Zářijové střípky ze školy a školky

Prázdniny jsou za námi a už nám začal nový školní rok. Žáci si odpočinuli a i s prvňáčky zasedli 3. září do lavic. Letos nastoupilo do školy 6 prvňáčků, a tak stoupl počet školáků na 32. Školku navštěvuje 25 žáků, z toho je 9 předškoláků.

Během prázdnin jsme zrekonstruovali školní družinu. Vyměnili osvětlení, elektrické vedení, podlahu a vybavili ji novým nábytkem. Školčátka budou na podzim co nejvíce využívat pěkného počasí k pobytu a hrám venku. Školáci si začnou pomalu zvykat na školní povinnosti.

Čekají nás tradiční akce. V říjnu se sejdeme za školou na Drakiádě a  pečení brambor, v listopadu si zastrašíme na Halloweenu V říjnu přijede divadélko Letadlo s cestovatelskou pohádkou Výprava za ledním medvědem. Starší děti ze školky pojedou do Bílovce, kde navštíví knihovnu a muzeum.

Naše škola se zapojila do OP VVV Šablony II, vyhlášenou MŠMT. Velká část dotace je zaměřena na vzdělávání pedagogů, z toho důvodu bude 17. 9. 2018 ředitelské volno. Další semináře se uskuteční o prázdninách.

Přejeme školákům úspěšný vstup do nového školního roku, hodně radosti a dobré nálady, dětem ve školce spoustu kamarádů a veselých her a rodičům pokoj a pevné nervy.

Mgr. Michaela Zezulová a Dana Reková