Fotogalerie v roce 2009

Ve škole se nakupovalo v angličtině

I třeťáci se nenechali zahanbit a v rámci výuky angličtiny vytvořili pěkný projekt SHOPPING – NAKUPOVÁNÍ. V průběhu několika vyučovacích hodin se žáci seznamovali se slovní zásobou potravin, nápojů, ovoce a zeleniny.

Třeťáci a čtvrťáci na bowlingu

V pátek 17. 4. odpoledne navštívili třeťáci a čtvrťáci Bowling v Bílovci. Na třech drahách se bojovalo a zároveň bylo veselo. Pro někoho to byl zcela nový zážitek. Někomu se dařilo více, někomu méně, ale všechny děti odcházely spokojené.

Státy a národnosti

V rámci výuky angličtiny proběhl ve čtvrtém ročníku projekt STÁTY A NÁRODNOSTI. Žáci během několika vyučovacích hodin shromažďovali poznatky vybraných deseti států, sbírali materiály, které pak prezentovali ve svém rodném jazyce. Anglicky se však naučili, jak se řekne stát, příslušníci národa, hlavní město a dokonce pozdrav v dané řeči.

Den učitelů

Starosta obce společně s předsedou školského výboru pozval na malé posezení pedagogické pracovníky a ostatní zaměstnance školy u příležitosti Dne učitelů. Setkání bylo malou odměnu za jejich práci a podíl na výchově nové generace.

Zimní radovánky v tělocviku

Žáci první až třetí třídy mají v rámci tělesné výchovy plavání a my, aby nám to nebylo líto, jsme využili počasí a naší sjezdovky k zimnímu dovádění.

Masopustní rej

Koncem února proběhl na naší škole MASOPUSTNÍ REJ. Žáci třetího a čtvrtého ročníku si ve výtvarné výchově vyhotovili masky na obličej a v rámci literatury se naučili masopustní pořekadla.

Chování basy

V pátek 6. února omladina z Nového Světa pochovala basu v místní hospůdce. Že se jednalo o jednu z nejzdařilejších akcí konaných na Novém Světě potvrdila i vysoká účast - Chování basy navštívilo 98 lidí.

Jejich první vysvědčení

Po půlročním snažení se konečně dočkali. A myslíme si, že byli všichni mile překvapeni. Z mateřské školy k nám přišli výborně připraveni, určitě tak trošičku tušili, co je čeká a musíme říct, že to zvládli na jedničku… Tak to jsou naši prvňáčci…