Fotogalerie v roce 2016

Tradice založena, Adventní setkání u kulturáku opět přilákalo davy

V sobotu odpoledne se na prostranství u kulturního domu uskutečnil další ročník již tradičního "Adventního setkání u kulturáku".

Stejně jako v minulých letech pořadatele příjemně překvapila velmi vysoká účast. Zastupitelé obce se postavili za pulty s něčím na zub a k pití, místní živnostníci představili své vánoční výrobky.

Akci zahájil starosta obce a pan farář P. Mgr. Piotr Rak, ThLic.

Vánoční výzdoba se rozsvěcuje po setmění, zcela nová dekorace je na místním zámku

S blížícími se vánočními svátky byla v obci opětovně nainstalována světelná výzdoba. Ta se spouští po setmění a zahrnuje krom řetězů nad silnicemi i vánoční strom u obchodu a místní zámek.

Ten je letos ozdoben zcela nově, bohatší osvětlení splývá z římsy i na zdi. Snad se líbí :-)

Mikuláš obdaroval téměř padesátku dětí

Každoroční Mikulášská nadílka v kulturním domě proběhla v neděli odpoledne. Od patnácti hodin se v sále promítala pohádka, na jejímž konci se objevili čerti.

Ti si ze sálu žádné dítě neodnesli, letos měli velmi slabý rok. Mikuláš s andělem pak postupně obdarovali téměř padesátku přítomných dětí balíčkem se sladkostmi a ovocem. Samozřejmě až po řádném vykoupení básničkou nebo písničkou.

Oslavili jsme 50. výročí otevření Kulturního domu

Ve čtvrtek odpoledne jsme v sále kulturního domu uspořádali oslavy 50 let od otevření Kulturního domu ve Slatině. Zároveň jsme si připomněli 645 let od první písemné zmínky o obci Slatina.

První písemná zpráva o obci je doložena roku 1371. K Moravě byla připojena spolu s fulneckým panstvím teprve roku 1480 a stala se tak moravskou enklávou obklopenou slezským územím.

Hlasovat v krajských volbách přišlo v obci téměř 38 % voličů, vyhrálo hnutí ANO

Ve dnech 7. a 8. října 2016 se konaly volby do zastupitelstev krajů a do senátu. Do volební místnosti v obřadní síni místního zámku přišlo celkem 228 voličů, což je 37,56 %. Započteno bylo 226 platných hlasů.

V rámci obce zvítězilo hnutí ANO 2011 se 65 hlasy následované Českou stranou sociálně demokratickou se 30 hlasy a stranou Pro region s 26 hlasy.

Nohejbalového turnaje se zúčastnilo sedm týmů, dohrálo jen šest

Celkem sedm tříčlenných týmů nastoupilo do tradičního zářijového turnaje O putovní pohár starosty obce Slatina v nohejbalu. Klání je určeno pouze pro občany Slatiny a Nového Světa a koná se na hřišti u kulturního domu.

Turnaj byl rozdělen na dvě skupiny, ze sedmi týmů jej dokončilo šest, redukce byla způsobena zraněními.

Hasiči v teplém počasí častěji vyjíždí k likvidaci hmyzu

25.08.2016
Ve čtvrtek odpoledne byla naše jednotka sboru dobrovolných hasičů již poněkolikáté vyslána k likvidaci obtížného hmyzu.

Již po osmnácté jsme se ve Slatině bavili jako za mlada díky spolku Jako Za Mlada

Osmnáctý ročník jedinečné akce se konal v sobotu 6. srpna v samém centru naší malebné obce. Program festivalu Jako Za Mlada 2016 byl nabitý hvězdnými jmény a sliboval jak zábavu, tak pohodový poslech i tanec.

Znalci dobré hudby určitě ocenili kapelu legendárního kytaristy Radima Hladíka – BLUE EFFECT a další muzikanty, kteří se letos na JZM ve Slatině představili.

Šestkrát zasahovala naše jednotka SDH v souvislosti s rozmary počasí

Krátce před sedmnáctou hodinou byla jednotka povolána do obce Kujavy, kde došlo vlivem počasí ke stržení střechy rodinného domu a jejímu pádu do blízkého potoka.

Hasiči na místě události asistovali při vyprošťování střechy z koryta potoka a zakrývali poškozenou střechu.

Obec vyvěsila moravskou vlajku, zapojilo se celkem 1227 radnic a obecních úřadů

Naše obec se prostřednictvím iniciativy "Za vyvěšování moravské vlajky" přihlásila k více než tisíciletým tradicím a bohaté historii naší rodné Moravy. V letošním - již sedmém - ročníku této občanské výzvy organizované spolkem Moravská národní obec se doposud zapojilo 1227 radnic a obecních úřadů, což je asi 65 % všech obcí na celém území Moravy.

Slatinský Schrummel přinesl další Pohodu, hudebníci pokřtili své první CD

Místní sdružení paumělců, kteří již 15. rokem brázdí přilehlým kulturním polem, se začalo scházet jako každá začínající kapela v místních kulturních stáncích, ať už to byla „státní“ hospoda, hospoda u balvanu nebo na „makrelach“ ve sklípku.

Zprvu hrál, kdo chtěl, na co chtěl, nebo na to, co zrovna nehrálo. A hrál i ten, kdo hrát na nic neuměl.

V požární nádrži začne koupací sezóna

S blížícím se začátkem prázdnin proběhlo čištění požární nádrže. Ta se na léto stane oblíbeným a vyhledávaným koupalištěm.

Hasiče zaměstnal vítr, v pátek zasahovali celkem třikrát

Tři zásahy řešili naši hasiči v rámci události, ke které jednotku vyslalo krajské operační a informační středisko z Ostravy.

V pátek dopoledne potrápil Moravskoslezský kraj silný vítr. Od zhruba páté hodiny ranní vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči ke spadlým stromům více než dvěstěkrát.

Při kácení máje pan farář požehnal novému hasičskému vozu, akce byla zahájena jedinečným průvodem obcí

Sobota byla už od ranních hodin v obci velmi veselá, samotnému odpolednímu - téměř slavnostnímu - aktu totiž předcházelo tradiční "pozývání". Při něm představitelé obce, školy, hasičů, dechové hudby, spolku Jako Za Mlada a jiných podobných živlů procházejí v maskách obcí a zvou lidi na odpolední zábavu u kulturního domu.

Na Novém Světě proběhla oprava pozemní komunikace

Hned s jarními měsíci jsem započali s obnovou místní komunikace na Novém Světě a zpevněné plochy u restaurace. V průběhu jednoho týdne provádějící firma odstranila část původního asfaltového povrchu, provedla výkopy, odstranila starou podezdívku po telefonní budce O2, recyklátem vyrovnala
původní povrch vozovky a 10cm vrstvou asfaltu ukončila své dílo.