Ze života školy v novém školním roce

Podařilo se nám úspěšně otevřít pátý ročník, jak pan starosta zavzpomínal, tak asi po čtyřiceti letech…. A tak máme ve škole 43 žáků a ve školce plnou kapacitu, tedy 25 dětí.

Pedagogický sbor se rozrostl o novou kolegyni, paní učitelku Mgr. Terezu Urbánkovou, která učí ve 3. a 4. ročníku. První a druhý ročník učí paní učitelka Mgr. Lenka Malčíková a pátý ročník Mgr. Michaela Zezulová s novou asistentkou Svatavou Adamcovou. 

V angličtině budou žáci pokračovat s Mgr., Ing. Janou Dosoudilovou a vlastivědu a přírodovědu budou poznávat s Mgr. Martinem Varechou. Ve školní družině se budete setkávat hlavně s Martinou Hrabovskou. Posílili jsme i mezi nepedagogickými pracovníky. Vaříme více obědů, a proto jsme přijali novou pomocnou sílu do kuchyně a tak jsme na úklid zaměstnali další pracovnici.

Zastupitelstvo obce rozhodlo o rekonstrukci střechy i vytápění a pomocí dotací vše i zrealizovalo. A tak se přes prázdniny kolem školy pracovalo, aby se vše stihlo do 1. září. Střechou už nám neteče. Kotle již měly první premiéru a v prvních chladných dnech výborně topily. Zabezpečili jsme i vstup do školy pomocí kamery a dálkového otevírání dveří. 

Věříme, že letošní školní rok bude bez mimořádných opatření a na covid a pandemii budeme jen vzpomínat.

Prvňáčkům a jejich rodičům přeji, aby se do školy dlouho těšili. A všem pohodu, klid a radost z učení.

Mgr. Michaela Zezulová
ředitelka školy

Hola, hola, škola volá!

Jak já se těšila! Na své loňské prvňáčky, na jejich úsměvy, zvídavé pohledy a otázky, na snahu a píli při zdolávání nesnází i na jejich rošťárny. Hlavou mi probíhala spousta otázek… Jací asi budou po prázdninách? Vyrostli? Přečetli si o prázdninách knížku? Zapomněli nějaká písmenka? Určitě některá velká psací, odpovídala jsem si sama. Ale hlavně – těší se ještě do školy? Snad ano, jen každý třeba na něco jiného. 

Po slavnostním přivítání prvňáčků v kulturním domě jsem si je do školy přivedla sama. S aktovkami na zádech pak hrdě i s napětím odkráčeli do nové etapy svého života. Čeká na ně další, jinaké poznávání života, světa a sebe sama. A mně je ctí, že je mohu na jejich cestě doprovázet a být jim nápomocna. Nepůjde to bez škobrtnutí ani omylů. Ale právě ty jsou po celý život největším a nejdůslednějším učitelem každého z nás.

A taky mi bude trochu smutno. Po čem? Spíše po kom… Musela jsem se rozloučit s dětmi, se kterými mi bylo tři roky báječně. Ale tak to v životě chodí. Něco krásného končí a jiné začíná. Hřeje mě vědomí, že své dočasné „malé“ svěřence jsem předala nové starostlivé průvodkyni. Vždyť naše povolání je posláním. A s dobrým záměrem, přiměřeným nadšením a postupnou realizací se dají uskutečňovat nádherné věci…

Kdo se tedy těšil na začátek školního roku nejvíce? Prý někteří rodiče! Ale já tomu nevěřím. Nejvíce jsem se přece těšila Já! Bláznivá učitelka? No a? Není nad to, když je práce zároveň vaším koníčkem. Všechno se pak zvládá snadněji a radostněji. 

Tak hurá do školy! Ať se nám všem daří!

Lenka Malčíková

Školní družina

V letošním školním roce 2021/22 si děti ve školní družině užijí celoroční hru „Výprava za pokladem“. Hned první den školy žáky čekala pirátsky vyzdobená družina. Podaří se holkám a klukům vyluštit úkoly a posbírat všechny kousky mapy, aby na konci roku našli truhlu s pokladem? ☺ To se uvidí. I v letošním roce si školáci ve družině užijí soutěže, besedy a hlavně zábavu s ostatními spolužáky.

Je fajn, že můžu dělat práci, která mě baví a odměnou je mi dětský úsměv.

Za školní družinu

Martina Hrabovská