Ohlédnutí za Tříkrálovou sbírkou 2019

O prvním lednovém víkendu, v neděli 6.1.2019, proběhla ve Slatině Tříkrálová sbírka. Už v tradičních obrysech, na základě zkušeností z minulých let, se nám podařilo sestavit 6 tříkrálových skupinek dětských králů s doprovodem jednoho z rodičů.

Zázemí na přípravu – oblečení do bílých tunik, doplněných korunkou a se začerněním „Černého vzadu“ nám poskytl malý sál kulturního domu, s dostatkem občerstvení a vánočního cukroví, které připravily maminky koledníčků.

Po vyřízení nezbytných formalit s vyplněním průkazů a rozdělení kolednických tras, jsme vyrazili do terénu. Protože se jedná už o stabilní tým koledníků – dobrovolníků, nebylo třeba projednávat v detailech jednotlivé trasy. Koledování, dle informací účastníků, proběhlo v hezké povánoční atmosféře, s vyžádáním tradičního „K+M+B 2019″ zápisu křídou na zárubeň dveří.

Kolem třetí se všechny skupinky postupně sešly v malém sále KD, ohřáli se horkým čajem a vyměnili společné zážitky malých koledníků.

Předání vybraného obnosu paní Pomikálkové z Charity Studénka proběhlo o týden později. Díky štědrosti Slatiňáků se podařilo vybrat celkovou částku 17 728 Kč. Stejně jako vloni jsme zůstali těsně pod 18 tisíc Kč. Velké poděkování náleží všem štědrým dárcům a také naším dětem – koledníkům: Rendovi, Matějovi, Erikovi, Johance, Dominice, Víťovi, Honzíkovi, Ester, Rendovi, Pavlínce, Adámkovi a Markétce.

Celkem se v ostravsko-opavské diecézi vybralo 18,6 milionů Kč, do terénu vyrazilo celkem 3 000 dobrovolníků, tj. celkem na 10 000 „Králů“. Získané prostředky podpoří celkem 75 projektů v oblasti poskytování zdravotně – sociálních služeb.

Za koledníky ing. Jiří Lubojacký

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print