Povinné označování psů

Od 1.1.2020 vstupuje na základě novely veterinárního zákona č. 302/2017 Sb., v účinnost povinnost označovat psy na území ČR mikročipem. Od tohoto data bude povinné očkování psa proti vzteklině platné pouze v případě, že je pes označen mikročipem. Štěňata musí být označena mikročipem nejpozději v době prvního očkování proti vzteklině (tedy nejpozději v půl roce věku).

Mikročipem nemusí být očkování psi, kteří mají jasně čitelné tetování provedené před 3.7.2011. Označení psů mikročipem v naši obci již proběhalo a majitelé psů tak mohli této služby využít v místě bydliště. Pro lepší evidenci žádáme majitelé psů o nahlášení čísla mikročipu, které zavedeme do evidence psů v naši obci.

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print