První pololetí školního roku ve slatinské škole je za námi

První polovinu školního roku máme úspěšně za sebou. Děti ze základní i mateřské školy se učily novým věcem, plnily si své úkoly a školáci domů přinesli svá krásná vysvědčení. Následoval zasloužený odpočinek v podobě pololetních i jarních prázdnin.

Zima nám nenadělila ani sněhu, ani ledu. Za bruslením a sáňkováním jsme letos museli na jiná místa. Únorové počasí nám připomínalo spíš to aprílové. Zpěv ptáků, pupeny šeříků a první sněženky nám hlásí, že jaro je za dveřmi. Ale teď ještě zpět k tomu, co jsme v minulých měsících zvládli a zažili.

V listopadu k nám dorazila hned dvě divadélka. Divadlo Ententýky s Větrnou pohádkou a divadlo z Hradce Králové, které přivezlo Pohádku z našeho statku. U obou představení se děti náramně pobavily, ale také přiučily novým a důležitým věcem.

Školáci i předškoláci si pořádně užili Svět techniky ve Vítkovicích. Mimo prohlídky je čekaly i zajímavé výukové programy. Jedna skupinka si vyzkoušela práci se dřevem, další se vydala do Království Symetrion a třetí skupina v laboratořích zkoumala vlastnosti vody. Děti ze školky se dozvěděly vše o barvách a pohrály si v dětském koutku. Všechny programy a doprava byly hrazeny z projektu MAP II ORP Bílovec.

O adventu jsme toho stihli opravdu hodně. Na Mikuláše se celá budova proměnila v jedno velké peklo, za zpěvu vánočních písní a koled se nám podařilo rozsvítit nádherný vánoční strom na návsi, s paní učitelkou si děti ve školce upekly vlastní cukrovíčko, připravily si program pro své rodiče a společně s nimi vytvořily spousty vánočních ozdob. Žáci 1. a 3. třídy navštívili adventní Opavu. Nahlédli zde do výrobny baněk, každý z nich si mohl tu svoji vlastnoručně nazdobit, poté si prohlédli historické centrum města a zamířili do Slezského muzea na program o zvířatech. Na adventním setkání měli žáci svůj stánek, kde prodávali vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace. Za utržené penízky si pak mohli nakoupit nové hry do školní družiny, které si přáli. Program u kulturního domu jsme doplnili zpěvem vánočních koled. Poslední školní den před svátky jsme prožili s vánočními  tradicemi a zvyky, nezapomněli jsme ani na krmení zvířátek v lese.

V novém roce jsme zavítali do Divadla loutek v Ostravě na pohádku O mašinkách, v Bílovci na muzikál Eulálie. Děti ve školce si vyrobily masky, nacvičily tanečky a písničky a pozvaly školáky na masopustní rej s medvědem.

V nejbližší době nás čeká 3D kino, maškarní ples, vynášení Moreny, dále pak Noc s Andersenem v bílovecké knihovně, Den matek a plavecký výcvik. Zápis do 1. třídy základní školy proběhne 22. dubna a 6. května zapíšeme děti do mateřské školy. Krásné jaro všem…

za všechny zaměstnance školy a školky
přeje Mgr. Martin Varecha