Informace občanům

Darujte krev s dobrovolnými hasiči

17.04.2012
Opět po roce připomínáme akci "Daruj krev s dobrovolnými hasiči", vyhlášenou VV OSH Nový Jičín, podpořenou Shromážděním představitelů hasičů Moravskoslezského kraje a IV. sjezdem SH ČMS, která se v letošním roce bude konat ve čtvrtek 3. května 2012 v době od 7:00 do 10:00 hodin v transfúzní stanici NsP v Novém Jičíně.

Máme třetí nejlepší web v kraji

28.03.2012
Včera byly vyhlášeny výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. My jsme se poprvé usadili "na bedně" - získali jsme třetí místo.Nejlepší webová stránka města:
Bruntál (http://www.mubruntal.cz)
Vítkov (http://www.vitkov.info)
Fulnek (http://www.fulnek.

Odvoz domovního odpadu ve II. čtvrtletí 2012

28.03.2012
Odvoz bude organizován SLUMBI Bílovec, vždy každé úterý v sudém týdnu.

Svoz BRO (hnědé popelnice) bude zahájen v měsíci dubnu - dle povětrnostních
podmínek.

Dne 14. 4. 2012 budeme provádět sběr nebezpečného odpadu a dne 19.4.2012
sběr železného šrotu. Využijte těchto akcí a nelikvidujte všechno v
klasických popelnicích.

Ve Staré Vsi byl nalezen pes

22.02.2012
Jedná se patrně o křížence připomínajícího rasu labradorský retrívr, mladý jedinec, černé barvy s
bílou náprsenkou, pohlaví pes, bez obojku, známky či tetování. Byl nalezen
dne 19.2.2012 v obci Stará Ves u Bílovce.Pro možného majitele jsou další informace na tel. číslech Městské policie
Bílovec - 556 414 206, 608 252 535.

Ve Slatině bude opět nevěstinec

03.01.2012
Regionální televizní agentura (RTA) ve svém silvestrovském vydání informovala o návratu nevěstince do místního zámku. Občanům tato novinka přinese mnoho výhod - milion mesíčně do obecní kasy a starostu 24 hodin denně k dispozici přímo u něj doma. Více už v reportáži.

Zásady pro opuštění bytu

01.01.2012
1. Vypnout elektrické spotřebiče2. Uzavřít přívod vody a plynu3. Uvědomte sousedy4. Domácí zvířata vezměte s sebou5.

Činnost obyvatel po varovném signálu

01.01.2012
Pro zbezpeční varování byl na celém území státu zaveden jediný varovný signál "Všeobecná výstraha" Vyhlašuje se kolísavým tonem po dobu 140 vteřin v případech, kdy může dojít nebo došlo k ohrožení životů a zdraví obyvatel v důsledku vzniku mimořádných událostí.

Jak budeme varováni v případě ohrožení

01.01.2012
Trvalá existence rizik ohrožující životy a zdraví obyvatelstva a jeho majetek vyžaduje zřízení a provozování systému umožňujícího varovat před hrozícími nebo již vzniklými mimořádnými událostmi a krizovými situacemi a poskytovat prvotní tísňové informace.

Pro zabezpečení tohoto úkolu je na území Moravskoslezského kraje vybudován a provozován" Jednotný systém varování a vyrozumění.

Kdy volat hasiče a co dělat, když hoří

Hasiče voláme když:

hoří
se stala dopravní nehoda a v havarovaných vozidlech jsou uvězněni lidé
se stala dopravní nehoda a její následky mohou poškodit zdraví osob, případně životní prostředí
následkem živelních pohrom (voda, vítr …) jsou ohroženy životy, majetek, životní prostřed&iacut.

Web slatinských hasičů

01.01.2012
Vše o požární prevenci , ochraně obyvatelstva a jiných důležitých aspektech požární ochrany a dalších zajímavých informací pro řešení krizových situací naleznete na webu místního hasičského sboru.
web

RSS - Really Simple Syndication

01.01.2012

Tento web podporuje RSS. Tento systém vás bude pomocí RSS čtečky, kterou si můžete nainstalovat na svůj počítač, informovat o novinkách na webu. Čtečka potom funguje podobným způsobem jako e-mailový klient - zobrazí se seznam aktuálních zpráv, které si můžete poklikáním otevřít.

Autor a správce stránek:
Jakub Kozák

Technické provedení:
XHTML 1.

Hasiči a hasiči

01.01.2012
Vzhledem k tomu, že se mezi občany jen málo rozlišuje rozdíl mezi sborem dobrovolných hasičů a zásahovou jednotkou, přinášíme laické vysvětlení této problematiky.Sbor dobrovolných hasičů
Jedná se o občanské sdružení na úseku požární ochrany. Sdružuje osoby, zajímající se o danou problematiku.

Životní situace

Životní situace jsou strukturované popisy řešení úkonů ve vztahu ke státní správě. Jednotlivé popisy mají přesně danou strukturu, kterou při zveřejnění zadává a za správnost návodu odpovídá vždy uvedená instituce.

Popisy jsou navíc centrálně spravovány redakcí, která každou žádost o zveřejnění nové životní situace zkontroluje a po kontrole ve spolupráci se žadatelem schválí a zveřejní.

Stání vozidel, pobíhání psů a vánoční stromky

10.12.2011
Několik informací z obecního úřadu
STÁNÍ VOZIDEL – žádáme řidiče osobních vozidel, aby omezili parkování aut na komunikacích v zimním období, ztěžuji tak zimní údržbu.
PSI – opět se množí případy volně pobíhajících psů po obci a také neustálé štěkání psů v nočních hodinách. Někdy stačí jen chtít a nedělat jinému to, co by také nerad on, aby mu dělali jiní.