Fotogalerie v roce 2017
Zvolte rok: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

Občané Slatiny a Nového Světa se setkali u kulturáku, na tradiční předvánoční akci vystoupily místní děti

Ačkoli to ještě před týdnem vypadalo na kompletní vánoční atmosféru, sníh do soboty 9. prosince 2017, kdy se konalo další tradiční "Adventní setkání u kulturáku", roztál. Ani to však neodradilo stovky občanů, aby se na této akci zastavili.

Na příjemně mrazivou akci jsme si totiž svou hromádku sněhu dovezli. A byla náležitě využita, samozřejmě především dětmi.


Dárek od Mikuláše dostalo přes sedmdesát dětí, žádné letos neskončilo v pekle

03.12.2017
Tradiční Mikulášská nadílka proběhla ve slatinském kulturním domě v neděli 3. prosince 2017 odpoledne. Letošní účast byla oproti loňskému roku více než dvojnásobná - říct básničku přišlo přes sedmdesát dětí.


Vítr zaměstnal hasiče, během noční události řešili dva zásahy

Obecní jednotka sboru dobrovolných hasičů byla ve čtvrtek 5. října minutu před dvaadvacátou hodinou povolána krajským operačním střediskem v Ostravě k odstranění stromu z komunikace u místní části obce Slatina - Nového Světa.

Operační důstojník pro výjezd vybral dopravní automobil Mercedes-Benz Sprinter, se kterým osm statečných hasičů vyrazilo do noční tmy.


Začátek školního roku se blíží, rekonstrukce ve škole je v plném proudu

S blížícím se koncem prázdnin v místní škole vrcholí i rekonstrukce. Ta zahrnuje především renovaci sociálních zařízení jak pro školní, tak předškolní děti, dlažeb a obkladů.

V plném proudu tak nejsou jen samotné obkladačské práce, ale také úklid místností, které jsou již dokončeny. O ten se starají především zaměstnankyně školy, jejich nasazení je dechberoucí.


V obci se staví, tři velké akce budou dokončeny v červenci

V naši obci byly započaty tři stavby, které se více méně dotknou většinu občanů. Ve škole začala generální oprava sociálních zařízení včetně obkladů, dlažeb apod.

I na tenisovém kurtu se pilně pracuje a v dalším týdnu by se měl pokládat umělý povrch a stavba by měla být dokončena do konce měsíce.


Cesta pohádkovým lesem

Tradiční Cesta pohádkovým lesem se opět vyvedla J. Celkem 96 přihlášených dětí, jejich rodiče nebo ostatní příbuzní postupně při asi 5 km procházce lesem „navštívili“ jedenáct stanovišť, kde plnili různé úkoly. Závěr poté jsme společně strávili u kulturního domu.

Za pořadatelé děkuji všem „pohádkovým postavičkám“ a také sponzorům.Kácení máje začalo už dopoledne tradičním "pozýváním"

Iřik a Iřik, salvy z karbidového děla, hudba a další zvuky - to vše v sobotu dopoledne odstartovalo přípravy na tradiční kácení máje. Od deseti hodin se obcí Slatina a její místní částí Nový Svět potulovala "pozývací" partyja, která připravovala spoluobčany na velkolepou akci.

Ve tři odpoledne pak už nebránilo nic tomu, aby z místního hřiště vyrazil průvod ke kulturnímu domu.


Ženatí porazili svobodné 3:1, tradiční prvomájový fotbal nadchnul diváky

Pondělní odpoledne patřilo ve Slatině fotbalu. První květen je již dlouhá léta vyhrazen místnímu derby mezi svobodnými a ženatými. Jelikož jsme obec moderní, světová, objevila se letos poprvé v jednom z týmů žena. Svobodná.


U kulturního domu stojí májka, tradiční akci přálo počasí

Desítky lidí v neděli 30. dubna odpoledne sledovaly se zatajeným dechem mravenčí odbornou práci několika šikovných místních (i mírně přespolních) mužů, kteří na obvyklém místě u kulturního domu vztyčili obrovskou májku.


Na 40. ročníku turnaje v líném tenise bojovalo 24 hráčů

Dne 30.12.2016 se uskutečnil 40. ročník Vánočního turnaje v líném tenise s  počtem 24 hráčů. Po povinné registraci začal v 9:00 hodin turnaj čtyřher na dvou kurtech v kulturním domě a v tělocvičně.

Po odehrání základních čtyř skupin se další zápasy hrály v kulturním domě.

Pořadí čtyřher:
1. místo – Michaela Kadulová, Jan Kadula
2. místo – David Zaoral, Aleš Zaoral
3.