Ze života v obci v roce 2012
Zvolte rok: 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

V sále kulturního domu proběhlo poslední letošní zasedání obecního zastupitelstva

13.12.2012
Poslední letošní zasedání Zastupitelstva obce Slatina proběhlo včera v sále kulturního domu. Zhruba třicítka občanů od 18ti hodin poslouchala mimo jiné schvalování návrhu rozpočtu obce na rok 2013, rozpočtového výhledu na roky 2014 a 2015 a taky především jednání o nové vyhlášce o odpadech.V závěru zasedání byli všichni přítomni pozváni na pohoštění.Mikulášská nadílka je za námi, čerti si nikoho neodnesli

07.12.2012
Dnes v podvečer proběhla v kulturním domě tradiční Mikulášská nadílka. Na děti čekala pohádka, Mikuláš s andělem i partička neposedných čertů. Ti však byli obzvláště hodní a nikoho si s sebou neodnesli.Moravskoslezský kraj daroval naší hasičské jednotce dýchací techniku za 160 000 korun

06.12.2012
Čtyřmi novými a moderními dýchacími přístroji Dräger PSS 3000 včetně masek Panorama Nova a kompozitových tlakových lahví v celkové hodnotě téměř 160 tisíc korun disponuje od dnešního dne naše jednotka. Darem jsme je dostali od Moravskoslezského kraje v rámci pravidelné obnovy vybavení dobrovolných jednotek kategorie II a III.


Ze života školy (prosinec 2012)

05.12.2012
Uzavřeli jsme první čtvrtinu školního roku, podzim pomalu končí. Děti se pilně učí, netrpělivě vyhlížejí sněhovou nadílku a již se těší na Vánoce.Máme za sebou několik mimoškolních akcí. Na školní zahradě jsme v říjnu uspořádali podzimní setkání s pouštěním draků. Bohužel vítr vůbec nefoukal, takže draci ani nevzlétli. Dětem to ale příliš nevadilo, protože si zasoutěžily v různých disciplínách a na ohništi pekly v popelu brambory vypěstované na školním pozemku.


Slatinou šli Mikuláš, anděl a trojice čertů

05.12.2012
Pátý prosinec je dnem, kdy Mikuláš naděluje a čerti straší. Předskokani páteční Mikulášské nadílky v kulturním domě dnes navštívili několik domácností v obci.Hasiči pátrali ve Velkých Albrechticích po pohřešované osobě

21.10.2012
Místní jednotka byla krátce po půl druhé odpoledne povolána do Velkých Albrechtic k pátrání po řidiči osobního automobilu, který havaroval na dálnici D1.


Děti z místní školy navštívil Hopsalín, učil je třídit odpad

17.10.2012
Dětí mateřské školy i základní školy dnes navštívil v kulturním domě Hopsalín, který dětem hravou formou ukázal jak třídit odpad z domácnosti. Do žluté tašky plasty, do zelené sklo, do modré papír...Jako pomůcku použil i tašky na tříděný odpad, které v rámci kampaně na třídění odpadů pořídila společnost ASOMPO a EKO-KOM.


Hasiči cvičili požár ve zvonici místního kostela

12.10.2012
Na dnešní den bylo naplánováno prověřovací cvičení jednotky SDH obce Slatina. Tématem byl požár ve zvonici kostela Nanebevzetí Panny Marie. Ten měla dle plánu cvičení způsobit elektroinstalace pro obsluhu zvonu a kostelních hodin.K události po ohlášení vyjela obě vozidla místní jednotky – CAS K25 Liaz v posádce 1+5 a DA12 Avia s družstvem o zmenšeném početním stavu, tedy 1+3.


Hasiči likvidovali sršně na zahradě mateřské školy

26.09.2012
Ořech přímo u pískoviště na zahradě Základní a mateřské školy ve Slatině si pro své hnízdění vybrali sršni. Hnízdo tedy po žádosti ředitelky školy u starosty obce vyjeli zlikvidovat místní hasiči.Jednotka po provedení průzkumu ucpala dutiny ve stromě látkou a do jednoho ze vstupů do hnízda následně z nastavovacího žebříku nastříkala prostředek pro hubení hmyzu.


Turnaj v nohejbalu O putovní pohár starosty obce Slatina

11.09.2012
V neděli 9.9.2012 se uskutečníl turnaj v nohebalu "O putovní pohár starosty obce". Spolupořadatelé obec Slatina a restaurace Slatina hostili šest tříčlenných družstev, která si zahrála každý s každým a bylo vidět snahu, nasazení, odhodlání a samozřejmě skvělé výkony.Děkujeme i mnoha příznivcům za pěkné sportovní zážitky.


V noci na neděli hasiči vyjížděli k požáru v obci

05.08.2012
Požár trávy byl našim hasičům ohlášen 46 minut po půlnoci ze soboty na neděli. K události vyjela jednotka ve velikosti družstva, tedy v počtu 1+5.


Naši hasiči od pátku zasahovali už pětkrát, hledali i pohřešovanou osobu

22.07.2012
Hned ke dvěma událostem byli v průběhu pátečního odpoledne povoláni naši hasiči. V prvním případě likvidovali nebezpečný hmyz na půdě rodinného domu, ve druhém pak káceli nebezpečný prasklý strom. Další tři zásahy si při nedělních událostech připsala jednotka při likvidaci obtížného hmyzu a pátrání po pohřešované osobě ve Staré Vsi.


Činnost zásahové jednotky hasičů v I. pololetí roku 2012

21.07.2012
Zásahová jednotka SDH Slatina v první polovině roku 2012 vyjela celkem k šesti událostem. Absolvovala náročný a nebzpečný výcvik a uvedla do provozu nově opravenou zásahovou cisternu.


OBRAZEM: Cirkus Jako Za Mlada je za námi, vystřelená osoba do Výškovic nedoletěla

19.07.2012
Oblíbená letní akce byla po roce opět tady. Počasí se vydařilo, jídla a pití bylo dost, zábavy taky a my se můžeme obrazem podívat, jak to všechno proběhlo.A je to za námi - Slatinská Country Pohoda

26.06.2012
Máme za sebou 0. ročník skorofestivalu Slatinská Country Pohoda! Ke zdárnému průběhu (až na technické potíže se zvukem v úvodu programu) přispěli jak všichni účinkující, tak i skvělé publikum, ale i dobrá nálada a skvělé slunečné počasí.Samostatou kapitolou bylo vystoupení známého hudebního skaldatele, textaře a hudebníka v jednom, pana Jaroslava Wykrenta, který má úzké vazby na Slatinu.