Fotogalerie v roce 2012
Zvolte rok: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

V sále kulturního domu proběhlo poslední letošní zasedání obecního zastupitelstva

Poslední letošní zasedání Zastupitelstva obce Slatina proběhlo včera v sále kulturního domu. Zhruba třicítka občanů od 18ti hodin poslouchala mimo jiné schvalování návrhu rozpočtu obce na rok 2013, rozpočtového výhledu na roky 2014 a 2015 a taky především jednání o nové vyhlášce o odpadech.V závěru zasedání byli všichni přítomni pozváni na pohoštění.Mikulášská nadílka je za námi, čerti si nikoho neodnesli

Dnes v podvečer proběhla v kulturním domě tradiční Mikulášská nadílka. Na děti čekala pohádka, Mikuláš s andělem i partička neposedných čertů. Ti však byli obzvláště hodní a nikoho si s sebou neodnesli.Slatinou šli Mikuláš, anděl a trojice čertů

Pátý prosinec je dnem, kdy Mikuláš naděluje a čerti straší. Předskokani páteční Mikulášské nadílky v kulturním domě dnes navštívili několik domácností v obci.Děti z místní školy navštívil Hopsalín, učil je třídit odpad

Dětí mateřské školy i základní školy dnes navštívil v kulturním domě Hopsalín, který dětem hravou formou ukázal jak třídit odpad z domácnosti. Do žluté tašky plasty, do zelené sklo, do modré papír...Jako pomůcku použil i tašky na tříděný odpad, které v rámci kampaně na třídění odpadů pořídila společnost ASOMPO a EKO-KOM.


Turnaj v nohejbalu O putovní pohár starosty obce Slatina

V neděli 9.9.2012 se uskutečníl turnaj v nohebalu "O putovní pohár starosty obce". Spolupořadatelé obec Slatina a restaurace Slatina hostili šest tříčlenných družstev, která si zahrála každý s každým a bylo vidět snahu, nasazení, odhodlání a samozřejmě skvělé výkony.Děkujeme i mnoha příznivcům za pěkné sportovní zážitky.


OBRAZEM: Cirkus Jako Za Mlada je za námi, vystřelená osoba do Výškovic nedoletěla

Oblíbená letní akce byla po roce opět tady. Počasí se vydařilo, jídla a pití bylo dost, zábavy taky a my se můžeme obrazem podívat, jak to všechno proběhlo.A je to za námi - Slatinská Country Pohoda

Máme za sebou 0. ročník skorofestivalu Slatinská Country Pohoda! Ke zdárnému průběhu (až na technické potíže se zvukem v úvodu programu) přispěli jak všichni účinkující, tak i skvělé publikum, ale i dobrá nálada a skvělé slunečné počasí.Samostatou kapitolou bylo vystoupení známého hudebního skaldatele, textaře a hudebníka v jednom, pana Jaroslava Wykrenta, který má úzké vazby na Slatinu.


V neděli odpoledne se na zámku setkali se starostou jubilanti i nejmladší občánci obce

V neděli 17. června přijali pozvání do naši obřadní síně občané, kteří se dožili v prvním pololetí letošního roku významného životního jubilea (70, 75, 80, 85 let). Ve stejný den jsme se setkali i s našimi nejmladšími občánky obce a přivítali je do života.


Páteční smaženice seniorů u kulturního domu

V pátek se sešel náš senior klub na "smaženici" u kulturního domu. Za
pěkného počasí si nejen pochutnali na klasické smaženici, ale rovněž
probrali slasti a strasti svého života.Kácení máje 2012 ve Slatině je za námi, hasičům pan farář požehnal cisternu

Včerejší den byl v naší obci od rána zasvěcen tradiční události, kterou je kácení máje. Program začal už dopoledne, které bylo věnováno veřejnému pozývání občanů na akci.Odpolední program začal ve 14:00 průvodem masek, dechové hudby a mažoretek z místního hřiště, přes obec až na prostranství u kulturního domu.


Naši hasiči již jezdí novou cisternou

V pondělí byla do výjezdu zařazena nová cisterna našich hasičů - CAS K 25 Liaz L101. Původní vozidlo již nesplňovalo legislativní a především taktické požadavky, které dnešní doba na naše hasiče klade.Automobil byl za odhadní cenu odkoupen od obce Starý Jičín a během zimního období kompletně opraven. Veřejnosti ho hasiči představí při žehnání - 26. května.


I letos jsme u kulturního domu společně vztyčili májku

Tradiční stavění máje - tedy pěkně rukama za povzbuzování a rad všech okolo - jsme včera společnými silami zvládli na prostranství u kulturního domu.Ke každoročnímu úkonu jsme se začali scházet okolo čtvrté hodiny odpoledne. Kromě samotného "aktu" bylo pro diváky i pomocníky připraveno občerstvení a samozřejmě oheň, na kterém si každý mohl opéct párek.


Mažoretky mají za sebou první velkou soutěž

V sobotu 7.4.2012 jsme absolvovaly soutěž "amaterských mažoretek" v Litovli. Zúčastnily jsme se všechny - od přípravky přes kadetky až po nejstarší juniorky. Prezentovaly jsme se v disciplínách velké formace a mini formace. Všechna naše děvčata byla úžasná a vybojovala nám nádherné umístěni.


Vyhodnocení vánoční soutěže Slatinská hvězda

Celkové vyhodnocení soutěže "Slatinská hvězda" a tedy výběr nejhezčí hvězdy v rámci projektu "Evropská Slatina" byl vzhledem k veliké konkurenci natolik těžký, že se starostové společně dohodli, že nejlepší hvězdy z každé ze Slatin, které soutěžily, vyfotí a vystaví na webu.Desítky dětí se bavily na Maškarním plese

Maškarní ples, tradiční akce pořádaná pro naše nejmenší, proběhla dnes odpoledne v místním kulturním domě. Děti se v nejrůznějších maskách bavily především pod taktovkou dvojice klaunů.Ti na pódiu například vyráběli figurky a předměty z balónků, hráli si s dětmi na sochy a dokonce předvedli i několik kouzel.