Vyžití a služby

Klub seniorů

Klub seniorů se schází jednou týdně po celý rok, s výjimkou prázdnin, během kterých mají senioři "volno" až na jeden den v jejich půli, kdy si klub pořádá táborák se zpěvy a občerstvením. Klub sídlí v Kulturním domě, kde je k dispozici i kuchyňka, televize a video - to je využíváno především pro prohlížení obecních akcí, které jeden z členů klubu natáčí.

Sportovně-turistický kroužek

Na podzim roku 2007 zahájil při ZŠ ve Slatině svou činnost sportovně-turistický kroužek. Patnáct dětí se téměř pravidelně schází každý pátek v době od 15:00 do 17:00 h v tělocvičně, kde věnují hlavní část činnosti rozvoji fyzické zdatnosti, obratnosti a dovednosti.

Kromě oblíbených společenských sportovních her jako např.

Dětský klub

V místní tělocvičně využívají místní maminky se svými dětmi klubovnu pro nejmenší ve které se scházejí zpravidla dvakrát týdně. Dětem jsou k dispozici hračky i jednodušší vybavení pro základní sportovní vyžití, pokud se to tak dá u dětí tohoto věku nazvat.

Včelaři

Místní včelaře sdružuje Základní organizace Českého svazu včelařů v Bílovci. Ve Slatině se tomuto záslužnému koníčku věnuje 12 lidí, kteří pečují celkem o 80 včelstev. Slatina je rozdělena na dva úseky - o jeden se stará pan ing. Miroslav Lindovský a o druhý pan Aleš Berkus. Oba byli zvoleni na dobu 5 let.

Rybáři

Rybáři v obci pečují o dva rybníky. Jeden v místní části Nový Svět je pronajat od soukromé osoby a pořádají se na něm pravidelně rybářské soutěže pro širokou veřejnost. U obecního rybníka v Květinovém údolí je vytvořeno pěkné prostředí pro odpočinek a společné posezení.

Myslivecké sdružení

Myslivecké sdružení má vlastní honitbu. Pečuje o zvěř hlavně v zimním období přikrmováním, výstavbou krmelců a krmítek. Zabývá se i chovem bažantů a jejich následným vypouštěním do volné přírody. U myslivecké chaty pod obcí je vytvořeno posezení v krásném údolí uzavřeném z jedné strany potokem Břízka a z druhé lesním porostem.

Kyklop - bezdrátový internet

Síť BCnet (BíloveC NETwork) je součástí bezdrátové sítě Kyklop. Projekt sítě vznikl v lednu roku 2003 a již o měsíc později Sdružení Kyklop s pomocí nadšenců v oblasti bezdrátových sítí vybudovalo první segmenty sítě.

Několik z více než 100 vysílačů pokrývá i naši obec. Síť je postavená na bezdrátových technologiích ve volných pásmech o frekvenci 2,4GHz, 5GHz a 10GHz.

Vyznačené cyklotrasy

V obci a jejím okolí je značeno velké množství různých cyklistických tras, umožňující aktivní trávení volného času.

Poznáváte rádi krásy krajiny ze sedla kola? Moravskoslezský kraj vás nezklame. Nabízí totiž řadu cyklotras pro všechny. Náročné trasy přes pohoří Jeseníky a Beskydy až po pohodové výlety rovinatou a mírně zvlněnou krajinu Poodří nebo Opavska.

Požární nádrž

Vzhledem ke způsobu, jakým je v letních měsících využívána naše požární nádrž, ji můžeme také směle zařadit mezi obecní sportoviště. Díky instalované čističce vody se k naší požární nádrži sjíždějí desítky lidí z blízkého i vzdálenějšího okolí k osvěžení v parných dnech.

Tenisový kurt

Místní tenisový kurt se nachází za budovou tělocvičny. Členové Tenisového klubu jsou povinni odpracovat na kurtu 5 brigádních hodin za rok, zejména před zahájením sezóny – příprava kurtu, válcování apod.Zájemci o členství v tenisovém klubu Slatina a hráči pro sezónu 2008 se mohou hlásit telefonicky nebo SMS na 608 482 248 nebo e-mailem na sindler@jzm.

Fotbalové hřiště a hasičský areál

K dalšímu sportovnímu vyžití pro širokou veřejnost je v obci fotbalové hřiště s přilehlým "koutkem" pro hasiče - dráhou pro běh na 100 metrů s překážkami a základnou pro nácvik požárního útoku.

Hřiště je krmě běžných volnočasových fotbalových kratochvílí využíváno pro pořádání hasičských soutěží jak pro mládež, tak pro dospělé, pravidelně 1.

Víceúčelový areál u kulturního domu

Víceúčelové hřiště před kulturním domem skýtá širší škálu využití pro veřejnost. Asfaltová plocha je využívána pro nohejbalové i volejbalové zápasy, pozemní hokej a košíkovou.

Tělocvična

Místní tělocvična slouží širokému spektru občanů. Kromě samozřejmého využívání prostor místní Základní školou a Mateřskou školou se v tělocvičně scházejí k volnočasovým aktivitám nejen např. stolní tenisté, matky s dětmi, hráči kulečníku nebo po sportu lačnící ženy, ale i mládež, místní spolek mažoretek nebo hasiči, pokud jim počasí nedovolí využít jejich areál u fotbalového hřiště.

Lyžařský areál

Sjezdovka ve Slatině byla uvedene do provozu 3. 1. 2009. Pro všechny lyžaře je k dispozici 362 m upravené sjezdovky s převýšením 76 m, umělým zasněžováním a večerním lyžováním. Ve spodní části je k dispozici posezení s malým  občerstvením.

Hostinec Slatina

Hostinec Slatina se nachází v budově Kulturního domu, Slatina č. 2. Provozovatelem zařízení je Markéta Bezáková.