Více než stovka dětí prošla pohádkovým lesem, čekalo na ně osm stanovišť

V sobotu 4. června 2022 se les v okolí obce Slatina proměnil díky šikovným rukám zaměstnanců školy i obecních zastupitelů v les pohádkový.

Na trase dlouhé něco málo přes 5 kilometrů čekalo na děti osm stanovišť, na kterých si musely splněním úkolu vysloužit razítko na svou papírovou kytičku, která sloužila jako potvrzení o absolvování trasy.

Děti malovaly, hádaly druhy ptáků i rostlin, počítaly knoflíky a poskytovaly první pomoc plyšovému medvědovi.

Nechyběly ani úkoly související se zkouškou zručnosti – například chůze po dřevěných koláčích se sklenici s vodou.

Kromě razítek čekala na 113 dětí na každém stanovišti i drobná odměna – od pexesa, přes omalovánky až po něco sladkého na zub a k doplnění energie.

V cíli pak děti svá razítka vyměnily za špekáček, které si většinou pod dozorem či za plné asistence rodičů mohly opéct na ohni.