Vážení občané,

tak už jsme si nějak „zvykli“ na současnou situaci a už hned po ránu nehltáme informace o počtu nakažených apod. Ale bohužel se táto situace „podepsala“ na kulturních, sportovních a společenských akcích v obci.

A když nepřál „COVID“, tak zase počasí. Country pohoda, letní kino, koncert dechové hudby. Proběhla akce Pivní slavnosti, dokonce 2x, na Novém Světě a turnaj v nohejbale.

A co bude dál? No, věřím, že si vše vynahradíme 12.12. na adventním setkání.

Ve stavebních akcích byl dán nový kabát budově tělocvičny, byl vybudován kamerový systém v obci, který chrání majetek obce a hlavně správnost ukládání odpadů do kontejnerů.

Kamery jsou umístěny na budově školy, kulturního domu a hasičské zbrojnice.

Na Novém Světě byla dokončena fasáda budovy společenské místnosti za restaurací. Je nutno říci, že tento objekt je hodně využíván nejen složkami obce, ale i fyzickými osobami – občany Slatiny a Nového Světa.

„Pokusně“ jsme založili Květnou louku v zámecké zahradě, kde jsme umístili informace o rostlinách, které tam rostou. Rovněž připravujeme dvě posezení s informačními tabulemi o fauně a floře v našem okolí.

Manžele Naďa a Aleš Stanovští a ing. Libor Šustr instalovali v našich lesích 2 kusy originál obrázků houbařské Panenky Marie. Prosím, ani toto dílo, neničte.

Obnovíme několik uschlých stromků z akce „Výsadba alejí ve Slatině“ a budou předány certifikáty jednotlivým patronům stromů.

Dne 1. září jsem opět přivítal naše prvňáčky, tentokrát 8 žáčků. Rodiče obdrželi od obce menší finanční příspěvek ve výši 1 000 Kč na žáka na nákup různých školních potřeb.  Přeji rodičům i dětem klidný a úspěšný školní rok.

Samozřejmě nic se bohužel nezměnilo v parkování vozidel na místních komunikacích. Opět mi to připomíná „kličkovanou“ při průjezdu některých části obce.

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print