Ze života školy – jaro už se chystá a my s ním

V uplynulém období jsme se ve škole soustředili hlavně na vzdělávání žáků. Protože byla opatření nastavena velmi přísně, nebylo možno uskutečnit akce, které jsou pro nás již tradiční.

I přes to jsme se se žáky pouštěli do zajímavých aktivit. Pátá třída v prosinci navštívila muzeum v Příboře, kde se žáci zaposlouchali do vyprávění o vánočních svátcích v dávných dobách. Před vánočními prázdninami jsme darovali dobroty zvířátkům do lesa, prošli se zimní krajinou, ochutnávali cukroví, pekli a zdobili perníčky, pouštěli lodičky ze skořápek, lili vosk, krájeli jablíčka, tvořili přáníčka a dárečky. Po novém roce jsme se ponořili do učení, koncem ledna se uzavíraly známky a hned po pololetních prázdninách jsme si užili jarní prázdniny.

Velkým štěstím bylo, že na naší škole nebyla vyhlášena karanténa a my se mohli bez omezení všichni společně vzdělávat. Dodržovali jsme veškerá opatření, žáci s testováním neměli žádné problémy a všichni se chovali zodpovědně. Uzavření školy se nám vyhnulo i díky zodpovědnosti rodičů, kteří bedlivě sledovali zdravotní stav svých dětí a neposílali je do školy nemocné nebo s podezřením na onemocnění covidem.

Co nás čeká na jaře? Plno krásných akcí. Děti ze školky navštíví farmu ve Staré Vsi, budou si vyprávět o včelách se včelařem, pojedou do Příbora na program o Velikonocích za starých časů, navštíví Archeopark Chotěbuz a Planetárium a ZOO v Ostravě. Žáci zhlednou představení v Divadle loutek v Ostravě a zapojí se do dopravní soutěže v Bílovci. Čtvrťáci a páťáci pojedou na dva dny do Prahy, nižší ročníky díky družině přespí v Knihovně v Bílovci u příležitosti Noci s Andersenem.

Nezapomínáme ani na přípravu vystoupení na Den matek v kulturním domě.
Paní učitelka Dana Míčková již plánuje Pohádkový les a chystáme i překvapení pro děti na Den dětí.

Zápis do prvního ročníku bude ve středu 20. dubna 2022. Již ve čtvrtek 7. dubna navštíví první třídu předškoláci a seznámí se se školou, budoucí třídou i spolužáky. Tímto zveme na návštěvu i děti, které nechodí do naší mateřské školy.

Zápis do mateřské školy plánujeme na středu 4. května 2022. Oba zápisy proběhnou bez zvláštních opatření.

Chystáme toho hodně, snad se nám vše vydaří a splní se, co si plánujeme. Přejeme všem klid, mír, pohodu a víru, že lidskost a zdravý rozum zvítězí.

Za všechny pracovníky školy
Mgr. M. Zezulová, ředitelka školy

Recitační soutěž

V únoru se žáci 2. – 5. ročníku naší školy zúčastnili školního kola Celostátní přehlídky dětských recitátorů. Hodnotil se výrazný přednes, intonace, správná výslovnost, kultura a přirozenost dětského projevu.

Umístění v kategoriích:

2. – 3. ročník

1. místo 2. místo 3. místo

Lenka Mošová Tobiáš Hon Elizabeth Stupárová

4. – 5. ročník

1. místo 2. místo 3. místo

Benjamín Spiller Markéta Šeděnková Ondřej Zouhar

V okrskovém kole slatinskou školu reprezentovali Lenka Mošová, Tobiáš Hon a Benjamín Spiller. Do okresního kola v Novém Jičíně postoupil ze 2. místa své kategorie Benjamín Spiller. Blahopřejeme mu a přejeme hodně úspěchů.

Mgr. Lenka Malčíková

Ze školní družiny

Podzim ve školní družině byl velice pestrý, tak jako podzimní listí. Na školní zahradě jsme poměřili své síly v Podzimní stezce. Měli jsme Kaštanový týden spojený s tvořením i sportováním s kaštany. Soutěžili jsme v pexesu a ve skládání puzzle. Na drakiádu nám bohužel nevyšlo počasí, ale i tak jsme si našli náhradní program a v tělocvičně si zahráli hry s barevným padákem.

Nezapomněli jsme ani na kulturu, přijela se za námi podívat autorka dětských knih Zuzana Pospíšilová. Přečetla nám několik ukázek ze svých knížek a představila nám z nich i některé hry a hádanky. Její knihy jsou u dětí velice oblíbené a i ve školní družině některé čteme v klidovém poobědním režimu.

Ve čtvrtek 18. listopadu jsme navštívili slatinský kulturní dům, kam za námi přijelo 3D kino a společně jsme se ocitli na Tahiti. Poznali jsme kulturu tohoto ostrova, ponořili se do podmořského světa

a obdivovali sportovní výkony surfařů.

V listopadu jsme se již věnovali vyrábění dárečků na Vánoční jarmark, který se kvůli covidu nekonal. Přesto jsme našli náhradní řešení a děti vytvořené dárečky svým rodičům a blízkým předaly v dárkových taštičkách. Tvořilo se nejen ve školní družině, ale i v hodinách výtvarné výchovy kolegyně Mgr. Terezy Urbánkové. Rodiče mohli naše snažení dobrovolně podpořit i finančně.

Tímto bych chtěla moc poděkovat rodičům za podporu, neboť děti již mají z části těchto prostředků zakoupeny do školní družiny nové deskové hry a kreativní potřeby. Váží si jich o to více, když se samy musely přičinit svou aktivitou k jejich získání.

Vánoce ve školní družině byly bohaté nejen na dárky, ale i na prožitky. Zazpívali jsme si s panem učitelem Varechou koledy, pohostili se cukrovím a nealko punčem .

V lednu jsme se připravovali na Zimní olympijské hry. Seznámili jsme se i s netradičními zimními sporty. Od akčních sportů jsme přešli až ke klidnému háčkování. Holky i kluci se seznámili s háčkováním, bambulkováním a dalšími technikami. Moc děkuji všem dárcům za klubíčka vln.

Za školní družinu
Martina Hrabovská

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print