Ze života školy – jaro už se chystá a my s ním

V uplynulém období jsme se ve škole soustředili hlavně na vzdělávání žáků. Protože byla opatření nastavena velmi přísně, nebylo možno uskutečnit akce, které jsou pro nás již tradiční.

I přes to jsme se se žáky pouštěli do zajímavých aktivit. Pátá třída v prosinci navštívila muzeum v Příboře, kde se žáci zaposlouchali do vyprávění o vánočních svátcích v dávných dobách. Před vánočními prázdninami jsme darovali dobroty zvířátkům do lesa, prošli se zimní krajinou, ochutnávali cukroví, pekli a zdobili perníčky, pouštěli lodičky ze skořápek, lili vosk, krájeli jablíčka, tvořili přáníčka a dárečky. Po novém roce jsme se ponořili do učení, koncem ledna se uzavíraly známky a hned po pololetních prázdninách jsme si užili jarní prázdniny.

Velkým štěstím bylo, že na naší škole nebyla vyhlášena karanténa a my se mohli bez omezení všichni společně vzdělávat. Dodržovali jsme veškerá opatření, žáci s testováním neměli žádné problémy a všichni se chovali zodpovědně. Uzavření školy se nám vyhnulo i díky zodpovědnosti rodičů, kteří bedlivě sledovali zdravotní stav svých dětí a neposílali je do školy nemocné nebo s podezřením na onemocnění covidem.

Co nás čeká na jaře? Plno krásných akcí. Děti ze školky navštíví farmu ve Staré Vsi, budou si vyprávět o včelách se včelařem, pojedou do Příbora na program o Velikonocích za starých časů, navštíví Archeopark Chotěbuz a Planetárium a ZOO v Ostravě. Žáci zhlednou představení v Divadle loutek v Ostravě a zapojí se do dopravní soutěže v Bílovci. Čtvrťáci a páťáci pojedou na dva dny do Prahy, nižší ročníky díky družině přespí v Knihovně v Bílovci u příležitosti Noci s Andersenem.

Nezapomínáme ani na přípravu vystoupení na Den matek v kulturním domě.
Paní učitelka Dana Míčková již plánuje Pohádkový les a chystáme i překvapení pro děti na Den dětí.

Zápis do prvního ročníku bude ve středu 20. dubna 2022. Již ve čtvrtek 7. dubna navštíví první třídu předškoláci a seznámí se se školou, budoucí třídou i spolužáky. Tímto zveme na návštěvu i děti, které nechodí do naší mateřské školy.

Zápis do mateřské školy plánujeme na středu 4. května 2022. Oba zápisy proběhnou bez zvláštních opatření.

Chystáme toho hodně, snad se nám vše vydaří a splní se, co si plánujeme. Přejeme všem klid, mír, pohodu a víru, že lidskost a zdravý rozum zvítězí.

Za všechny pracovníky školy
Mgr. M. Zezulová, ředitelka školy

Recitační soutěž

V únoru se žáci 2. – 5. ročníku naší školy zúčastnili školního kola Celostátní přehlídky dětských recitátorů. Hodnotil se výrazný přednes, intonace, správná výslovnost, kultura a přirozenost dětského projevu.

Umístění v kategoriích:

2. – 3. ročník

1. místo 2. místo 3. místo

Lenka Mošová Tobiáš Hon Elizabeth Stupárová

4. – 5. ročník

1. místo 2. místo 3. místo

Benjamín Spiller Markéta Šeděnková Ondřej Zouhar

V okrskovém kole slatinskou školu reprezentovali Lenka Mošová, Tobiáš Hon a Benjamín Spiller. Do okresního kola v Novém Jičíně postoupil ze 2. místa své kategorie Benjamín Spiller. Blahopřejeme mu a přejeme hodně úspěchů.

Mgr. Lenka Malčíková

Ze školní družiny

Podzim ve školní družině byl velice pestrý, tak jako podzimní listí. Na školní zahradě jsme poměřili své síly v Podzimní stezce. Měli jsme Kaštanový týden spojený s tvořením i sportováním s kaštany. Soutěžili jsme v pexesu a ve skládání puzzle. Na drakiádu nám bohužel nevyšlo počasí, ale i tak jsme si našli náhradní program a v tělocvičně si zahráli hry s barevným padákem.

Nezapomněli jsme ani na kulturu, přijela se za námi podívat autorka dětských knih Zuzana Pospíšilová. Přečetla nám několik ukázek ze svých knížek a představila nám z nich i některé hry a hádanky. Její knihy jsou u dětí velice oblíbené a i ve školní družině některé čteme v klidovém poobědním režimu.

Ve čtvrtek 18. listopadu jsme navštívili slatinský kulturní dům, kam za námi přijelo 3D kino a společně jsme se ocitli na Tahiti. Poznali jsme kulturu tohoto ostrova, ponořili se do podmořského světa

a obdivovali sportovní výkony surfařů.

V listopadu jsme se již věnovali vyrábění dárečků na Vánoční jarmark, který se kvůli covidu nekonal. Přesto jsme našli náhradní řešení a děti vytvořené dárečky svým rodičům a blízkým předaly v dárkových taštičkách. Tvořilo se nejen ve školní družině, ale i v hodinách výtvarné výchovy kolegyně Mgr. Terezy Urbánkové. Rodiče mohli naše snažení dobrovolně podpořit i finančně.

Tímto bych chtěla moc poděkovat rodičům za podporu, neboť děti již mají z části těchto prostředků zakoupeny do školní družiny nové deskové hry a kreativní potřeby. Váží si jich o to více, když se samy musely přičinit svou aktivitou k jejich získání.

Vánoce ve školní družině byly bohaté nejen na dárky, ale i na prožitky. Zazpívali jsme si s panem učitelem Varechou koledy, pohostili se cukrovím a nealko punčem .

V lednu jsme se připravovali na Zimní olympijské hry. Seznámili jsme se i s netradičními zimními sporty. Od akčních sportů jsme přešli až ke klidnému háčkování. Holky i kluci se seznámili s háčkováním, bambulkováním a dalšími technikami. Moc děkuji všem dárcům za klubíčka vln.

Za školní družinu
Martina Hrabovská