Fotogalerie v roce 2016

Ústřední prvek jarních slavností - májka - opět stojí u kulturního domu

Máje, májka nebo máj je označení ozdobeného kmene stromu, který tvoří ústřední prvek jarních slavností rozšířených po většině Evropy.

Máje se tradičně každý rok obnovují, takto tomu bylo i v původní podobě slavnosti.

I u nás v obci má tato událost dlouholetou tradici. Sobotní odpoledne tedy na prostranství u kulturního domu patřilo ruční stavbě máje, na které se podíleli především hasiči.

Obecní kompostéry dorazily i do školy, děti je poskládaly a naučí se, jak lépe využít odpadů z domácnosti

Jaro je tady a i ve škole mají nové kompostéry. Po řádném teoretickém seznámení, jak se kompostér skládá a hlavně jak se kompostuje, děti hravě tyto složily a umístily na určené místo.

Snad své nové zkušenosti a znalosti uplatní doma a poučí rodiče proč vlastně kompostovat a jak lépe využít odpadů z domácnosti.

Obec Slatina pořídila kompostéry pro uložení biologicky rozložitelného odpadu.

Dětský maškarní ples zaplnil sál místního kulturního domu

V neděli odpoledne se sál kulturního domu zaplnil těmi nejmenšími, pro děti totiž místní Základní škola a Mateřská škola připravila tradiční maškarní ples.

Pro děti byl připraven bohatý zábavný program, do kterého byli samozřejmě zataženi i rodiče, kteří své ratolesti doprovázeli.

Nechyběly tak společné tanečky, závody, skákání na míči a další hry.

Obec Slatina již po pětadvacáté uspořádala ples

Už v pořadí 25. obecní ples proběhl v kulturním domě. Za hojné účasti, bohaté tomboly, dobrého jídla a pití se "plesalo" až do brzkých ranních hodin. Děkujeme všem a těšíme se na další akci.

Páteční večer zpestřil zápas "teplákové" hokejové ligy na požární nádrž

Požární nádrž, respektive její ledová plocha, se v pátek večer stala dějištěm jedinečného hokejového utkání. Pod světly veřejného osvětlení i silných hasičských halogenů se zde sešli místní borci k zápasu na život a na žízeň.

Výsledkem zápasu je dobrý pocit z trochy pohybu a příslib odvety, ať už zvítězili modří, či červení. Záležet bude samozřejmě i na počasí.