Vážení spoluobčané,

čas vánoční se blíží, nejkrásnější svátky v roce začínají. To nám to zase všechno uteklo ☺. Asi je brzy na bilancování. Každý si ten rok prožil po svém, ke své spokojenosti i nespokojenosti. To je bohužel pravidelný a pro všechny stejný koloběh života. 

V obci se opět podařilo udělat plánované i neplánované akce. Snad tou nejdůležitější byla oprava budovy za naší školou, kde vznikne „dílna“ pro zvýšení dovednosti našich dětí. Dále bylo postaveno workoutové hřiště za tělocvičnou. Maminky „volají“ po hracích prvcích pro nejmenší. Snad se podaří společně něco najít, hlavně místo, které bude vhodné a bezpečné.

Byla opravena a částečně obnovena fasáda společenské místnosti na Novém Světě za restaurací, udělalo se kus práce ve škole. Již nyní plánujeme akce na příští rok. Pokud máte někdo nějaký nápad, napište. Je pravdou, že se něco povede, něco ne, ale co se stále nedaří, je řešení sousedských vztahů. Pravidelně se vyskytnou nějaké problémy, které se ani vyřešit bohužel nedají.  Po dlouhé době chci připomenout známe pořekadlo „nedělej druhému to, co nechceš, aby on dělal tobě“!!! Kolik sousedských sporů by se vyřešilo??? S tím vlastně i trošku souvisí také život v obci.

Odpady…věčný problém. Hlavně když mám doma pořádek, však on tu moji nedisciplinovanost někdo napraví, někdo uklidí, někdo roztřídí. Ale to je asi zbytečné psát a připomínkovat, snad pomůže kamerový systém. V souvislosti s odpady jsme opět pořídili omezené množství tašek na tříděný odpad, které se v minulosti ujaly a snad napomůžou opět k lepšímu třídění odpadů. Rovněž opět vyjde kalendář obce na rok 2020 a bude roznášen členy zastupitelstva do všech rodinných domků. 

Na jaře připravujeme akci pro nás všechny. Každá rodina si bude moci zasadit svůj strom na určených místech (cesta do Lazů a na Novém Světě cesta ke kapličce) a poté o něj pečovat. Je zpracován plán výsadby včetně konkrétních dřevin a věřím, že o tuto akci bude zájem. Budete všichni osloveni. Již jsme obnovili výsadbu třešní směr Výškovice a dále bude obnovena výsadba švestkové aleje kolem státní silnice ze Slatiny na Nový Svět. 

Trošku změnu připravujeme na Mikulášskou nadílku, kterou hodláme spojit s rozsvícením vánočního stromu. Vše bude probíhat venku, pokud vyjde počasí. Jestli ne, tradičně vše uděláme v kulturním domě. Rovněž Adventní setkání je už v plné přípravě a věřím, že bude opět veselo a možná i tam se za vůně punče, zabíjačky a vánoční hudby vyřeší spousta sousedských vztahů a problémů. Rok zakončíme opět tradičně vánočním koncertem Dechové hudby Slatina.

Přeji všem krásné a klidné vánoční svátky a v novém roce 2020 s ☺.

Na společná setkání se těší

Luděk Míček
starosta obce

 

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print