Vyžití a služby

Multifunkční hřiště za tělocvičnou je v provozu, spustili jsme rezervační systém

Původní antukové hřiště za tělocvičnou, které sloužilo našim občanům (především tenistům), bylo v loňském roce kompletně zrekonstruováno. Kurt byl přebudován na víceúčelové multifunkční hřiště s umělým povrchem.

Víceúčelové hřiště s umělým povrchem patří mezi nejoblíbenější sportoviště zejména díky využitelnosti pro více sportů a volnočasových aktivit.

Dechová hudba Slatina

První organizovanou osmičlennou dechovou hudbu založil místní hasičský sbor v roce 1907, tedy před 110 léty. Kapelníkem byl od počátku místní rodák Gustav Klos, který také učil nové členy hrát na hudební nástroje.

Po roce 1924 došlo k rozpadu zakládající kapely a současně vytvoření dvou nových dechových souborů.

Mažoretky Ještěrky

Mažoretky vznikly v roce 2007 pod názvem Galaxi. V roce 2011 se tato mažoretková skupina přejmenovala na Ještěrky Slatina. V současné době v Jěštěrkách fungují dvě družstva a to mladší kadetky 4-7 let a kadetky 6- 14 let. Celkem má Slatina 29 šikovných Ještěrek, které už dosáhly i krásných úspěchů.

Mezi ně například patří 3.

Pošta

Název pošty: Slatina u Bílovce

PO: 08:00 – 11:00 hodin
ÚT: 13:00 – 17:00 hodin
ST: 08:00 – 11:00 hodin
ČT: 13:00 – 16:00 hodin
PÁ: 08:00 – 11:00 hodin

Pošta poskytuje své služby v širokém rozsahu. Z klasických poštovních služeb si může zákazník podat všechny druhy listovních zásilek a samozřejmě i balíky.

Obchod Jednota, s. d.

Odpovědná vedoucí: Tabáková Marcela

Pondělí 7:00 - 16:30
Úterý 7:00 - 16:30
Středa 7:00 - 16:30
Čtvrtek 7:00 - 16:30
Pátek 7:00 - 16:30
Sobota 7:00 - 10:00
Neděle zavřeno

Ordinace praktického lékaře

Lékař: MUDr. Štencel Stanislav
Tel.:     556 427 008

Ordinační hodiny:
úterý 07:00 - 10:00
čtvrtek  11:00 - 13:00

Ordinace se nachází v budově Kulturního domu (vstup po schodech z levé strany budovy), Slatina č. 2

Základní škola a Mateřská škola

Místní mateřská a základní škola sídlí ve společné budově a sdílí i velkou školní zahradu, jídelnu a obě hojně využívají obecní tělocvičnu. Základní škola má čtyři třídy, do páté potom děti začínají dojíždět zpravidla do ZŠ J. A. Komenského v Bílovci.

Kapacita naší školy je 75 dětí, budova je nově opravena, ve třídách jsou nové lavice a další potřebný výukový materiál.

Obecní knihovna

Obecní knihovna ve Slatině se nachází v místním zámku. V současné době ji navštěvuje 55 čtenářů. Ti si mohou vybírat každý pátek od 16:00 do 18:00 hodin z více než 3000 titulů všech žánrů.

Pro zájemce kterékoli generace je v nabídce široký výběr zábavné i naučné literatury.

Czechpoint

Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál, tedy Czech POINT je projektem, jehož cílem je zredukovat přílišnou byrokracii ve vztahu občan – veřejná správa. V naší obci je terminál umístěn na obecním úřadě.

Kulturní dům

V Kulturním domě se odehrává valná většina společenských akcí v obci od plesů, přes zkoušky i koncerty Dechové hudby Slatina, místních hudebních skupin až po silvestrovské veselice.

Hlavní sál o kapacitě 200 osob slouží mimo jiné jedenkrát za dva týdny jako promítací sál širokoúhlého kina, přísálí s barem o kapacitě 40 osob bývá pronajímáno k soukromým akcím.

Širokoúhlé kino

Širokoúhlé kino promítá filmy zpravidla jedenkrát za dva týdny v hlavním sále kulturního domu.

Obřadní síň

Obec Slatina nabízí možnost uskutečnění svatebních obřadů ve své obřadní síni v prostorách zámku. Objekt se nachází uprostřed obce a je obklopen  upravenou zahradou. Samotný zámek je po rekonstrukci, kdy byl opraven a upraven hlavně interiér.

Svatební obřady je nutno předem dohodnout na Městském úřadě v Bílovci - paní Buršová (tel. 556 312 163), který je pro naši obec pověřeným úřadem (matrika).

Sbor dobrovolných hasičů

Sbor dobrovolných hasičů ve Slatině byl založen v roce 1888 a v současné době má 109 členů, z toho 22 do 18 let a 9 členů do 26 let. Slatinští hasiči vyjíždějí k mimořádným událostem nejen v katastru obce, ale i v širokém okolí.

V obci samotné pak podporují kulturní život např. pořádáním plesů, fotbalových utkání, hasičských soutěží apod.

Jako Za Mlada

Byl šedý podzim, a pár mladých lidí dostalo chuť udělat něco pro pobavení. Nebyli by to oni, aby se někdo nezvolal „a když se to nepovede …., tak alespoň bude sranda“.

Tak nějak vznikala na podzim 1997 první akce s názvem Jako Za Mlada a první počiny dnes už známého, recesistického spolku JZM Slatina.

Slatinský Schrummel

Kapela, která nikdy nevznikla, protože se tvořila a tvoří dodnes. Prvopočátky vzniku se dají datovat do minulého století, kdy se hudbychtiví nadšenci nezávazně scházeli v místním hostinci k tzv. „békání“.

Postupem času se však kapela utřepala do nynější podoby.