Stále častěji využívaná reboxová terapie na Oddělení rehabilitace Bílovecké nemocnice pomáhá pacientům při léčbě 

Přístroj Rebox je v Bílovecké nemocnici, a.s. plně vytížen. Léčí chronické bolesti páteře, poúrazové a pooperační bolesti, svalové přetížení, léze šlach a vazů, bolesti kloubů. Nemocnice disponuje třemi přístroji pořízenými v dubnu, v červenci a na konci listopadu 2018. Náklady na pořízení těchto přístrojů jsou v těchto dnech již plně pokryty, a to díky jejich vytíženosti.

Rebox je druh stimulátoru, který mikroamperovým stejnosměrným proudem koriguje stav ionů v chorobně změněné tkáni. Tím se podpoří prokrvení a lymfatický systém a nastartuje se regenerace organizmu. 

Jak takový přístroj funguje? Rebox vydává specifické stejnosměrné elektrické pulzy. Tyto pulzy jsou v léčené oblasti aplikovány neinvazivně přes kůži, a to dotykem hrotové léčebné elektrody, zatímco pacient, pokud je to možné, drží v ruce druhou, tzv. válcovou elektrodu, čímž dochází k uzavření elektrického obvodu. 

„Počet terapií a jejich délka je podmíněna typem obtíží. Provádí se dvakrát až třikrát týdně a délka jedné terapie je pět až deset minut.  Denně ošetříme na Oddělení rehabilitace v Bílovecké nemocnici, a.s. v průměru čtyřicet ambulantních a dvacet hospitalizovaných pacientů,“ dodává vedoucí fyzioterapeut Ladislava Matyšťáková.   

Ing. Magda Otáhalová
Tisková mluvčí

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print