Fotogalerie v roce 2013
Zvolte rok: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

Občané se společně setkali u kulturáku, založili tak společně novou tradici

Nultý ročník „Adventního setkání u kulturáku“ překvapil nejen pořadatele hojnou účastí všech občanů.
Okolo patnácté hodiny návštěvníci dle pozvánky zanechali předvánočního shonu a vyrazili na netradiční setkání s možností lehké ochutnávky pochutin. Celou akci provázely tóny koled a předvánoční atmosféra.

Pro děti i dospělé byl připraven punč, pro ty druhé jmenované pak svařák.


V úterý proběhlo poslední letošní zasedání obecního zastupitelstva

Poslední letošní zasedání obecního zastupitelstva proběhlo v sále místního kulturního domu v úterý večer. Na programu jednání byla například zpráva starosty o činnosti obecního úřadu, rozpočet obce na rok 2014 a rozpočtové opatření.

Nechyběla samozřejmě ani diskuze s přítomnými občany. Stejně jako každý rok bylo i letos připraveno malé občerstvení.


Jubilanti a noví občánci obce se sešli v místním zámku

Tradiční setkání starosty obce s jubilanty a novými občánky Slatiny a Nového Světa se uskutečnilo dnes odpoledne v obřadní síni místního zámku.

Starosta poblahopřál celkem třem občanům, jež se dožili významného životního jubilea a předal jim drobnou pozornost.


Halloweenské radovánky ve Slatině připravila pro rodiče a děti místní škola

Halloweenské tvoření rodičů s dětmi připravili 31. října 2013 zaměstnanci Mateřské a Základní školy ve Slatině.

Každá rodina donesla minimálně jednu dýni, kterou malí umělci vyřezávali do nejrůznějších podob. Školní jídelna ožila v tajemném duchu halloweenského podvečera. Přitom neuplynula ani hodina a vchod školy zaplnily svítící dýně. Veselé, smutné, strašidelné, všechny výrazy se tu našly.


Celkem pět družstev bojovalo O putovní pohár starosty obce Slatina v nohejbale trojic

V sobotu proběhl v areálu u kulturního domu již téměř tradiční nohejbalový turnaj trojic O putovní pohár starosty obce Slatina. Přihlásilo se celkem pět družstev.

Hracím systémem bylo tradiční "každý s každým". Po litém boji získali třetí místo hráči z družstva ve složení Jiří Binar, Pavel Martinásek a Ivan Richtár, pomyslné stříbro pak Lukáš Klapuch, Jan Fabík a Petr Binar.


Kosmonauti vesmírného střediska NAŠA dovezli na Zemi doktora Pičku

Hrdiny odpoledního programu Jako Za Mlada se stali kosmonauti vesmírného střediska NAŠA, kteří splnili speciální misi a přivezli z planety Merkur známého profesora Dr. Jeronýma Pičku, kterého během loňské akce vystřelili místní recesisté omylem z děla až do vesmíru.

Nadějný místní bubeník Matěj Binar zahájil podvečerní část akce a odstartoval vystoupení oderských CRASH DRUMS.


První místo si ze Suchdolského Country Festu dovezl náš Slatinský Schrummel

Famózním úspěchem se stalo včerejší vystoupení Slatinského Schrummelu na 3. ročníku SUCHDOLSKÉHO COUNTRY FESTU.

V celodenním programu provázeným krásným počasím se naše kapela postavila na pódium kolem 14. hodiny a svým vystoupením strhli snad všechny diváky v hledišti i stánků s občerstvením.


Dvě velké opravy v obci jsou v plném proudu, zámek i požární nádrž dostanou novou tvář

V plném proudu a v některých etapách i ve finiši jsou dvě velké rekonstrukce v naší obci. Jak jsme již informovali, byla zahájena kompletní rekonstrukce požární nádrže, především z důvodu její netěsnosti. Neplnila tak spolehlivě svůj účel.

Nádrž má v současné době již nové dno i boční stěny, pracuje se na nadzemním obrubníku. Vše je betonové, použita je speciální technologie pro vodní stavby.


Děti z mateřské školky navštívily naši hasičskou zbrojnici, prohlédly si vybavení i techniku a svezly se v cisterně

Více než dvacítka dětí z místní mateřské školy navštívila dnes v dopoledních hodinách v doprovodu dvou učitelek naši hasičskou zbrojnici.

Hasiči dětem ukázali nejen zázemí, které budova poskytuje, ale také vybavení - od oblečení, zásahové obuvi až po přilby. Velkému zájmu se pak těšila cisterna, především množství "hraček", které s sebou vozí.


První ročník slatinské Country pohody provázelo výborné počasí a dobrá zábava

Již podruhé (loni to byl ročník nultý) uspořádalo místní hudební country seskupení Slatinský Schrummel festival coutry kapel s názvem Country pohoda. Krásné slunečné a horké počasí nás provázelo celým programem až do pozdních večerních hodin.

Jako první nastoupila na pódium skupina Smečka z Mankovic, která celý program odstartovala.


U příležitosti Dne dětí jsme uspořádali tradiční Cestu pohádkovým lesem

I přes nepřízeň počasí se dnes u příležitosti Dne dětí uskutečnila "Cesta pohádkovým lesem". Vzhledem k tomu, že v podstatě od rána pršelo, probíhala trasa jen obcí.

Celkem na 92 dětí s rodiči vyrazilo na cestu a postupně se zastavilo na 10 stanovištích, kde plnilo úkoly uložené pohádkovými bytostmi. Na závěr si každý mohl opéci buřta a zahrát různé hry.


Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje daroval naší obci moderní elektronickou sirénu pro zkvalitnění varování obyvatelstva

Jednu z celkového počtu 92 elektronických sirén, které mohou i „mluvit“, dnes předali příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) i naší obci. HZS MSK je pořídil hlavně z peněz Evropské unie – z operačního programu Životní prostředí, celkem za 23 milionů korun, jedna siréna tak vyjde přibližně na 250 tisíc korun.


Při kácení máje jsme se vrátili o 125 let do minulosti a založili místní hasičský sbor

Tradiční kácení máje jsme letos spojili s oslavami 125 let od založení Sboru dobrovolných hasičů ve Slatině. Celý včerejší den začal již ráno, když jsme začali zvát občany Slatiny na bohatý odpolední program, který celé kácení provázel.

Skupinka masek prošla obcí a na každém rohu připomínala, co se bude odpoledne dít.


Budíček Dechové hudby Slatina prošel Slatinou i Novým Světem

Tradiční prvomájový Budíček, který organizuje Dechová hudba Slatina, dnes probouzel občany Slatiny a Nového Světa. Několik zastavení speciálního povozu před domovy představitelů obce, kamarádů a známých, otevřelo oči nejen jim, ale i sousedům.


Naše dílo stojí, děkujeme všem, kteří opět pomohli postavit májku

I letos jsme se jako již tradičně sešli v odpoledních hodinách v areálu u kulturního domu, abychom opět vlastními silami vztyčili májku. Už dnes vás srdečně zveme na její kácení, které proběhne 25. května.

Začalo se krátce ozdobením špičky a uchycením věnce.