Ze života v obci v roce 2016
Zvolte rok: 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

Tradice založena, Adventní setkání u kulturáku opět přilákalo davy

11.12.2016
V sobotu odpoledne se na prostranství u kulturního domu uskutečnil další ročník již tradičního "Adventního setkání u kulturáku".

Stejně jako v minulých letech pořadatele příjemně překvapila velmi vysoká účast. Zastupitelé obce se postavili za pulty s něčím na zub a k pití, místní živnostníci představili své vánoční výrobky.

Akci zahájil starosta obce a pan farář P. Mgr. Piotr Rak, ThLic.


Vánoční výzdoba se rozsvěcuje po setmění, zcela nová dekorace je na místním zámku

08.12.2016
S blížícími se vánočními svátky byla v obci opětovně nainstalována světelná výzdoba. Ta se spouští po setmění a zahrnuje krom řetězů nad silnicemi i vánoční strom u obchodu a místní zámek.

Ten je letos ozdoben zcela nově, bohatší osvětlení splývá z římsy i na zdi. Snad se líbí :-)Mikuláš obdaroval téměř padesátku dětí

04.12.2016
Každoroční Mikulášská nadílka v kulturním domě proběhla v neděli odpoledne. Od patnácti hodin se v sále promítala pohádka, na jejímž konci se objevili čerti.

Ti si ze sálu žádné dítě neodnesli, letos měli velmi slabý rok. Mikuláš s andělem pak postupně obdarovali téměř padesátku přítomných dětí balíčkem se sladkostmi a ovocem. Samozřejmě až po řádném vykoupení básničkou nebo písničkou.


Oslavili jsme 50. výročí otevření Kulturního domu

17.11.2016
Ve čtvrtek odpoledne jsme v sále kulturního domu uspořádali oslavy 50 let od otevření Kulturního domu ve Slatině. Zároveň jsme si připomněli 645 let od první písemné zmínky o obci Slatina.

První písemná zpráva o obci je doložena roku 1371. K Moravě byla připojena spolu s fulneckým panstvím teprve roku 1480 a stala se tak moravskou enklávou obklopenou slezským územím.


Hasiči cvičili v dýchací technice pohyb v zakouřeném prostředí

12.11.2016
Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Bílovec zorganizovala speciální výcvik zaměřený na vyhledávání osob a nebezpečných předmětů v zakouřeném prostředí. Prostory pro výcvik poskytla firma Autodoprava Lazecký.

Do Bílovce se tak v sobotu odpoledne sjeli členové jednotek SDH z Bílovce, Slatiny, Fulneku a Studénky.


Do povodňového cvičení IZS v Odrách se zapojil i krizový štáb a naše jednotka hasičů

24.10.2016
Devět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů okresu Nový Jičín a s nimi figuranti z hasičské školy ve Frýdku-Místku se zapojili do pondělního (24.10.2016) „třídílného“ taktického cvičení složek IZS, zaměřeného na odstraňování následků přívalové povodně.


Hasiči nacvičovali zásah u dopravní nehody

16.10.2016
V sobotu dopoledne místní hasiči na stanici Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Bílovci absolvovali čtyřhodinovou speciální odbornou přípravu, zaměřenou na vyprošťování osob z havarovaných vozidel.


Hlasovat v krajských volbách přišlo v obci téměř 38 % voličů, vyhrálo hnutí ANO

08.10.2016
Ve dnech 7. a 8. října 2016 se konaly volby do zastupitelstev krajů a do senátu. Do volební místnosti v obřadní síni místního zámku přišlo celkem 228 voličů, což je 37,56 %. Započteno bylo 226 platných hlasů.

V rámci obce zvítězilo hnutí ANO 2011 se 65 hlasy následované Českou stranou sociálně demokratickou se 30 hlasy a stranou Pro region s 26 hlasy.


Ve Slatině soutěžili hasiči, pohár předal starosta obce

25.09.2016
Deset družstev hasičů se v sobotu odpoledne utkalo na místním hřišti ve Slatině v disciplíně požární útok.

Tradiční soutěž O putovní pohár starosty obce Slatina v požárním útoku letos proběhla dvoukolově, všechny týmy, které dorazily na začátku soutěže, měly tedy po prvních pokusech šanci na zlepšení a mnohé ji využily.


Nohejbalového turnaje se zúčastnilo sedm týmů, dohrálo jen šest

05.09.2016
Celkem sedm tříčlenných týmů nastoupilo do tradičního zářijového turnaje O putovní pohár starosty obce Slatina v nohejbalu. Klání je určeno pouze pro občany Slatiny a Nového Světa a koná se na hřišti u kulturního domu.

Turnaj byl rozdělen na dvě skupiny, ze sedmi týmů jej dokončilo šest, redukce byla způsobena zraněními.


Oprava silnice ze Slatiny do Staré Vsi zdárně pokračuje

26.08.2016
S pokládkou finálního povrchu na silnici ze Staré Vsi do Slatiny dnes začala firma, která realizuje zakázku. Celá rekonstrukce se tak blíží ke zdárnému konci a dostává obrysy.

Opravena bude silnice od hřiště ve Staré Vsi po hřiště ve Slatině. Silnice III. třídy v České republice jsou podle zákona o pozemních komunikacích určeny k vzájemnému spojení obcí nebo jejich napojení na ostatní pozemní komunikace.


Již po osmnácté jsme se ve Slatině bavili jako za mlada díky spolku Jako Za Mlada

07.08.2016
Osmnáctý ročník jedinečné akce se konal v sobotu 6. srpna v samém centru naší malebné obce. Program festivalu Jako Za Mlada 2016 byl nabitý hvězdnými jmény a sliboval jak zábavu, tak pohodový poslech i tanec.

Znalci dobré hudby určitě ocenili kapelu legendárního kytaristy Radima Hladíka – BLUE EFFECT a další muzikanty, kteří se letos na JZM ve Slatině představili.


Šestkrát zasahovala naše jednotka SDH v souvislosti s rozmary počasí

31.07.2016
Krátce před sedmnáctou hodinou byla jednotka povolána do obce Kujavy, kde došlo vlivem počasí ke stržení střechy rodinného domu a jejímu pádu do blízkého potoka.

Hasiči na místě události asistovali při vyprošťování střechy z koryta potoka a zakrývali poškozenou střechu.


Hasiči zasahovali letos již po osmnácté, ve dvanácti případech využili nový vůz

24.07.2016
V neděli dopoledne likvidovala naše jednotka sboru dobrovolných hasičů hnízdo nebezpečného hmyzu pod fasádou jednoho z rodinných domů ve Slatině. V letošním roce to byl již osmnáctý zásah.

Ve dvanácti případech využili hasiči k zásahu nový dopravní automobil Mercedes-Benz Sprinter, který obec získala "darem od Moravskoslezského kraje v lednu letošního roku":http://hasici.obecslatina.cz/877-clanek.


Obec vyvěsila moravskou vlajku, zapojilo se celkem 1227 radnic a obecních úřadů

05.07.2016
Naše obec se prostřednictvím iniciativy "Za vyvěšování moravské vlajky" přihlásila k více než tisíciletým tradicím a bohaté historii naší rodné Moravy. V letošním - již sedmém - ročníku této občanské výzvy organizované spolkem Moravská národní obec se doposud zapojilo 1227 radnic a obecních úřadů, což je asi 65 % všech obcí na celém území Moravy.