Fotogalerie v roce 2015

Zastupitelstvem šili všichni čerti, v kulturním domě proběhla tradiční Mikulášská nadílka

V neděli odpoledne proběhla v sále kulturního domu každoroční Mikulášská nadílka pro naše nejmenší. Tradiční role představitelů pekla si rozebrali obecní zastupitelé.

Akce začala úderem patnácté hodiny. Pro děti bylo přichystáno promítání pohádky a taneční vystoupení.

Poté do sálu vtrhli zmiňovaní čerti.

Hasiči likvidovali požár trávy v Bílovci

Těsně před osmnáctou hodinou byla jednotka vyslána posílit bílovecké hasiče, kteří likvidovali požár trávy v tamní lokalitě na Cvrčku.

FEST.I.VAL Jako Za Mlada 2015 je za námi, oblíbená akce proběhla ve Slatině již po sedmnácté

Oblíbená letní akce ve Slatině je za námi. Tradiční místo, tradiční formát a mnoho známých tváří – to je Jako Za Mlada Slatina. 17. ročník odstartoval první srpnovou sobotu odpoledne.

Na hlavní scéně odstartoval festival "odpolední kávičkou" Petra Krayzla, následoval program pro děti - barevná diskotéka s Ájou a Pájou a tanečky s Míšou Růžičkovou.

Slatinský Schrummel získal cenu publika na V. ročníku Suchdolského CoutryFestu

Až po půlnoci se dostala na řadu naše coutry kapela Slatinský Schrummel v soutěžní přehlídce kapel na V. ročníku Suchdolského CoutryFestu.

Zabojovala a mezi ostatními kapelami z blízkého a dalekého okolí, ale i zahraničí si přivezla cenu publika za večerní část. Úspěšně tak navázali na předloňské úspěchy, kdy jako zahajující sestava získali cenu publika za odpolední program.

Proběhl čtvrtý ročník skorofestivalu amatérských kapel Slatinská country pohoda

V sobotu odpoledne se v areálu výletiště u kulturního domu ve Slatině už počtvrté konal oblíbený festival amatérských country kapel - Slatinská country pohoda.

Od 14 hodin na pódiu vystoupily skupiny Bluegrass Comeback, Country Regent, Kyjovické Klepeto, Smečka Mankovice a nakonec jako hřeb večera místní Slatinsky Schrummel.

Cesta pohádkovým lesem proběhla za krásného počasí

Tradiční akce Cesta pohádkovým lesem byla tentokrát ve znamení velmi teplého počasí, ale naše děti s rodiči to neodradilo. 98 dětí se svým doprovodem absolvovalo trasu kolem Slatiny, kde je čekalo celkem 10 zastávek s pohádkovými bytostmi a plnění různých úkolů.

Za každý úkol byli po zásluze odměněni a na závěr čekalo všechny u kulturního domu pohoštění v podobě opékání párků, soutěží a her.

Ani dešťové přeháňky nezachránily májku, padla při osvobození

V sobotu v 15:00 začalo průvodem masek a hudby z místního fotbalového hřiště tradiční kácení máje. Akci předcházelo dopolední "pozývání", spojené se střelbou z kanónu a podobnými radovánkami.

Průvod masek končil na prostranství u kulturního domu. Tam bylo pro návštěvníky akce připraveno bohaté občerstvení a samozřejmě program.

Děti z místní školy si připravily vystoupení ke Dni matek

Na nedělní odpoledne připravil kulturní výbor ve spolupráci s obecními zastupiteli a místní školou oslavu Dne matek v sále slatinského kulturního domu.

Děti si pro maminky připravily bohatý program, zahrály pohádku i zatančily. Nechybělo vystoupení místních mažoretek Ještěrek, předvedla se i taneční skupina Rebelie.

Mažoretky Ještěrky bodovaly na semifinále MČR

V pátek 1.5.2015 se naše mažoretky Ještěrky účastnily semifinálového kola MČR v mažoretkovém sportu a mažoretek v Bělotíně.

Přiložili jsme ruku k dílu a postavili májku, třicet dnů bude čekat na kácení

Čtvrteční odpoledne patřilo na prostranství u kulturního domu již tradiční akci, oslavující manuální zručnost, šikovnost a um místních mužů - stavění máje silnýma rukama.

Do zdobení špičky se zapojily děti, příprava samotného stromu - tedy uchycení věnce, zajištění špičky, navázání podpěr a podobně - již byla doménou dospělých.

Obecní ples v sobotu bavil hosty ze Slatiny i okolí

Každoroční obecní ples hostil v sobotu večer sál kulturního domu ve Slatině. Od půl osmé se do ranních hodin bavilo více než 120 hostů u hudby skupiny Blankyt a nabízeného občerstvení.

Ples zpříjemnilo kulturní vystoupení i bohatá tombola.

Hasiči zahájili plesovou sezónu v obci, v kulturním domě se bavila více než stovka lidí

V sobotu večer proběhl v kulturním domě ve Slatině tradiční a oblíbený Hasičský ples, pořádaný místním sborem.

Téměř 120 návštěvníků se v průběhu celého večera bavilo jak u hudby, tak u občerstvení, které pro ně hasiči nachystali – a to včetně více než osmi stovek jednohubek, připravených dámskou částí jejich členské základny.