Vážení spoluobčané,

čas prázdnin končí a škola nás volá. Letošní léto se vydařilo a už mně to připadá, že i děti se koupají v naší nádrži spíše z povinnosti nebo ze zvyku. Letos jsme nádrž vyčistili dříve a opět byla v tropických dnech, které panovaly, plně využita nejenom našimi občany.  Když už jsme u zábavy a pohybu, všem občanům byla nabídnuta spousta zábavy i možnosti aktivního odpočinku. Cesta pohádkovým lesem, Country pohoda, JZM, pivní slavnosti, cyklo závody, koncert Dechové hudby,  letní kino … atd.. Věřím, že každý si mohl vybrat. Občas se bohužel stane, že místní kritizuje, ale přespolní chválí J. Například opakovaně vysypaný štěrk na silnici při cyklo závodech nutí k zamýšlení o zdravém rozumu. Děkuji všem organizátorům a také návštěvníkům uvedených akcí.

Bohužel jsem se setkal s názorem, že občan nevěděl, že se nějaká akce koná, jinak by určitě přišli. No, využíváme všechny druhy možností zveřejnění, vždyť i ve Zpravodaji jsou termíny uvedeny, nebo i ten nikdo nečte? Tak proč ho vydáváme??? Opět nabízím možnost zasílání všech podstatných událostí e-mailovou poštou, stačí jen o to požádat.

Stavební akce probíhají průběžně, jsou hotovy schody u pošty, jen urgence zábradlí od občanů byly zbytečné, bylo s ním počítáno, bohužel se muselo počkat až do konečné podoby schodiště, a pak zábradlí vyrobit na míru. Probíhá výstavba workoutového hřiště v prostoru za tenisovým kurtem. Celkem dobře postupují stavební úpravy polytechnické a environmentální dílny za základní školou. Budova již potřebovala nutnou opravu, proto jsme využili i možnost dalšího smysluplného využití a opravili jsme střechu, vyměnili krytinu, nové sanační omítky, rozvody elektřiny i vody, vyměnili dveře i okna a také jsme změnili uspořádání vnitřních prostor. Bude upraveno zázemí pro děti, které pobývají na zahradě, sklad a hlavně nová dílna, která má naučit naše děti rozpoznat vrut od hřebíku, ale také umět zacházet se základním ručním dílenským nářadím. Snad jen hledáme vhodného „učitele“, který by své zkušenosti a znalosti předal nové generaci. Přihlaste se !!!

Odpady… stálé téma a stále aktuální. Co občas nacházíme v popelnicích, kontejnerech nebo ve vaně u hřbitova, to i mně vstávají vlasy hrůzou a to jich mám málo. Proto se pracuje na přípravě kamerového systému, který by monitoroval tyto prostory.

Za zmínku také stojí a část občanů by to mohlo zajímat, že na základě žádosti původního nájemce, došlo k výměně nájemců restaurace ve Slatině. Smlouva byla ukončena v srpnu a již je podepsána smlouva s novým nájemcem. Věřím, že se mu lépe povede navázat kontakt mezi ním a hosty a naopak.

Zajímavostí je nález většího počtu mincí a jiných předmětů na části zámecké zahrady. Jsou to mince (z 36 kusů 26 z bývalého režimu), z nichž asi nejzajímavější stříbrná dvoukoruna z roku 1913. Co nám postupně ještě zahrada odhalí?

Vážení občané, na podzim plánujeme setkání se seniory. Již jsem vyzýval některé, aby sami navrhli program či něco, co by rádi viděli a čím by se pobavili. Bohužel nemám žádnou odezvu, tak pokud bude někdo ochotný něco navrhnout, zavolejte.

Přejí všem krásné a klidné podzimní dny.

Na setkání se těší

Luděk Míček, starosta obce

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print