Ze života v obci v roce 2015
Zvolte rok: 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

Už po devětatřicáté se uskutečnil vánoční turnaj v líném tenise

30.12.2015
Dne 27.12.2015 se uskutečnil 39. ROČNÍK VÁNOČNÍHO TURNAJE V LÍNÉM TENISE
s  počtem 24 hráčů.

Po povinné registraci začal v 9:00 hodin turnaj čtyřher na dvou kurtech v KD a v tělocvičně. Po odehrání základních čtyř skupin se další zápasy hrály v KD.

Pořadí čtyřher:
1. místo – Michaela Kadulová, Jan Kadula
2. místo – Zuzana Kadulová, Stanislav Kadula
3.


I škola se připravuje na Vánoce, děti nacvičují na prosincovou besídku

Start už máme za sebou, učení je v plném proudu, děti nacvičují na advent a všichni se připravují na nejkrásnější svátky v roce - Vánoce.

Během podzimu si děti zazpívaly s p. Čapčuchou, prošli jsme se s lampiony po vesnici, uspali broučky a oslavili Halloween. V rámci projektu děti navštívily Svět techniky v Ostravě. Školčátka se vydováděla v expozici Dětského světa. Žáci experimentovali, objevovali a seznamovali se s přírodními zákonitostmi a technickými vymoženostmi.


Adventní setkání u „kulturáku“ opět přilákalo stovky lidí, Vánoce jsou za rohem

12.12.2015
V sobotu odpoledne se na prostranství u kulturního domu konal další ročník již tradičního Adventního setkání. Stovky občanů se sešly k předvánočnímu potlachu s možností lehké ochutnávky pochutin za tónů koled.


Hasiči cvičili u požáru skladu benzínu v Sedlnicích

07.12.2015
Štábního cvičení se zúčastnili naši hasiči v Sedlnicích, plán simuloval požár zásobníku s pohonnými hmotami.


Zastupitelstvem šili všichni čerti, v kulturním domě proběhla tradiční Mikulášská nadílka

06.12.2015
V neděli odpoledne proběhla v sále kulturního domu každoroční Mikulášská nadílka pro naše nejmenší. Tradiční role představitelů pekla si rozebrali obecní zastupitelé.

Akce začala úderem patnácté hodiny. Pro děti bylo přichystáno promítání pohádky a taneční vystoupení.

Poté do sálu vtrhli zmiňovaní čerti.


Starosta se na zámku setkal s jubilanty, přivítal i nově narozené občany obce

30.11.2015
V neděli odpoledne se na místním zámku v obřadní síni konalo tradiční setkání starosty obce s jubilanty a nově narozenými občany.

Slavnostní odpoledne bylo doprovázeno hudbou a také recitačním vystoupením dětí z naší školy.

Každý z přítomných si odnesl malou pozornost, starosta všem poděkoval za jejich přínos obci a novorozencům popřál, aby se jim u nás líbilo.Požár rodinného domu ve Slatině způsobil škodu ve výši 300 tisíc korun

30.11.2015
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v neděli v podvečer u požáru přístavku u rodinného domu ve Slatině na Novojičínsku. Včasný zásah hasičů zabránil většímu rozšíření plamenů na dům.

Krajské operační a informační středisko v Ostravě bylo o požáru informováno krátce před půl osmou večerní.


Výcvik s turboproudnicemi mají za sebou naši hasiči, učili se zasahovat s použitím malého množství vody

28.11.2015
V sobotu 28. listopadu dopoledne se do areálu Integrovaného výjezdového centra v Bílovci sjeli dobrovolní hasiči z okolních jednotek, aby absolvovali tzv. studený výcvik s proudnicemi. Pod vedením zkušeného lektora z bílovecké profesionální jednotky si tak mohli vyzkoušet efektivní zásah vodou v uzavřených prostorech.


Hasiči absolvovali lezeckou přípravu, pomohli jim profesionální kolegové

27.11.2015
V sobotu dopoledne absolvovala naše jednotka spolu se dvěma členy JSDH Studénka výcvik zaměřený na práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Hasiči tak využili nabídku profesionálních kolegů z Bílovce, kteří se v dané problematice lépe orientují a nabídli jim tak nejen svůj čas, ale rovněž prostor pro výcvik.

Ráno se hasiči sešli na bílovecké hasičské stanici, kde si nejprve prošli teoretickou přípravou.


Hasiči likvidovali požár trávy v Bílovci

04.10.2015
Těsně před osmnáctou hodinou byla jednotka vyslána posílit bílovecké hasiče, kteří likvidovali požár trávy v tamní lokalitě na Cvrčku.


Na soutěži ve Slatině předvedli svůj požární útok zkušení matadoři ve věku nad 60 let

26.09.2015
Celkem patnáct družstev mužů a žen dnes předvedlo, že nejsou z cukru a nebojí se několika kapek vody. I přes nepřízeň počasí totiž statečně vyrazili na soutěž O putovní pohár starosty obce Slatina a ukázali, co se za celý rok naučili. Všem hned ze začátku srdečně děkujeme za účast a velmi si ji ceníme.


Škola na počátku nového školního roku

Tak nám to zase začalo!

Unavení rodiče zajásali, odpočatí učitelé jsou jistě plni elánu a děti??? Ty si o prázdninách užily teplíčka, sluníčka a letního řádění a většinou se těšily na spolužáky, kamarády, přestávky a někteří snad i na dobývání a nabývání nových vědomostí a dovedností.

No, prostě – už jsme zase všichni v TOM! V tom procesu. V jednom kole. A buďme za to všichni rádi, že jsme - že můžeme.


Noční požár v Tísku zaměstnal naše hasiče, plameny napáchaly škodu za milion

11.09.2015
Šest jednotek hasičů zasahovalo v noci na pátek 11.9.2015 v obci Tísek u požáru dvoupodlažního objektu s šatnami s dřevěnou terasou u fotbalového hřiště. Požár se obešel bez zranění, předběžná škoda byla odhadnuta na téměř jeden milion korun. Příčina vzniku požáru se bude zjišťovat až za pátečního světla.


Tradiční turnaj v nohejbale vyhrálo družstvo "Bzuci"

06.09.2015
Již tradičně obec uspořádala turnaj v nohejbale o Putovní pohár starosty obce. S přispěním pěkného počasí, příjemného prostředí prostranství u kulturního domu a vzorné obsluhy místní restaurace se sešlo 6 tříčlenných družstev, aby systémem každý s každým změřili své síly, dovednost, odvahu a výdrž J. Z časových důvodů se hrálo jen na dva sety.


Hasiči pomáhali rybářům, extrémní horka si vyžádala provzdušnění vody

11.08.2015
Nedostatek vody a vedro způsobují nyní velké riziko pro život ryb. Mají totiž nedostatek kyslíku.

Zachránit je mohou jen dvě možnosti. Zvýšený přítok, což je v období tak velkého sucha zásadní problém, nebo zbylou vodu provzdušňovat čerpadly. A právě takové provzdušňování bylo nutné provést dnes v podvečer v jednom z obecních rybníků.