Tříkrálová sbírka ve Slatině byla úspěšnější než v loňském roce

Upřímné poděkování patří všem, kdo otevřeli koledníkům dveře svých domů.
Vložením peněz do pokladniček Charity České republiky projevili občané Slatiny soucit s nemocnými, osamělými či umírajícími lidmi.

Výsledek letošní Tříkrálové sbírky ve Slatině je 17.965 Kč. Tato částka činí téměř o 3.500 Kč více než výsledek sbírky v loňském roce.

65% vybraných peněz zůstává v našem regionu, 35% pak putuje na společné celorepublikové humanitární akce jako pomoc při likvidaci přírodních katastrof atd. U nás v působnosti charity Studénka jsou peníze využity na nákupy, opravy a půjčování zdravotních pomůcek, na pečovatelské služby, provozy hospiců a mobilních hospiců a na volnočasové aktivity dětí.

V obci, kde se konala Tříkrálová sbírka, mohou rodiče požádat o příspěvek 500,-Kč na dítě na dětský tábor, lyžařský výcvik nebo různé kroužky. Formulář žádosti o tento příspěvek je k dispozici na stránkách www.studenka.charita.cz.

Poděkování, pochvala a obdiv patří všem ochotným koledníkům, kteří v nepříjemném počasí statečně obešli celou vesnici.

Ještě jednou děkuji všem, kdo se o velmi dobrý výsledek letošní Tříkrálové sbírky jakkoli zasloužili. Věřím, že se příští rok při této dobročinné práci znovu sejdeme.