Ze života v obci v roce 2018

Turnaj v nohejbalu O putovní pohár starosty obce Slatina se zúčastnily čtyři týmy

Kalendář akcí 17.09.2018
Čtyři tříčlenná družstva se zúčastnila letošního tradičního zářijového trunaje v nohejbale O putovní pohár starosty obce Slatina. Akce se konala na asfaltovém hřišti u kulturního domu.

Turnaj byl určen pouze pro občany Slatiny a Nového Světa.

Pořadí:
1. místo : Vidlák Jiří, Míček David, Míček Luděk
2. místo: Klapuch Lukáš, Křupala Tomáš, Richtár L + O
3.

Hasiči oslavili 130 let od založení, setkání jednotek při cvičení doplnilo slavnostní odpoledne

Video 27.08.2018
V srpnu 2018 oslavil oficiálně místní Sbor dobrovolných hasičů 130 let od založení - ustavující valná hromada proběhla 26. února 1888. Zmínky o výročí provázely všechny akce sboru již od začátku letošního roku, oficiální část si hasiči nechali na dva srpnové víkendy.

Do sklepa kulturního domu natekla voda, odčerpat ji museli hasiči

09.08.2018
Krátký intenzivní déšť ve středu 9. srpna 2018 večer způsobil zaplavení sklepa slatinského kulturního domu.

Událost byla na operační středisko v Ostravě ohlášena krátce před devátou hodinou, na místo byli vysláni místní dobrovolní hasiči s DA Mercedes-Benz Sprinter.

Už dvacet let se ve Slatině setkáváme Jako Za Mlada

06.08.2018
Před dvaceti lety organizoval spolek JzM Slatina populární recesistické akce, v zimě ve slatinském kulturním domě, v létě uprostřed vesnice. Nikdo v té době netušil, že budeme dvacet let bavit tisíce lidí a do Slatiny zavítá celá řada populárních osobností a muzikantů.

Obec získala od HZS Moravskoslezského kraje vybavení pro hasiče za čtvrt milionu

21.07.2018
Čtveřici ručních digitálních terminálů Matra rádiové sítě Pegas, kterou provozuje Ministerstvo vnitra České republiky pro potřeby bezpečnostních složek státu, získala obec zdarma převodem od HZS Moravskoslezské­ho kraje.

Tři terminály Easy Plus jsou určeny pro hasiče, jeden terminál Smart pro velitele jednotky.

Radiostanice ve vybavení jednotky nahradí dosavadní analogové Motoroly.

Střecha kapličky Cyrilky prošla rekonstrukcí, obnovena byla i výmalba interiéru a fasády

05.07.2018
Kaplička pod obci "Cyrilka" doznal podstatných změn. Z důvodu zatékání byly vyměněny některé střešní konstrukce a nově vyměněna celá střešní krytina. Rovněž byl vymalován interiér a nově natřena fasáda a proveden úklid kolem celé kapličky.

Důstojně můžeme oslavit svátek "Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje".

Na Novém Světě odstranili místní hasiči nalomené větve, ohrožovaly provoz

06.06.2018
Tři minuty před půl čtvrtou tak na Nový Svět vyslány dvě jednotky hasičů – profesionální ze stanice HZS MSK v Bílovci a místní jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Slatina.

Kácení máje začalo tradičním "pozýváním" a průvodem z hřiště

28.05.2018
Prakticky od sobotního rána 26. května 2018 probíhala v obci Slatina již tradiční akce Kácení máje. Vše začalo okolo desáté hodiny, kdy od místní hasičské zbrojnice vyrazil průvod více než dvacítky umně maskovaných lidí, kteří měli jediný úkol - pozvat celou obec na odpolední vrchol programu u kulturního domu.

Cesta pohádkovým lesem přilákala více než sto dětí

20.05.2018
V sobotu 19. května odpoledne uspořádala místní Základní škola a Mateřská škola tradiční akci pro děti ze Slatiny i okolí Cesta pohádkovým lesem.

Startovním a také konečným bodem trasy bylo jako obvykle prostranství u kulturního domu.

Na přibližně 5 kilometrů dlouhé trase čekalo na děti celkem deset stanovišť s pohádkovými bytostmi a soutěžními úkoly.

V kulturním domě vystoupily ke Dni matek místní děti

12.05.2018
V sobotu 12. května odpoledne proběhla v sále kulturního domu akce ke Dni matek. Svým vystoupením do kulturního programu přispěly i děti z místní Základní školy a Mateřské školy.

Den matek je den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě, vychází z různých tradic. V Česku se slaví podle amerického vzoru druhou květnovou neděli.

Fotbalové utkání Svobodní - Ženatí skončilo remízou

Kalendář akcí 02.05.2018
Deset gólů viděli nadšení diváci na úterním tradičním prvomájovém utkání Svobodní – Ženatí na místním fotbalovém hřišti. Akce, na níž zvala všechna možná média, včetně rádií, se ve Slatině konala pod pořadatelskou taktovkou hasičů již po pětadvacáté.

Postavit májku se podařilo na první pokus, zdobí prostranství u kulturního domu

02.05.2018
I přes hrozby silným větrem jsme v pondělí 30. dubna 2018 odpoledne vztyčili na tradičním místě u kulturního domu vlastními silnými pažemi místních odvážných mužů májku.

Kácení proběhne poslední květnovou sobotu, tedy 26. odpoledne.

Multifunkční hřiště za tělocvičnou je v provozu, spustili jsme rezervační systém

Původní antukové hřiště za tělocvičnou, které sloužilo našim občanům (především tenistům), bylo v loňském roce kompletně zrekonstruováno. Kurt byl přebudován na víceúčelové multifunkční hřiště s umělým povrchem.

Víceúčelové hřiště s umělým povrchem patří mezi nejoblíbenější sportoviště zejména díky využitelnosti pro více sportů a volnočasových aktivit.

Historie dobrovolných hasičů v obci Slatina od roku 1888

08.04.2018
26. února 1888 byl v obci Slatině založen Sbor dobrovolných hasičů — dnešní hasičský sbor. Od té doby uplynulo plných 130 let. V proudu dějin národa je to výročí nepatrné, ale pro hasiče a obec Slatinu je velmi významné.

V neděli odpoledne proběhl tradiční Dětský maškarní ples

25.03.2018
V sále místního kulturního domu proběhl v neděli 25. března 2018 odpoledne tradiční Dětský maškarní ples a to převážně pod taktovkou Mateřské školy a Základní školy Slatina.

Celý rej byl zahájen průvodem masek a také průzkumem - tedy co která maska představuje. Ten provedla osobně paní ředitelka.

Pro děti byl následně připraven kulturní program s tanečky a soutěžemi.