Vážení občané,

tak už jsme si nějak „zvykli“ na současnou situaci a už hned po ránu nehltáme informace o počtu nakažených apod. Ale bohužel se táto situace „podepsala“ na kulturních, sportovních a společenských akcích v obci.

A když nepřál „COVID“, tak zase počasí. Country pohoda, letní kino, koncert dechové hudby. Proběhla akce Pivní slavnosti, dokonce 2x, na Novém Světě a turnaj v nohejbale.

A co bude dál? No, věřím, že si vše vynahradíme 12.12. na adventním setkání.

Ve stavebních akcích byl dán nový kabát budově tělocvičny, byl vybudován kamerový systém v obci, který chrání majetek obce a hlavně správnost ukládání odpadů do kontejnerů.

Kamery jsou umístěny na budově školy, kulturního domu a hasičské zbrojnice.

Na Novém Světě byla dokončena fasáda budovy společenské místnosti za restaurací. Je nutno říci, že tento objekt je hodně využíván nejen složkami obce, ale i fyzickými osobami – občany Slatiny a Nového Světa.

„Pokusně“ jsme založili Květnou louku v zámecké zahradě, kde jsme umístili informace o rostlinách, které tam rostou. Rovněž připravujeme dvě posezení s informačními tabulemi o fauně a floře v našem okolí.

Manžele Naďa a Aleš Stanovští a ing. Libor Šustr instalovali v našich lesích 2 kusy originál obrázků houbařské Panenky Marie. Prosím, ani toto dílo, neničte.

Obnovíme několik uschlých stromků z akce „Výsadba alejí ve Slatině“ a budou předány certifikáty jednotlivým patronům stromů.

Dne 1. září jsem opět přivítal naše prvňáčky, tentokrát 8 žáčků. Rodiče obdrželi od obce menší finanční příspěvek ve výši 1 000 Kč na žáka na nákup různých školních potřeb.  Přeji rodičům i dětem klidný a úspěšný školní rok.

Samozřejmě nic se bohužel nezměnilo v parkování vozidel na místních komunikacích. Opět mi to připomíná „kličkovanou“ při průjezdu některých části obce.