.obecslatina.cz/289-clanek na našem webu.

Slatina připadala už od roku 1960 pod okres Nový Jičín. Je tvořena Slatinou a místní částí Nový Svět.


Na besedě v kulturním domě byl občanům blíže představen Otto Lev Stanovský a obraz Sixtinské Madony

11.12.2014
Ve středu v podvečer se v sále kulturního domu ve Slatině konala beseda o jednom z místních slavných rodáků. Tím byl Otto Lev Stanovský, mimo jiné vychovatel dětí následníka habsburského trůnu Ferdinanda ďEste.

Besedu vedl pan PhDr. Jaroslav Zezulčík, kastelán zámku Kunín. Život Otto Stanovského, který "již ve stručnější podobě znáte z našeho samostatného článku na obecním webu":http://www.obecslatina.


Hasiči mají novou radiostanici, usnadní spojení při mimořádných událostech

09.12.2014
V úterý odpoledne proběhlo na stanici Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Ostravě - Zábřehu slavnostní předání nového vybavení vybraným jednotkám sborů dobrovolných hasičů obcí. Starosta obce, jakožto zástupce zřizovatele jednotky, převzal do užívání digitální terminál Matra.


Téměř čtyřicítku dětí obdaroval v kulturním domě Mikuláš výměnou za básničku či písničku

V neděli odpoledne se v sále místního kulturního domu uskutečnila tradiční Mikulášská nadílka. Té se zúčastnila téměř čtyřicítka dětí nejen ze Slatiny, ale také z okolí či příbuzenstva místních občanů.

Celou akci otevřelo vystoupení dětské taneční skupiny z Domova dětí a mládeže v Bílovci. Následovalo promítání kreslené pohádky a pak už se v sále setmělo a nastala očekávaná chvíle.


Hasiči ve Slatině vyprostili více než čtyřicet vozidel

01.12.2014
Předpověď meteorologů překvapivě vyšla a nejen Slatinu a okolí pokryla ledovka. V souvislosti s výše popsaným jevem došlo na silnici ze Staré Vsi do Slatiny, přesněji v zatáčce u kostela, k uvíznutí několika osobních automobilů,


Ze života školy ve čtvrtém čtvrtletí roku 2014

Uzavřeli jsme první čtvrtletí školního roku. Děti se pilně učí a zároveň se již těší na Vánoce. Stále však čekáme na první sníh. Počasí je poměrně teplé a sv. Martin na bílém koni nepřijel. Tak sněhové vločky stříháme alespoň z papíru.

Koncem září jsme společně s MŠ uspořádali podzimní setkání dětí a rodičů na školní zahradě s pouštěním draků a pečením brambor. Děti si také zasoutěžily a získané knoflíky za splněné úkoly si mohly vyměnit za drobné hračky a sladkosti.


Po čtyřiceti letech byl vymalován a vyčištěn interiér místního kostela, výrazně pomohli hasiči

25.11.2014
Kostel Nanebevzetí Panny Marie patří mezi jednu z dominant naší obce. Byl postaven začátkem 14. století, první zmínka je doložena rokem 1461. Současná barokní podoba pochází ze století sedmnáctého.

Na přelomu října a listopadu roku 2014 prošel interiér po téměř čtyřiceti letech opravou.


Na ustavujícím zasedání nového zastupitelstva byli zvoleni starosta i místostarosta obce

05.11.2014
Ve středu v podvečer proběhlo v sále kulturního domu ustavující zasedání nového obecního zastupitelstva. Na programu byla volba starosty, místostarosty, ustanovení výborů a volba jejich předsedů.

Z původně devíti členů zastupitelstva oznámil své odstoupení ze zdravotních důvodů dosavadní místostarosta obce pan Ing. Jan Kotala. Za jeho dosavadní dlouholetou práci pro obec mu děkujeme.


Poslední říjnový podvečer opět patřil Halloweenu

04.11.2014
Konec října je tradičně spojen s halloweenskými radovánkami. Proto ani letos zaměstnanci MŠ a ZŠ ve Slatině nezaháleli a připravili pro rodiče s dětmi program na hřišti u kulturního domu.

Celá akce začala vyřezáváním dýní, kterou si každá rodina přinesla. Malé, velké, kulaté, šišaté, všechny tvary postupně dostávaly svoji podobu.


Obec se mění, kromě nové informační tabule jsme zpříjemnili život občanům v lokalitě Za humny

21.10.2014
Několik novinek přinesl podzim do naší obce. U obchodního domu se můžete seznámit s aktualizovanou informační tabulí. Ta získala kromě aktualizovaných informačních popisků také nové fotografie.

Příjemnějším místem pro život se stala lokalita Za humny, ve které v současné době probíhá čilá výstavba nových domů.


Hasiči dostali pro sobotní soutěž na hřišti nový povrch

24.09.2014
Jak víte nejen z našeho webu, koná se v sobotu na místním hřišti další ročník soutěže hasičů v požárním útoku - O pohár starosty obce Slatina. Na atraktivní podívanou vás srdečně zveme.

V souvislosti s přípravami na soutěž byl zcela přebudován náběh pro zmíněnou disciplínu a právě ve středu odpoledne získal svůj finální asfaltový povrch.