Informace občanům

VIDEO: Slatinská hvězda v televizi

25.11.2011
U příležitosti zahájení projektu Evropská Slatina a historicky prvního setkání představitelů obcí Slatina vyhlašujeme soutěž Slatinská hvězda. V naší obci se za účelem natočení reportáže o této soutěži zastavila i televize RTA.Každý slatiňák má možnost do 10.12.2011 vyrobit a předat na svém obecním úřadě vánoční hvězdu libovolného tvaru, velikosti a z libovolného materiálu.

Jak se bezpečně chovat o Vánocích a během Silvestra

04.11.2011
Opakování je prý matka moudrosti, a proto stejně jako v uplynulých letech, tak i letos Vás chceme upozornit na některá nebezpečí, která na nás číhají v posledním měsíci v roce.

Upozornění k podání přiznání k dani z nemovitostí na rok 2012

26.10.2011
Upozorňujeme, že pokud došlo v roce 2011 ke změně okolností rozhodných pro vyměření daně, mají vlastníci nemovitostí povinnost podat do 31. ledna 2012 daňové přiznání k dani z nemovitostí na rok 2012 ( §13a zákona č.338/1992 Sb., o dani z nemovitostí, ve znění pozdějších předpisů).

Platba za domovní odpad

24.10.2011
Bohužel ještě jsou občané, kteří neuhradili poplatek za svoz komunálního odpadu ve výši 500,-Kč na osobu, avšak popelnice vystavují pravidelně na vývoz. Žádáme, aby poplatek neprodleně uhradili!

Žádost občanů občanům

24.10.2011
Vážení spoluobčané, jak už samotné oslovení napovídá, jsme občany, kteří žijí pospolu v blízkém okolí. Aby nám naše spolužití dělalo radost, měli bychom být ve svých některých činnostech tolerantnější a měli bychom se snažit zamezit narušování našich sousedských vztahů.

Odvoz domovního odpadu ve IV. čtvrtletí 2011

20.10.2011
Odvoz bude organizován SLUMBI Bílovec, vždy každé úterý.
Žádáme občany, aby jejich popelnicové nádoby nezůstávaly na chodníku nebo před jejich domkem i po výsypu popelnice. Nepůsobí to pěkně na vzhled jejich domku. Také se opět vystavují a potom i firma Slumbi odveze poloprázdné popelnice, opět upozorňujeme, že se platí za plnou nádobu.

Vážení spoluobčané,

17.10.2011
letní dny jsou minulostí, babí léto letos mile překvapilo. Věřím, že každý si mohl vybrat a užít tu svou zábavu. Opět byla hojně využita naše požární nádrž, i když bohužel nejen našimi občany. I nové prostranství u kulturního domu nachází pomalu své příznivce.Dařilo se průběžně udržovat veřejné plochy, snad jen někteří pejskaři si pletou místo pro své miláčky. Většina občanů si vzorně udržuje plochy před svými domky, za což jim děkuji.

Nechybí vám pes?

28.09.2011
Nechybí vám pes? Byl odchycen dne 26.9.2011 večer v obci
Stará Ves. Jedná se o rasu Labradorský retrívr, černé barvy, pohlaví pes,
bez obojku a identifikační známky.
Další informace poskytne Městská policie Bílovec, tel. 556 414 206, 608 252
535.

Rozpočtové určení daní: ani pravicové, ani levicové, ale prostě feudální

20.09.2011
Zítra starostové nejen z našeho kraje jedou demonstrovat do Prahy za podporu nového návrhu Rozpočtového určení daní. Pokud bude návrh schválen, naši obci by mělo příjít asi o 1,5 mil. korun ročně více. Ale?? Politika a lobismus je silnější než zdravý rozum, proto starostové jdou obhajovat nároky obcí, svých občanů, nás všech (většinou byly demonstrace za zvýšení platů, stravenky, atd.).

II. ročník soutěže Regionální potravina Moravskoslezského kraje

30.07.2011
Značka Regionální potravina Moravskoslezského kraje si klade za cíl pomoci spotřebitelům najít kvalitní regionální produkty. Nyní bude tuto značku moci využívat dalších osm výrobků.

Soutěž "JZM hledá talent"

02.07.2011
Recesistický spolek JZM Slatina vyhlašuje veřejnou soutěž – JZM HLEDÁ TALENT. Tato soutěž je pro všechny milovníky a představitele recese, humoru a zábavy. Ti nejlepší dostanou prostor vystoupit se svým představením na akci Jako Za Mlada ve Slatině 6.8.2011. Hlavní cenou soutěže je 10 000 Kč.Pravidla soutěže JZM HLEDÁ TALENT:

Soutěžit se bude pouze v kategorii recese/zábava/humor.
Vystoupení může být pěvecké, hrané, mluvené, taneční apod.

ODVOZ DOMOVNÍHO ODPADU VE III. ČTVRTLETÍ 2011 (ČERVENEC - ZÁŘÍ)

24.05.2011
Odvoz bude organizován SLUMBI Bílovec, vždy každé úterý v sudém týdnu.
Žádáme občany, aby své popelnicové nádoby nenechávali na chodníku nebo před svým domkem i po výsypu popelnice. Nepůsobí to pěkně na vzhled jejich domku. Také se opět vystavují nenaplněné popelnice. Firma Slumbi pak odveze poloprázdné popelnice a účtuje je jako plné. Doplácíme na to všichni!

Zápis dětí do mateřské školy

20.04.2011
27. a 28. dubna se vždy od 14:00 do 15:30 koná prostorách MŠ zápis dětí. Rodiče si donesou rodný list dítěte a vyplní žádost o přijetí dítěte do MŠ. Formuláře žádosti jsou k vyzvednutí u ředitelky mateřské školy Mgr. Libuše Kotalové.

Životní prostředí

20.03.2011
Také už jste se nemohli dočkat vytouženého jarního počasí a teplejších dnů, kdy odložíte zimní kabáty a budete opět trávit více času venku a vytáhnete více do přírody?Jaro je tady a s ním se mnozí z nás obracíme po zimním spánku zpět ke svým zahrádkám a okolí domovů a snažíme se dát do pořádku to, co napáchala paní Zima. Chtěli bychom touto cestou poukázat na některé věci, které s tímto jarním úklidem souvisejí.

Odvoz domovního odpadu ve II. čtvrtletí 2011

19.03.2011
Odvoz bude organizován SLUMBI Bílovec, vždy každé úterý v sudém týdnu.
Svoz BIO odpadu bude zahájen 18. 4. 2011. Za rok 2010 se svezlo celkem 78 tun, což je obdobné množství jako za rok předešlý. Dále se bude zavádět v jarních měsících nově i třídění nápojových kartonů a řádně označené kontejnery budou v počátcích a zkušebně umístěny na stanovištích u kostela a hasičské zbrojnice.