Ze života v obci v roce 2009
Zvolte rok: 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

Hasiči trénovali jízdu na přesnost

06.12.2009
Strojníci JSDH Slatina se dnes dopoledne sešli ke kondičním jízdám a výcviku v jízdě na přesnost.


Mikulášská nadílka

06.12.2009
Mimořádně v pátek (souběh s jinou akcí) navštívil náš kulturní dům Mikuláš s andělem a se svými čerty.


Mladí hasiči v tělocvičně

25.11.2009
Již od začátku října se kolektiv mladých hasičů přesunul ke svým pravidelným tréninkům ze stále méně příznivého venkovního počasí do místní tělocvičny.


Plavecký výcvik dětí z naší školky

14.11.2009
Jaké obrovské překvapení nás čekalo tento čtvrtek při příjezdu na bazén. V Laguně zakotvila pirátská loď s posádkou. S velkým nasazením všech sil jsme se vrhli do akce a také i my jsme si zahráli na piráty. Všem jsme ukázali, jak zdatní bojovníci jsme a i kdyby šla loď ke dnu, my ke břehu doplaveme.


Hasiči trénovali jízdu v terénu

08.11.2009
Šestice strojníků místní jednotky hasičů se dnes sešla na výcviku jízdy v lehkém terénu. Naši řidiči se teoreticky i prakticky seznamovali s chováním zásahového vozidla při jízdě na nezpevněných komunikacích, blátě, v úzkých prostorech a podobném térénu.


Hasiči nacvičovali zásah na novém hotelu

01.11.2009
Měsíc listopad byl pro slatinské hasiče zahájen prověřovacím cvičením. Cvičení proběhlo v objektu novostavby a dostavby lyžařského hotelu v obci Slatina. Objekt byl vybrán jakožto obecní novostavba s plánovaným výskytem většího počtu osob.


Hasiči likvidovali vosí hnízdo

16.10.2009
Zásahová jednotka slatinských hasičů byla v pátek v podvečer vyslána k likvidaci vosího hnízda na půdě hospody na Novém Světě.


Podzimní hrátky

10.10.2009
aneb Jak jsme pouštěli draky a pekli brambory… Podzim je tu. Na školní  zahradě i přesto bylo veselo. Počasí nám přálo a tak se podařilo všechny draky dostat tam, kam patří. Rozdělali jsme si oheň a ve zbytcích žhavého popela upekli brambory. Zahřály nám bříška i ruce.


Ze života školy

18.09.2009
Prázdniny utekly jako voda a 1. září byl zahájen nový školní  rok.  Do lavic v 1. ročníku zasedlo celkem 8 nových žáků. V letošním školním roce navštěvuje naši školu 29 dětí v 1. – 4. ročníku. Rovněž v mateřské škole je zapsáno 25 dětí.


Poděkování starosty obce hasičům

18.09.2009
Dovolte, abych poděkoval členům zásahové jednotky našich hasičů, kteří se podíleli na likvidaci bleskových záplav v červnu a červenci letošního roku.Jednotka byla krátce po pohromě povolána na pomoc nejdříve do Šenova u NJ, Kunína a také do Jeseníku na d Odrou.  Vždy jsme pomáhali celý den, domů jsme se vraceli kolem osmé hodiny večerní.


Televize Jako Za Mlada

17.09.2009
Populární recesistická  akce Jako Za Mlada, kvůli které se sjíždějí do obce Slatina milovníci neokázalé zábavy, pokračovala letos 1. srpna jedenáctým ročníkem.


Hasiči sbírali železný šrot

16.09.2009
Jako každý rok na podzim provedli i letos místní dobrovolní hasiči sběr železného šrotu v obci.Fotbal proti Skřípovu

12.09.2009
Naši hasiči včera zorganizovali přátelské fotbalové utkání proti Skřípovu. Tato akce se na našem hřišti konala již podruhé a i tentokrát Slatina zvítězila v poměru 4:0.Nohejbalový turnaj trojic

07.09.2009
Po delší odmlce jsme opět zorganizovali turnaj v nojebalu O putovní pohár starosty obce. Po dobré spolupráci mezi obcí Slatina a restauraci Slatina se přihlásilo 7 družstev. Pod přísným dohledem rozhodčího ing.


První den nového školního roku

01.09.2009
Tak jako každoročně, i letošní první září jsme přivítali hudbou v obecním rozhlase a zahráli nejen prvňáčkům, ale všem dětem, k úspěšnému vstupu do nového školního roku.