Ze života v obci v roce 2009

Den matek

11.05.2009
V neděli 10. května jsme oslavili v kulturním domě ve Slatině Den matek. Organizace se jako každoročně ujal kulturní výbor zastupitelstva obce.

Pozvání přijaly od těch "zkušených" až po mladé maminky, které přivítal a pozdravil starosta obce, poté děti ze základní a mateřské školy vystoupily se svými pěknými programy (zpěv, básničky, pantomima, tanečky), dále hosté shlédli malou modní přehlídku p.

Fotbal proti Skřípovu

08.05.2009
Přátelské fotbalové utkání proti Skřípovu dnes zorganizovali naši hasiči. Po dvou gólech, které naši dostali v první půli zápasu nevypadal vývoj utkání příliš nadějně. Poločasová přestávka ovšem - patrně díky pokynům nehrajícího trenéra Standy - změnila hru mužstva natolik, že v druhé půli vstřelili Skřípovu hned pět branek. Výsledné skóre je tedy 5:2.

Svatofloriánské setkání praporů

06.05.2009
V pondělí se v areálu Žerotínského zámku v Novém Jičíně konalo Svatofloriánské setkání praporů sborů dobrovolných hasičů. Celá akce probíhala souběžně se zahájením oslav 40 let od založení profesionální hasičské jednotky v Novém Jičíně. Při této příležitosti zároveň složili slavnostní slib noví příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

Hudebníci stavěli Májku

05.05.2009
V předvečer prvního května zorganizovali zástupci Dechové hudby Slatina stavbu Májky na tradičním místě na prostranství za kulturním domem.

Fotbalové utkání Svobodní - Ženatí

05.05.2009
Každoroční prvomájové fotbalové utkání jsme nevynechali ani letos. Jako již tradičně naši hasiči uspořádali tento zápas mezi místními muži. Počasí jim přálo a výsledné skóre se vyšplhalo na 5:2 pro svobodné...

Budíček dechové hudby

05.05.2009
Ani letos nechyběl tradiční počin Dechové hudby Slatina - prvomájový Budíček.

Hasiči si neodpočinou ani o víkendu

26.04.2009
Dnešní dopoledne věnovala zásahová jednotka hasičského sboru výcviku. Tématem odborné přípravy byla tentokrát komunikace v jednotce za pomoci signálů a ručních radiostanic a také použití jednotlivých typů proudnic, kterých je ve výbavě jednotky několik.

Ve škole se nakupovalo v angličtině

23.04.2009
I třeťáci se nenechali zahanbit a v rámci výuky angličtiny vytvořili pěkný projekt SHOPPING – NAKUPOVÁNÍ. V průběhu několika vyučovacích hodin se žáci seznamovali se slovní zásobou potravin, nápojů, ovoce a zeleniny.

Třeťáci a čtvrťáci na bowlingu

23.04.2009
V pátek 17. 4. odpoledne navštívili třeťáci a čtvrťáci Bowling v Bílovci. Na třech drahách se bojovalo a zároveň bylo veselo. Pro někoho to byl zcela nový zážitek. Někomu se dařilo více, někomu méně, ale všechny děti odcházely spokojené.

Místní hasičský sbor zasahoval v Bílovci

23.04.2009
K požáru v objektu pily do Bílovce na ulici Ostravskou vyjížděli dnes krátce po desáté hodině dopoledne naši hasiči. Ačkoli byla jednotka svolána systémem AMDS, o kterém jsme se

Hasiči sbírali železný šrot

15.04.2009
Hasiči dnes v obci bírali železný šrot. Místní sbor dobrovolných hasičů provádí tento sběr pravidelně dvakrát v roce - na jaře a na podzim. Získané prostředky bývají využívány především pro podporu činnosti soutěžních družstev jak mužů, tak hlavně mladých hasičů.

Státy a národnosti

06.04.2009
V rámci výuky angličtiny proběhl ve čtvrtém ročníku projekt STÁTY A NÁRODNOSTI. Žáci během několika vyučovacích hodin shromažďovali poznatky vybraných deseti států, sbírali materiály, které pak prezentovali ve svém rodném jazyce. Anglicky se však naučili, jak se řekne stát, příslušníci národa, hlavní město a dokonce pozdrav v dané řeči.

Den učitelů

03.04.2009
Starosta obce společně s předsedou školského výboru pozval na malé posezení pedagogické pracovníky a ostatní zaměstnance školy u příležitosti Dne učitelů. Setkání bylo malou odměnu za jejich práci a podíl na výchově nové generace.

Včely a včelaři ve Slatině a na Novém Světě

24.03.2009
V obci Slatina včelaří 12 včelařů, kteří mají 80 včelstev, na Novém Světě je jeden včelař se sedmnácti včelstvy. Všichni jsme organizováni v základní organizaci v Bílovci. Do této ZO patří 21 obcí (od Výškovic po Lhotku až k Odrám).

V současné době ubývá včelstev celostátně a tak i ve Slatině jejich počet každoročně klesne i když nijak výrazně. Včelky jsou nemocné, stejně jako příroda a ovzduší.

Hasiči navštívili školu

18.03.2009
Hasiči dnes v rámci programu "Výchova dětí v oblasti požární ochrany" navštívili místní základní školu, kde si pro první a druhou přídu připravili přednášku o hasičích a jejich práci.