Fotogalerie v roce 2014
Zvolte rok: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

Vánoční turnaj v líném tenise má za sebou už 38. ročník

Dne 27.12.2014 se uskutečnil 38. ROČNÍK VÁNOČNÍHO TURNAJE V LÍNÉM TENISE s rekordním počtem 24 hráčů.

Po povinné registraci začal v 9:00 hodin turnaj čtyřher na dvou kurtech v kulturním domě a v tělocvičně. Po odehrání zápasů čtyř skupin se další zápasy hrály v kulturním domě.

xxx

---

Pořadí čtyřher:

1. místo – Libor Klapuch s Radimem Lazeckým
2.


Občané se v čase adventu setkali u kulturního domu, děti ze školy zpívaly koledy

V neděli odpoledne jsme uspořádali v pořadí již druhé "Adventní setkání u kulturáku". Tradice, kterou se nám podařilo založit v loňském roce tak pokračuje a vzhledem k návštěvnosti můžeme s radostí dodat, že úspěšně.

Celá akce začala v 15 hodin, kdy nejen děti postupně ozdobily vánoční strom. O hodinu později pak předvedly své vystoupení - vánoční tématika se nesla jejich básněmi i písničkami.


Starosta obce se setkal s jubilanty a přivítal nové občánky

V sobotu odpoledne se v obřadní síni místního zámku uskutečnilo tradiční setkání starosty obce s jubilanty a také přivítání novorozených občanů naší obce.

Celkem sedmi přítomným jubilantům starosta poblahopřál k výročí a poděkoval jim za práci, kterou ve svých životech pro obec udělali a ještě jistě udělají.


Znáte Slatinu a Nový Svět shůry? Díky těmto fotografiím budete

Představujeme unikátní sérii fotografií a videozáznamů obce Slatina a místní části Nového Světa, pořízenou z výšky kamerou kvadrokoptéry.

Naše obec má poměrně zajímavou historii, podrobně "zpracovanou v samostatném článku":http://www.obecslatina.cz/289-clanek na našem webu.

Slatina připadala už od roku 1960 pod okres Nový Jičín. Je tvořena Slatinou a místní částí Nový Svět.


Na besedě v kulturním domě byl občanům blíže představen Otto Lev Stanovský a obraz Sixtinské Madony

Ve středu v podvečer se v sále kulturního domu ve Slatině konala beseda o jednom z místních slavných rodáků. Tím byl Otto Lev Stanovský, mimo jiné vychovatel dětí následníka habsburského trůnu Ferdinanda ďEste.

Besedu vedl pan PhDr. Jaroslav Zezulčík, kastelán zámku Kunín. Život Otto Stanovského, který "již ve stručnější podobě znáte z našeho samostatného článku na obecním webu":http://www.obecslatina.


Téměř čtyřicítku dětí obdaroval v kulturním domě Mikuláš výměnou za básničku či písničku

V neděli odpoledne se v sále místního kulturního domu uskutečnila tradiční Mikulášská nadílka. Té se zúčastnila téměř čtyřicítka dětí nejen ze Slatiny, ale také z okolí či příbuzenstva místních občanů.

Celou akci otevřelo vystoupení dětské taneční skupiny z Domova dětí a mládeže v Bílovci. Následovalo promítání kreslené pohádky a pak už se v sále setmělo a nastala očekávaná chvíle.


Po čtyřiceti letech byl vymalován a vyčištěn interiér místního kostela, výrazně pomohli hasiči

Kostel Nanebevzetí Panny Marie patří mezi jednu z dominant naší obce. Byl postaven začátkem 14. století, první zmínka je doložena rokem 1461. Současná barokní podoba pochází ze století sedmnáctého.

Na přelomu října a listopadu roku 2014 prošel interiér po téměř čtyřiceti letech opravou.


Na ustavujícím zasedání nového zastupitelstva byli zvoleni starosta i místostarosta obce

Ve středu v podvečer proběhlo v sále kulturního domu ustavující zasedání nového obecního zastupitelstva. Na programu byla volba starosty, místostarosty, ustanovení výborů a volba jejich předsedů.

Z původně devíti členů zastupitelstva oznámil své odstoupení ze zdravotních důvodů dosavadní místostarosta obce pan Ing. Jan Kotala. Za jeho dosavadní dlouholetou práci pro obec mu děkujeme.


Poslední říjnový podvečer opět patřil Halloweenu

Konec října je tradičně spojen s halloweenskými radovánkami. Proto ani letos zaměstnanci MŠ a ZŠ ve Slatině nezaháleli a připravili pro rodiče s dětmi program na hřišti u kulturního domu.

Celá akce začala vyřezáváním dýní, kterou si každá rodina přinesla. Malé, velké, kulaté, šišaté, všechny tvary postupně dostávaly svoji podobu.


Obec se mění, kromě nové informační tabule jsme zpříjemnili život občanům v lokalitě Za humny

Několik novinek přinesl podzim do naší obce. U obchodního domu se můžete seznámit s aktualizovanou informační tabulí. Ta získala kromě aktualizovaných informačních popisků také nové fotografie.

Příjemnějším místem pro život se stala lokalita Za humny, ve které v současné době probíhá čilá výstavba nových domů.


Hasiči dostali pro sobotní soutěž na hřišti nový povrch

Jak víte nejen z našeho webu, koná se v sobotu na místním hřišti další ročník soutěže hasičů v požárním útoku - O pohár starosty obce Slatina. Na atraktivní podívanou vás srdečně zveme.

V souvislosti s přípravami na soutěž byl zcela přebudován náběh pro zmíněnou disciplínu a právě ve středu odpoledne získal svůj finální asfaltový povrch.


Ze života školy ve třetím čtvrtletí roku 2014

Je tady měsíc září a s ním nový školní rok. Prázdniny skončily a děti se opět vrátily do školních lavic. Během prázdnin se ve škole uklízelo a opravovalo.

Ve třídě 3. a 4. ročníku byla vyměněna podlahová krytina, vymalováno a třída byla vybavena novými skříněmi. Také proběhla oprava odpadu ve školní jídelně, obložení stěn jídelny novými kachlíky a jídelna byla vymalována.


Po stopách Sarajeva 1914 se vydali i naši zastupitelé

Sarajevský atentát na následníka rakousko – uherského trůnu Františka Ferdinanda d´Este 28. června 1914 na první pohled nemá nic společného s Krkonošemi a Novojičínskem. Ve skutečnosti je nám blíž, než by se zdálo….

Slavnostní vernisáž výstavy „Po stopách Sarajeva 1914“ se uskutečnila v neděli 10. srpna 2014 v 15:30 h v chrámu Povýšení svatého Kříže v Kuníně.


Festival Jako Za Mlada je za námi, největší akce roku v obci přilákala tisíce lidí

Letošní letní akce Jako Za Mlada ve Slatině byla plná muziky i zábavy pro děti. Prostor na akci dostaly mladé nebo začínající kapely z okolí, odpolední program doplnil oblíbený Michal Nesvadba anebo kejklíř Křup Ala Hop.

Večer vyvrcholil s hudebními kapelami Martina Haricha, U2 Desire revival, Pavlem Cejnarem a The C.I.P. Nechyběl tradiční ohňostroj.


Slatinská Country pohoda přilákala nejen místní diváky

Sobotní odpoledne a večer patřil ve Slatině dalšímu ročníku skorofestivalu amatérských Country kapel Slatinská country pohoda.