Ze života v obci v roce 2017
Zvolte rok: 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

Začátek školního roku máme za sebou, blíží se Vánoce

První sněhové vločky jsou tady a s nimi se blíží nejkrásnější svátky v roce.

Začátek školního roku máme za sebou, školku navštěvuje 24 dětí, které pracují podle nového školního vzdělávacího programu, kterým nás doprovází sluníčko. Malé děti se postupně adaptovaly s pomocí starších kamarádů výborně a zapojují se do činnosti školky bez problémů.

Do školy chodí 30 žáků. Letos máme nejvíce žáků v první třídě.


Občané Slatiny a Nového Světa se setkali u kulturáku, na tradiční předvánoční akci vystoupily místní děti

09.12.2017
Ačkoli to ještě před týdnem vypadalo na kompletní vánoční atmosféru, sníh do soboty 9. prosince 2017, kdy se konalo další tradiční "Adventní setkání u kulturáku", roztál. Ani to však neodradilo stovky občanů, aby se na této akci zastavili.

Na příjemně mrazivou akci jsme si totiž svou hromádku sněhu dovezli. A byla náležitě využita, samozřejmě především dětmi.


Mohutný akát neunesl váhu mokrého sněhu a zablokoval silnici ze Slatiny na Nový Svět

30.11.2017
Dvě minuty před sedmnáctou hodinou ve čtvrtek 30. listopadu 2017 byla místní jednotka sboru dobrovolných hasičů povolána Krajským operačním a informačním střediskem v Ostravě k odstranění stromu z komunikace ze Slatiny na Nový Svět.

Jednotka byla k zásahu vyslána dopravním automobilem.


Hasiči ze zámecké zahrady vyprostili zapadlou automobilovou plošinu

30.11.2017
S cisternovou automobilovou stříkačkou vyjela ve čtvrtek 30. listopadu 2017 po poledni místní jednotka sboru dobrovolných hasičů na žádost zřizovatele k místnímu obecnímu úřadu. V zámecké zahradě zapadla při provádění prací pro obec automobilová plošina.

Uvízlé vozidlo hasiči lanem uvázali k zasahující cisternové automobilové stříkačce a vytáhli ji na zpevněný povrch.
Hasiči cvičili zásah v dýchací technice a vyhledávání osob

25.11.2017
V sobotu 25. listopadu 2017 se pod vedením velitele jednotky uskutečnil praktický výcvik nositelů dýchací techniky v areálu Integrovaného výjezdového centra v Bílovci (IVC).

Výcvik byl zahájen krátkou teoretickou přípravou v učebně na stanici Hasičského záchranného sboru.


Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017 ve Slatině

21.10.2017
Více než 65% účast jsme ve Slatině zaznamenali ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Z 599 voličů jich svůj hlas odevzdalo 390, z toho 387 hlasů bylo platných.

V obci zvítězilo hnutí ANO s 36,17 % hlasů následované SPD s 11,62 % hlasů a na třetím místě skončila Česká strana sociálně demokratická s 9,56 % hlasů.Vítr zaměstnal hasiče, během noční události řešili dva zásahy

06.10.2017
Obecní jednotka sboru dobrovolných hasičů byla ve čtvrtek 5. října minutu před dvaadvacátou hodinou povolána krajským operačním střediskem v Ostravě k odstranění stromu z komunikace u místní části obce Slatina - Nového Světa.

Operační důstojník pro výjezd vybral dopravní automobil Mercedes-Benz Sprinter, se kterým osm statečných hasičů vyrazilo do noční tmy.


Nohejbalový turnaj o pohár starosty obce Slatina proběhl na novém hřišti

20.09.2017
V pátek proběhl v náhradním termínu turnaj v nohejbale „O putovní pohár starosty obce Slatina“. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin a již jsme zkušebně využili nové hřiště za tělocvičnou s umělým povrchem (prý se hrálo dobře).

Výsledky:
1. místo: Schindlet Petr, Kremzer Jan, Hodovský Petr
2. místo: Vidlák Jiří, Míček David, Míček Luděk
3. místo: Zaoral David, Zaoral Aleš, Teichmann LukášPři nočním zásahu pomáhali hasiči záchranné službě

05.09.2017
Na žádost záchranné služby byla místní jednotka sboru dobrovolných hasičů v pondělí 4. září deset minut před půlnocí vyslána k asistenci s naložením pacienta do sanitky.


Při požáru ve Slatině byla zraněna jedna osoba

26.08.2017
K požáru byla místní jednotka sboru dobrovolných hasičů vyslána krajským operačním a informačním střediskem v sobotu 26. srpna 2017 v noci do jednoho z rodinných domů ve Slatině.


Začátek školního roku se blíží, rekonstrukce ve škole je v plném proudu

19.08.2017
S blížícím se koncem prázdnin v místní škole vrcholí i rekonstrukce. Ta zahrnuje především renovaci sociálních zařízení jak pro školní, tak předškolní děti, dlažeb a obkladů.

V plném proudu tak nejsou jen samotné obkladačské práce, ale také úklid místností, které jsou již dokončeny. O ten se starají především zaměstnankyně školy, jejich nasazení je dechberoucí.


Hasiči měli plné ruce práce, prudký vítr lámal stromy

10.08.2017
Ve čtvrtek 10. srpna nad ránem byl místní jednotce sboru dobrovolných hasičů vyhlášen cestou KOPIS HZS Moravskoslezského kraje poplach – hasiči byli s CAS 25 Liaz vysláni k odstranění padlé třešně na silnici ze Slatiny do Výškovic.

Při návratu ze zásahu byly jednotce postupně předávány informace o dalších komplikacích na silnicích v okolí obce.


Festival Jako Za Mlada proběhl ve Slatině už po devatenácté

06.08.2017
Už 19. ročník vyhlášené letní akce Jako Za Mlada ve Slatině proběhl opět první srpnovou sobotu.

Letos jsme pro návštěvníky připravili celou řadu novinek. Za zmínku stojí odpolední program pro všechny věkové kategorie se Světem techniky z Dolních Vítkovic, simulátor 3G přetížení, video projekce nebo nové představení trapnomága a baviče Richarda Nedvěda.


Hasiči zasahovali na silnici do Staré Vsi, ulomená větev zablokovala silnici

03.08.2017
K pádu stromu na silnici ze Slatiny do Staré Vsi byla místní hasičská jednotka vyslána ve čtvrtek o půl šesté večer.

Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se z akátu u silnice ulomila větev o průměru přibližně 20 centimetrů a přehradila celou komunikaci.

Jednotka větev rozřezala motorovou řetězovou pilou z vybavení zásahového automobilu a dřevo odklidila mimo vozovku.


V obci se staví, tři velké akce budou dokončeny v červenci

12.07.2017
V naši obci byly započaty tři stavby, které se více méně dotknou většinu občanů. Ve škole začala generální oprava sociálních zařízení včetně obkladů, dlažeb apod.

I na tenisovém kurtu se pilně pracuje a v dalším týdnu by se měl pokládat umělý povrch a stavba by měla být dokončena do konce měsíce.