Ze života v obci v roce 2012

V neděli odpoledne se na zámku setkali se starostou jubilanti i nejmladší občánci obce

18.06.2012
V neděli 17. června přijali pozvání do naši obřadní síně občané, kteří se dožili v prvním pololetí letošního roku významného životního jubilea (70, 75, 80, 85 let). Ve stejný den jsme se setkali i s našimi nejmladšími občánky obce a přivítali je do života.

Naši hasiči zasahovali v Tísku, likvidovali požár

18.06.2012
Dnes odpoledne byla naše jednotka SDH operačním střediskem povolána k požáru sauny v rodinném domku v Tísku.

Páteční smaženice seniorů u kulturního domu

11.06.2012
V pátek se sešel náš senior klub na "smaženici" u kulturního domu. Za
pěkného počasí si nejen pochutnali na klasické smaženici, ale rovněž
probrali slasti a strasti svého života.

Kácení máje 2012 ve Slatině je za námi, hasičům pan farář požehnal cisternu

27.05.2012
Včerejší den byl v naší obci od rána zasvěcen tradiční události, kterou je kácení máje. Program začal už dopoledne, které bylo věnováno veřejnému pozývání občanů na akci.Odpolední program začal ve 14:00 průvodem masek, dechové hudby a mažoretek z místního hřiště, přes obec až na prostranství u kulturního domu.

Hasiči uspořádali tradiční fotbal

03.05.2012
Prvomájový fotbal mezi svobodnými a ženatými uspořádali jako každým rokem hasiči na místním hřišti.

Hasiči darovali krev

03.05.2012
Opět po jsme v rámci akce Daruj krev s dobrovolnými hasiči, vyhlášenou VV OSH Nový Jičín, darovali krev.

I letos jsme u kulturního domu společně vztyčili májku

01.05.2012
Tradiční stavění máje - tedy pěkně rukama za povzbuzování a rad všech okolo - jsme včera společnými silami zvládli na prostranství u kulturního domu.Ke každoročnímu úkonu jsme se začali scházet okolo čtvrté hodiny odpoledne. Kromě samotného "aktu" bylo pro diváky i pomocníky připraveno občerstvení a samozřejmě oheň, na kterém si každý mohl opéct párek.

Mažoretky mají za sebou první velkou soutěž

26.04.2012
V sobotu 7.4.2012 jsme absolvovaly soutěž "amaterských mažoretek" v Litovli. Zúčastnily jsme se všechny - od přípravky přes kadetky až po nejstarší juniorky. Prezentovaly jsme se v disciplínách velké formace a mini formace. Všechna naše děvčata byla úžasná a vybojovala nám nádherné umístěni.

Hasiči se nechali zapálit v domě, cvičili jeho hašení

21.04.2012
Dnes dopoledne proběhl v areálu Dolních Vítkovic společný výcvik jednotek SDH Slatina a Jistebník zaměřený na postupy při hašení budov.
Obě jednotky čekalo po příjezdu na místo krátké teoretické proškolení a prohlídka objektu. Instruktory byli velitelé obou jednotek a jejich družstev, kteří jsou zároveň příslušníky HZS Moravskoslezského kraje, který výcvik logisticky významně podpořil.

Vyhodnocení vánoční soutěže Slatinská hvězda

07.03.2012
Celkové vyhodnocení soutěže "Slatinská hvězda" a tedy výběr nejhezčí hvězdy v rámci projektu "Evropská Slatina" byl vzhledem k veliké konkurenci natolik těžký, že se starostové společně dohodli, že nejlepší hvězdy z každé ze Slatin, které soutěžily, vyfotí a vystaví na webu.

Ze života školy - zpravodaj březen 2012

07.03.2012
Nastal březen, první jarní měsíc a jaro nesměle ťuká na dveře. Sníh už úplně zmizel z polí, luk i příkopů. Ozývá se zpěv ptáků. Jen každodenní mrazíky nám připomínají, že zima se ještě úplně nevzdala.Školní rok se přehoupl do své druhé poloviny, pololetní vysvědčení bylo rozdáno a přineslo jak radost z jedniček, tak trochu zklamání ze známek horších. Proběhl zápis žáků do 1. ročníku ZŠ.

Desítky dětí se bavily na Maškarním plese

03.03.2012
Maškarní ples, tradiční akce pořádaná pro naše nejmenší, proběhla dnes odpoledne v místním kulturním domě. Děti se v nejrůznějších maskách bavily především pod taktovkou dvojice klaunů.Ti na pódiu například vyráběli figurky a předměty z balónků, hráli si s dětmi na sochy a dokonce předvedli i několik kouzel.

Hasiči kontrolovali rybník na Novém Světě

26.02.2012
Ke kontrole rybníka na Novém Světě, který se začal rozlévat na silnici, byli krajským operačním střediskem dnes dopoledne povoláni naši hasiči.

Rybáři ani v zimě nezahálejí!

11.02.2012
I v těchto mrazivých zimních měsících mají rybáři povinnosti, které
si musí splnit, aby nedocházelo k zaplynění rybníků a následnému
úhynu rybí osádky.Proto i v tomto únorovém chladném ránu, -19°C, se sešli někteří
z nich na místním rybníku na Novém Světě a společně vysekali
otvor v ledu, zakrývající jeho celou hladinu.

Na Novém Světě se bruslilo

04.02.2012
I na Novém Světě to občas žije. Mráz je sice veliký, ale novosvětským to
nevadí. Využili rybníka a v hojném počtu se po řádné úpravě ledu pustili do
hokejového utkání.Bylo zde k vidění i pár vyjímečných krasobruslařských výkonů. Starší se přišli podívat a se slzou v oku vzpomínali na časy, kdy takové setkání nebylo jen vyjímečné, jako dnes.