Vážení spoluobčané,

čas prázdnin končí a škola nás volá. Letošní léto se vydařilo a už mně to připadá, že i děti se koupají v naší nádrži spíše z povinnosti nebo ze zvyku. Letos jsme nádrž vyčistili dříve a opět byla v tropických dnech, které panovaly, plně využita nejenom našimi občany.  Když už jsme u zábavy a pohybu, všem občanům byla nabídnuta spousta zábavy i možnosti aktivního odpočinku. Cesta pohádkovým lesem, Country pohoda, JZM, pivní slavnosti, cyklo závody, koncert Dechové hudby,  letní kino … atd.. Věřím, že každý si mohl vybrat. Občas se bohužel stane, že místní kritizuje, ale přespolní chválí J. Například opakovaně vysypaný štěrk na silnici při cyklo závodech nutí k zamýšlení o zdravém rozumu. Děkuji všem organizátorům a také návštěvníkům uvedených akcí.

Bohužel jsem se setkal s názorem, že občan nevěděl, že se nějaká akce koná, jinak by určitě přišli. No, využíváme všechny druhy možností zveřejnění, vždyť i ve Zpravodaji jsou termíny uvedeny, nebo i ten nikdo nečte? Tak proč ho vydáváme??? Opět nabízím možnost zasílání všech podstatných událostí e-mailovou poštou, stačí jen o to požádat.

Stavební akce probíhají průběžně, jsou hotovy schody u pošty, jen urgence zábradlí od občanů byly zbytečné, bylo s ním počítáno, bohužel se muselo počkat až do konečné podoby schodiště, a pak zábradlí vyrobit na míru. Probíhá výstavba workoutového hřiště v prostoru za tenisovým kurtem. Celkem dobře postupují stavební úpravy polytechnické a environmentální dílny za základní školou. Budova již potřebovala nutnou opravu, proto jsme využili i možnost dalšího smysluplného využití a opravili jsme střechu, vyměnili krytinu, nové sanační omítky, rozvody elektřiny i vody, vyměnili dveře i okna a také jsme změnili uspořádání vnitřních prostor. Bude upraveno zázemí pro děti, které pobývají na zahradě, sklad a hlavně nová dílna, která má naučit naše děti rozpoznat vrut od hřebíku, ale také umět zacházet se základním ručním dílenským nářadím. Snad jen hledáme vhodného „učitele“, který by své zkušenosti a znalosti předal nové generaci. Přihlaste se !!!

Odpady… stálé téma a stále aktuální. Co občas nacházíme v popelnicích, kontejnerech nebo ve vaně u hřbitova, to i mně vstávají vlasy hrůzou a to jich mám málo. Proto se pracuje na přípravě kamerového systému, který by monitoroval tyto prostory.

Za zmínku také stojí a část občanů by to mohlo zajímat, že na základě žádosti původního nájemce, došlo k výměně nájemců restaurace ve Slatině. Smlouva byla ukončena v srpnu a již je podepsána smlouva s novým nájemcem. Věřím, že se mu lépe povede navázat kontakt mezi ním a hosty a naopak.

Zajímavostí je nález většího počtu mincí a jiných předmětů na části zámecké zahrady. Jsou to mince (z 36 kusů 26 z bývalého režimu), z nichž asi nejzajímavější stříbrná dvoukoruna z roku 1913. Co nám postupně ještě zahrada odhalí?

Vážení občané, na podzim plánujeme setkání se seniory. Již jsem vyzýval některé, aby sami navrhli program či něco, co by rádi viděli a čím by se pobavili. Bohužel nemám žádnou odezvu, tak pokud bude někdo ochotný něco navrhnout, zavolejte.

Přejí všem krásné a klidné podzimní dny.

Na setkání se těší

Luděk Míček, starosta obce