Podzim ve škole proběhl převážně přes monitory počítačů

Pouze září jsme zvládli odučit prezenčně, tedy děti v lavicích a učitelé před tabulí ve třídách. Již v říjnu jsme opět s žáky zasedli za monitory počítačů a učili se on-line.

Využili jsme zkušeností z jarní karantény a zavedený systém jsme zlepšili. Denně jsme se potkávali na on-line hodinách přes Google Classroom. Snažili jsme k výuce přistupovat poctivě, ale nic nenahradí osobní kontakt ve škole.

Často jsme se dostávali při distanční výuce do náročných, ale i komických situací. Například, když žáci zjistili, že lze změnit pozadí svého obrazu a zmizeli sami… Některé děti využily možnost vypůjčení žákovských počítačů ze školy.

Od středy 18. listopadu již učíme ve svých třídách za přísných hygienických opatření.

Výuka i pohyb po škole je možný jen s rouškou, v každé hodině i o přestávkách větráme, tělesnou výchovu učíme venku a hudební výchovu bez zpěvu. Změny nastaly i ve školní družině. Protože se nesmí mísit žáci různých tříd, museli jsme omezit provoz školní družiny pro žáky 2. a 4. ročníku.

Děti z mateřské školky tentokrát neměly žádná omezení a mohly se vzdělávat ve školce.

Ani tradiční akce školy a školky nemohou probíhat, ale i tak se snažíme udělat pro žáky výuku co nejzajímavější v rámci jednotlivých tříd.

Ráda bych poděkovala paní Daně Rekové za finanční dar, který je určen na školní výlety a firmě Chirurgie Marann, která přispěla na vybavení školky a školní družiny.

Všem přejeme příjemné prožití adventu, veselé Vánoce a hodně zdraví v novém roce.

Za celý kolektiv

Mgr. Michaela Zezulová
ředitelka školy

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print