Ze života v obci v roce 2010
Zvolte rok: 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

Zima ve Slatině

19.12.2010
Vyfotil jsem pro web pár zimních fotek. Máte taky nějaké? Ze sjezdovky, z lesa? Pošlete na webmaster@obecslatina.cz, doplníme album :-)Ze života školy

13.12.2010
Zahájení školního roku je již dávno za námi. Prvňáčci se naučili první písmena a číslice a statečně se prokousávají základním, nicméně nezbytným učivem. Také starší žáci si plní úkoly, které před ně postavil nový školní rok.Zahájení školního roku je již dávno za námi.


Mikulášská nadílka je za námi

06.12.2010
Tak jako každoročně se i letošní Mikulášská nadílka povedla. Celkem 56 dětí si přišlo k Mikuláši a andělovi pro balíčky, které děti dostaly po básničce nebo písničce. Čerti trošku pozlobili, ale byli prý hodnější než loni!Hasiči zasahovali na domácí půdě

05.12.2010
Jeden z nepříjemných zásahů, kterým je vždy zásah na tzv. domácí půdě, protože se jedná o známé a kamarády, mají za sebou naši hasiči po včerejší noci. O půl desáté večer byli povoláni k požáru sazí v komínovém tělese ve Slatině.


Novinky u Ski Slatina

01.12.2010
"Nově - Více - Lépe - S chutí" - Tak zní heslo, které nejlépe vystihuje hlavní novinky nadcházející sezóny. Inspiraci jsme čerpali i z podnětů našich fanoušků. Děkujeme všem. Podívejte se, co vše se nám pro vás podařilo připravit...


Neohlášené pálení klestí si vyžádalo výjezd hasičů

28.11.2010
Nejen naše hasičská jednotka byla dnes krátce po poledni povolána sektorovým operačním a informačním střediskem hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje se sídlem ve Frýdku-Místku k nahlášenému požáru lesa.


Rekonstrukce zbrojnice - podtrženo, sečteno

09.11.2010
Letošní rok byl - co se stavebních prací týče - u nás v obci především ve znamení celkové rekonstrukce hasičské zbrojnice, postavené v roce 1977 a rekonstukce prostranství u kulturního domu. V článku si popíšeme, co vše se tedy změnilo právě u hasičů ve zbrojnici.


Hasiči cvičili záchranu osob

06.11.2010
Zásahová jednotka hasičů naší obce se dnes zúčastnila taktického cvičení ve vyhledávání osob při požáru se silným zakouřením.


Hasiči dostali nové vybavení

19.10.2010
Jednotka sboru dobrovolných hasičů dnes obdržela objednané osobní ochranné prostředky, kterými v jednotce dovybaví některé členy a zároveň nahradí již opotřebovanou výstroj.Zásahová jednotka, kterou obec zřizuje dle zákona 133/85 Sb.


Tradiční drakiáda s opékáním brambor

19.10.2010
Počátkem října nám příroda ukázala to správné babí léto a tak jsme se vydali s dětmi, rodiči i prarodiči na pole za obec na  drakiádu. Všichni chtěli samozřejmě ukázat svá zakoupená díla i ta doma vyrobená.


Mladí hasiči uzavřeli soutěžní sezónu

09.10.2010
Mladí hasiči dnes uzavřeli soutěžní sezónu podzimním kolem hry Plamen. Závod hasičské všestrannosti se tentokrát konal v Tísku. Charakteristické počasí "braňáků" nezklamalo ani tentokrát. Zima jako v ruském filmu, mlha, že by se dala krájet, zkrátka podzim jako vyšitý.


Ze života hasičů

04.10.2010
Vítejte s námi opět na stránkách obecního zpravodaje. Léto rychle uběhlo, a to nejen díky dovoleným, sluníčku a jiným radovánkám, ale také hlavně díky práci a nasazení, které jsme věnovali při stavebních úpravách naší hasičské zbrojnice.


Ze života školy

02.10.2010
Prázdniny utekly jako voda a opět je tu školní rok. V tomto školním roce bude naši základní školu navštěvovat 33 žáků a mateřskou školu 25 dětí. Ve středu 1. září poprvé zasedlo do školních lavic 11 prvňáčků, pro které je škola velkou změnou.


Myslivci ve Slatině

01.10.2010
Myslivecké spolky – to je většině občanů známé – mají na českém venkově již mnohaletou tradici. Stejně je tomu tak i ve Slatině.


Rekonstrukce víceúčelového zařízení

27.09.2010
V červnu 2010 byla zahájena rekonstrukce víceúčelového kulturně-společenského zařízení ve venkovním areálu.