Vážení spoluobčané

nejde začít jinak než tím, co nás všechny postihlo. Tím nás, myslím celý svět. Nechci a nebudu vypisovat, kdo byl v první linii, kdo v druhé…. Šily se roušky a rozdávaly všem občanům, rozdávala se dezinfekce, nabízela se pomoc, fungoval obchod, pošta, ordinace lékaře. Škola vyučovala on-line. Vše omezeně, komplikovaněji, ale fungovalo to. 

Naší výhodou bylo, že jsme mohli vyjít doma na zahrádku, ale i projít se v přírodě nebo zasportovat. Byla to dlouhá doba a Slatina byla jako jedna z mála obci na Bílovecku, které se „korona“ vyhnula. Je nutné, a i potřebné všem poděkovat. Poděkovat těm, kteří pomáhali vzniklou situaci zvládnout, pomáhali jiným, kterým nebyl lhostejný osud nejen občanů naší obce. Nouzový stav byl zrušen, koronavir snad ustupuje, už ne tak intenzivně posloucháme zprávy, čteme novinové články a sledujeme televizní obrazovky, život se vrací do normálu. Nebylo hodně různých akcí, ale léto snad vše nahradí. 

I přes uvedené problémy, život se v obci nezastavil. Využili jsme i trošku volnější kapacit firem a provedli rozšíření šatny v mateřské škole, vybudovali dvě dětská hřiště (Slatina a Nový Svět). Již vznikla diskuze k této akci, proč takový povrch?! Je to jednoduché, kůra se nejlépe udržuje, je cenově dostupná, dá se bez problému obnovit. Kamínky by byly po celé ploše před kulturním domem, protože děti si rády hrají a rodiče se na ně dívají a umělá plocha cenově výrazně vyšší a velmi náročná na údržbu (zabezpečení poškození).

 Obnovili jsme cestu k rybníku pod Ohradou kolem Cyrilky. Plánovaná akce výsadby stromů – „Každá rodina má svůj strom“ se bohužel nekonala v té podobě, jakou jsme plánovali. Výsadbu jsme však museli na jaře realizovat a ze 109 stromů jich je již 40 „adoptováno“. Bohužel, některé stromy pravděpodobně uschly. Jejich dosazení plánujeme na podzim. Také připravujeme vhodné označení jednotlivých stromů. Dále nás čeká zateplení tělocvičny a dokončení fasády společenské místnosti na Novém Světě. Rovněž je nutný nátěr čekárny na Novém Světě a úprava komunikace u Lípy svobody tak, aby nám větší auta neničila obrubníky cesty. 

Vážení občané, léto je tady, požární nádrž se bude opět čistit, děti budou mít „opět prázdniny“. Dovolené budou asi trošku omezené a moře bude méně, kdo ví?! Akce v obci se také rozjedou, takže možnosti na dohnání čtvrt roční absence bude asi dostatek. 

Luděk Míček
starosta obce

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print