Informace občanům

Sčítání lidu, domů a bytů 2011

07.03.2011
Sčítání lidu, domů a bytů patří k nejrozsáhlejším statistickým zjišťováním. Přináší velké množství cenných údajů, které nelze jiným způsobem efektivně zjistit. Následující sčítání je připravováno na březen 2011 – rozhodným okamžikem bude půlnoc z 25. na 26. března 2011.

Hasiči budou kontrolovat obytné domy

11.02.2011
Nejen české domácnosti jsou v dnešní době doslova přeplněny vybavením z materiálů, které se snadno vznítí a rychle hoří (např. čalouněný nábytek, matrace, bytové textilie). Při případném požáru v bytovém domě vzniká značné množství toxických zplodin hoření, kterými je ohroženo velké množství lidí.

Čištění komínů v rodinných domcích

02.02.2011
Oproti dosud platné vyhlášce se výrazně zmírnily požadavky na kontroly spalinových cest. Zatímco v případě komínu, do kterého jsou zapojeny spotřebiče na tuhá nebo kapalná paliva s výkonem do 50 kW byla povinnost provádět čištění, popř.

Lyžařská škola u Ski Slatina

30.12.2010
Lyžařská škola Tombo nabízí v areálu Ski Slatina individuální, skupinovou i rodinnou výuku lyžování a snowboardingu. Více na 777 947 045 a www.tombo.cz.

Odvoz domovního odpadu v 1. čtvrtletí roku 2011 (leden - březen)

12.12.2010
Odvoz bude organizován SLUMBI Bílovec každý týden v úterý.
Vyhodnocení svozu BIO odpadu bude provedeno až v jarních měsících, ale někteří občané si „zvykli“ odvést kontejner na BIO odpad před svůj RD nebo přímo na zahradu, naplnit a odvést zpět na místo. Možná nepochopitelné, ale jakákoliv manipulace s těmito nádobami je zakázána.

Nové ceny vodného a stočného

10.12.2010
Soubor s cenami vodného a stočného je ke stažení ve formátu PDF.

Informační servis Policie ČR

04.12.2010
Policie ČR vydala informace k uplynulému měsíci. Stáhnout si je můžete na obvyklém místě - v sekci Policie ČR u souborů ke stažení.

22.11.2010
17.12.2010 v 16:00 hod. pořádá v kulturním domě místní škola společně s klubem seniorů Vánoční besídku. Akce je spojena s výstavkou vánočního pečiva, výšivek, suché vazby aj. prací s vánoční tématikou. Prosíme všechny, kdo máte šikovné ruce, abyste na výstavku svými výrobky přispěli.

Ustavující zasedání nového zastupitelstva

08.11.2010
V sobotu proběhlo ustavující zasedání nového Zastupitelstva obce Slatina.Složení ZO je nyní takovéto:

starosta
Luděk Míček

místostarosta
ing.

Vážení podnikatelé,

01.11.2010
Na začátku roku 2011 bude zahájen příjem žádostí o dotaci Evropské unie z programu Rozvoje venkova. Dotace podporuje rozvoj stávajících, ale i nově vzniklých firem. Programovací období EU by mělo skončit v roce 2013, ale prostředky na tuto dobu budou pravděpodobně v roce 2011 vyčerpány.

Hasiči: pozor na podzimní pálení odpadů

26.10.2010
V současné době vrcholí přípravy zahrádek na příchod zimy. Lidé pálí odpady a spalují klestí, přitom se však mnohdy chovají neopatrně a nedodržují základní bezpečnostní pravidla. Navíc se množí případy, kdy hasiči kvůli nenahlášenému pálení zbytečně vyjedou k domnělému požáru.

Výsledky voleb do obecního zastupitelstva

17.10.2010
Přinášíme vám výsledky voleb do obecního zastupitelstva.

ČEZ žádá o ořez porostů

05.10.2010
Na základě zákona č. 458/2000 žádá ČEZ o okleštění dřevin v termínu od 1. října do 15. listopadu.

Odvoz domovního odpadu ve IV. Čtvrtletí 2010 (říjen - prosinec)

29.09.2010
Odvoz bude organizován Slumbi Bílovec vždy každý týden v úterý. Pro osvěžení připomínáme, co patří do popelnic na bio odpad: trávní hmota, plevel, listí, košťály i celé rostliny, hobliny, piliny, jemné nebo drcené větve, listy a nať ze zeleniny, nepoživatelné nahnilé ovoce a zelenina, odpad ze zeleně z domácnosti.

Prohlášení občanům obce Slatina

09.09.2010
Ke komunálním volbám do obecního zastupitelstva obce 2010 bylo zaregistrováno sdružení nezávislých kandidátů pod názvem „Dechová hudba Slatina“. Vyjádření členu Dechové hudby i členů kandidátky najdete v tomto článku...