Do Moravskoslezského kraje se vracejí roušky, omezují se hromadné akce i návštěvy nemocnic

Dnešním dnem – tedy pátkem 17. července 2020 – KHS Moravskoslezského kraje vyhlašuje nové mimořádné opatření v souvislosti s výskytem onemocnění Covid 19 na území Moravskoslezského kraje.

Celý text mimořádného opatření je v příloze, tento článek má za cíl pouze přiblížit nejdůležitější části.

Opatření obsahuje celkem 20 bodů, které můžeme rozdělit do několika základních okruhů.

Opatření na ochranu rizikových skupin obyvatel zahrnují opatření ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb, kterým kromě zpřísnění režimu pro návštěvy nařizuje preventivní testování nových pacientů a klientů s cílem zamezit zavlečení nákazy do těchto zařízení.

Omezení shromažďování osob ve venkovních i vnitřních prostorách na max. 100 osob. Ve venkovních i vnitřních prostorech je možný vyšší počet účastníků pouze za předpokladu zřízení oddělených sektorů, kterých může být maximálně 5.

Omezení provozu stravovacích služeb, které spočívá v časovém omezení provozu od 8:00 do 23:00, a dále v nutnosti zajistit omezený počet osob u jednoho stolu, dostatečné rozestupy a pravidelnou desinfekci inventáře a možnost desinfekce pro návštěvníky. Opatření se netýká pouze stravování zaměstnanců a zařízení, která poskytují současně i ubytovací služby, kde je umožněno podávání snídaní od 6,00.

Obnovení povinnosti nosit ochranu dýchacích cest a to ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště (tedy i na pracovišti) a v hromadné dopravě.

Provozovatelé maloobchodních prodejen jsou povinni zajistit pravidelné provádění desinfekce nákupních vozíků a úchopových ploch (zábradlí, kliky, madla).

Přílohy

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print