Ze života v obci v roce 2016

Dětský maškarní ples zaplnil sál místního kulturního domu

13.03.2016
V neděli odpoledne se sál kulturního domu zaplnil těmi nejmenšími, pro děti totiž místní Základní škola a Mateřská škola připravila tradiční maškarní ples.

Pro děti byl připraven bohatý zábavný program, do kterého byli samozřejmě zataženi i rodiče, kteří své ratolesti doprovázeli.

Nechyběly tak společné tanečky, závody, skákání na míči a další hry.

Obec Slatina již po pětadvacáté uspořádala ples

Už v pořadí 25. obecní ples proběhl v kulturním domě. Za hojné účasti, bohaté tomboly, dobrého jídla a pití se "plesalo" až do brzkých ranních hodin. Děkujeme všem a těšíme se na další akci.

Páteční večer zpestřil zápas "teplákové" hokejové ligy na požární nádrž

23.01.2016
Požární nádrž, respektive její ledová plocha, se v pátek večer stala dějištěm jedinečného hokejového utkání. Pod světly veřejného osvětlení i silných hasičských halogenů se zde sešli místní borci k zápasu na život a na žízeň.

Výsledkem zápasu je dobrý pocit z trochy pohybu a příslib odvety, ať už zvítězili modří, či červení. Záležet bude samozřejmě i na počasí.

Hasiči dostali od Moravskoslezského kraje nový dopravní automobil za bezmála 4 miliony korun

21.01.2016
Ve čtvrtek slavnostně převzali zástupci obce Slatina a místní jednotky sboru dobrovolných hasičů z rukou hejtmana Moravskoslezského kraje zcela nový dopravní automobil Mercedes Benz Sprinter.

Automobil za více než 3 800 000 korun financoval Moravskoslezský kraj za přispění Evropské unie. Mercedes u sboru nahradí již nevyhovující a technicky, legislativně i morálně zastaralou Avii.

Hasiči zasahovali na Novém Světě u požáru sazí v komíně

09.01.2016
Krátce po šestnácté hodině byl na krajské operační a informační středisko v Ostravě ohlášen požár sazí v komíně v místní části Slatiny – Novém Světě.

K události byly ihned vyslány dvě jednotky hasičů – profesionálové z Bílovce a místní dobrovolní hasiči ze Slatiny.

Hasiči po příjezdu na místo uhasili plameny v kotli a komínovým ježkem sráželi hořící saze z komínového tělesa.