Už dvakrát jsme poslali humanitární pomoc do Vil’khivtsi na Ukrajině

V hasičské zbrojnici ve Slatině probíhala několik dnů sbírka humanitární pomoci pro Ukrajinu, kterou vojensky napadla armáda Ruska.

Do pomoci se zapojili nejen občané obce Slatina, ale rovněž samotná obec a také hasiči v rámci celostátního projektu „Hasiči hasičům“.

Naši pomoc jsme se s využitím dostupných kontaktů ve spolupráci s obcí Tísek rozhodli adresovat konkrétně – po konzultaci s představiteli ukrajinské obce Vil’khivtsi jsme na místo ve dvou dodávkách poslali jak výsledek sbírky občanů, tak konkrétní vybavení.

Ve Vil’khivtsi žije zhruba 3000 obyvatel, v současné době se starají o 800 uprchlíků z válečných zón v celé zemi.

Kromě hygienických prostředků, jídla a vybavení pro děti, spacáků, karimatek, trvanlivých potravin a podobných potřebných věcí byly z rozpočtu obcí Tísek a Slatina pořízeny rovněž elektrocentrály, které pomohou se základní dodávkou elektrické energie alespoň pro ohřev vody či vaření.

Za poskytnuté dary všem děkujeme.