Fotogalerie v roce 2010
Zvolte rok: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

Zima ve Slatině

Vyfotil jsem pro web pár zimních fotek. Máte taky nějaké? Ze sjezdovky, z lesa? Pošlete na webmaster@obecslatina.cz, doplníme album :-)Mikulášská nadílka je za námi

Tak jako každoročně se i letošní Mikulášská nadílka povedla. Celkem 56 dětí si přišlo k Mikuláši a andělovi pro balíčky, které děti dostaly po básničce nebo písničce. Čerti trošku pozlobili, ale byli prý hodnější než loni!Rekonstrukce zbrojnice - podtrženo, sečteno

Letošní rok byl - co se stavebních prací týče - u nás v obci především ve znamení celkové rekonstrukce hasičské zbrojnice, postavené v roce 1977 a rekonstukce prostranství u kulturního domu. V článku si popíšeme, co vše se tedy změnilo právě u hasičů ve zbrojnici.


Ustavující zasedání nového zastupitelstva

V sobotu proběhlo ustavující zasedání nového Zastupitelstva obce Slatina.Složení ZO je nyní takovéto:starosta
Luděk Míček


místostarosta
ing.


Hasiči dostali nové vybavení

Jednotka sboru dobrovolných hasičů dnes obdržela objednané osobní ochranné prostředky, kterými v jednotce dovybaví některé členy a zároveň nahradí již opotřebovanou výstroj.Zásahová jednotka, kterou obec zřizuje dle zákona 133/85 Sb.


Tradiční drakiáda s opékáním brambor

Počátkem října nám příroda ukázala to správné babí léto a tak jsme se vydali s dětmi, rodiči i prarodiči na pole za obec na  drakiádu. Všichni chtěli samozřejmě ukázat svá zakoupená díla i ta doma vyrobená.


Rekonstrukce víceúčelového zařízení

V červnu 2010 byla zahájena rekonstrukce víceúčelového kulturně-společenského zařízení ve venkovním areálu.


Jedenáct dětí poprvé ve škole

Prázdniny utekly jako voda a prvního září jsme se sešli s novými žáčky v naší škole. Celkem 11 dětí zasedlo poprvé do školních lavic a v doprovodu rodičů či příbuzných začaly jejich první krůčky k dospělosti.


U kulturního domu se stále pracuje

V červnu 2010 byla zahájena rekonstrukce víceúčelového kulturně-společenského zařízení ve venkovním areálu.


Cesta pohádkovým lesem

V sobotu 5. června uspořádala naše škola Cestu pohádkovým lesem. Nepřízeň počasí nám ale organizačně komplikoval celou přípravu, ale nakonec byla vybrána kratší trasa a vcelku i bez bláta a kaluží.


Obnovili jsme tradici kácení máje

Dnes jsme téměř po osmnácti letech obnovili tradici kácení máje v obci. Místní spolky - hasiči, Jako Za Mlada, myslivci a dechová hudba - se spolu s obcí podílely na zorganizování celé akce.Slavnost začala průvodem masek, mažoretek a hudebníků z místního fotbalového hřiště.


Den matek

Na nedělní oslavě Dne matek vystoupily děti z místní MŠ a ZŠ a také ze Zákaldní školy umění z Bílovce.Stavění máje

Včera v podvečer proběhlo na prostranství u kulturního domu stavění máje. Místní hasiči, čenové JZM i ostatní, kteří chtěli přiložit ruku k dílu zde nazdobili a vztyčili tradiční májku. Poté bylo k dispozici občerstvení a každý si také mohl opéct párek...Chování basy

Páteční Chování basy na Novém Světě se vydařilo a my z něj přinášíme několik fotografií.Proběhl obecní ples

Přinášíme několik fotografií ze sobotního Obecního plesu.