Fotogalerie v roce 2011
Zvolte rok: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

A přišel sníh...

Vzhledem k tvrzení mnohých, že sníh u nás dlouho nezůstane, zachytili jsme ho pro jistotu na několika snímcích. Napište Ježíškovi a naplňte krmítka, dnes právě začala astronomická zima.Slunce v 06:29 vstoupilo do znamení Kozoroha, nastal zimní slunovrat. Znamená to, že jsou nejkratší dny a nejdelší noci v roce. Slunce je také nejníže nad obzorem a jeho paprsky dopadají na zem nejšikměji.


Vybrali jsme hvězdu do soutěže

U příležitosti zahájení projektu Evropská Slatina a historicky prvního setkání představitelů obcí Slatina byla vyhlášena soutěž Slatinská hvězda. Místní kolo je u konce, víme, kterou hvězdu povezeme na společné setkání obcí.Na dnešním veřejném zasedání obecního zastupitelstva bylo představeno celkem devatenáct hvězd, které naši občané vyrobili a odevzdali do dříve uvedeného termínu.


Mikulášská nadílka je za námi

Dnes odpoledne proběhla v kulturním domě ve Slatině Mikulášská nadílka. Mikuláš s andělem spolu s partou čertů zde hodným dětem předávali dárky.Program pro děti začal promítáním kreslené pohádky přímo v sále kulturního domu. Po skončení se ozvalo zvonění, praskání a řinčení řetězů - kromě Mikuláše s andělem totiž do sálu dorazila i parta čertů přímo z pekla.


Podzim v obci obrazem

Několik podzimních fotek z obce, dokud listí neopadlo...10. výročí založení Spolku pro obnovu venkova Moravskoslezského kraje

Po deseti letech se opět sešli starostové obci našeho kraje ve Slatině u příležitosti 10. výroči založení Krajské organizace Spolku pro obnovu venkova Moravskoslezského kraje.


Profesionální hasiči navštívili školu

V rámci programu Výchova dětí v požární ochraně navštívili ve středu místní školu hasiči ze stanice HZS v Bílovci.Dětem z první a druhé třídy hasiči představili svoje povolání a zaměřili se například i na linky tísňového volání.


Mažoretky Ještěrky

Mažoretky Ještěrky vznikly v roce 2007. Tehdy ještě pod názvem Galaxi, vedené Evou Wolfovou a asistentkami Veronikou Kudělovou a Marcelou Tesařovou.V roce 2009 se poprvé účastnily soutěže IMA (mažoretková asociace) s
pódiovou sestavou (9 a více děvčat) hned s postupem ze základního kola, které
se konalo v Bělotíně, do semifinále konaného ve Vimperku. Od roku 2010
děvčata trénuje pouze Eva Wolfová.


Kytarový koncert na zámku

Dne 12. 6. proběhl v sále zámku ve Slatině akustický kytarový koncert studentů ZUŠ Bílovec společně se ZUŠ Ostrava Zábřeh, vedený p. uč. Zdeňkem Honem.Koncert byl v pěkných prostorách zdejšího zámečku velmi povedený a vřele přijatý všemi posluchači téměř zaplněného sálu.

V budoucnu je možné podobný koncert pro jeho úspěšnost znovu připravit např.


Cesta pohádkovým lesem

Každoroční oslavy Dne dětí proběhly u nás v rámci Cesty pohádkovým lesem. Tentokrát se na pomyslný start dostavilo zase více dětí - celkem 121.Děti se svými rodiči či jiným doprovodem prošli asi tří kilometrovou trasu lesem a loukami v okoli naší obce a na 11 stanovištích plnili různé úkoly, které jim dávaly pohádkové bytosti, za což byly odměněny.


Pokáceli jsme májku

Kácení máje proběhlo v sobotu ve Slatině trochu netradičně. Nepřízeň počasí donutila pořadatele program upravit tak, aby vše mohlo bez problémů proběhnout v sále kulturního domu a hlavně, aby návštěvníci akce byli spokojeni a mohli si užít toto odpoledne.
Už ranní pozývání na kácení máje proběhlo v "jiném duchu".


Děti navštívily divadlo

Mateřská škola ve Slatině opět navštívila divadelní představení "O pejskovi a kočičce" v ostravském Divadle loutek. Představení děti velmi zaujalo a i chováním daly najevo "rodinný" přístup k výchově dětí na vesnické škole.Tato návštěva se mohla uskutečnit nejen díky příspěvků rodičů, ale rovněž byly použity peníze ze sponzorského daru, za což děkujeme.


Den matek s módní přehlídkou

V sobotu proběhlo v kulturním domě tradiční připomenutí Dne matek. U této příležitosti mimo jiné proběhla netradiční módní přehlídka oděvů osmdesátých let. Matky i dcery předvedly v několika kategoriích (např. sportovní styl, večerní šaty, riflovina, kostýmky atd.) vše, co z dané doby našly.OBRAZEM: Postavili jsme to...

Ani nepřízeň počasí nás neodradila postavit u kulturního domu májku, zahryznout do špekáčku a dát si pivo nebo Kofolu...Z historie obce: Stavba kulturního domu

Z několika historických fotografií, které máme k dispozici, se pokusíme udělat malý seriál do naší fotogalerie...


Dětský maškarní ples

Přinášíme fotografie z dětského maškarního plesu, který se u nás konal koncem února...