Tříkrálová sbírka ve Slatině byla úspěšnější než v loňském roce

Upřímné poděkování patří všem, kdo otevřeli koledníkům dveře svých domů.
Vložením peněz do pokladniček Charity České republiky projevili občané Slatiny soucit s nemocnými, osamělými či umírajícími lidmi.

Výsledek letošní Tříkrálové sbírky ve Slatině je 17.965 Kč. Tato částka činí téměř o 3.500 Kč více než výsledek sbírky v loňském roce.

65% vybraných peněz zůstává v našem regionu, 35% pak putuje na společné celorepublikové humanitární akce jako pomoc při likvidaci přírodních katastrof atd. U nás v působnosti charity Studénka jsou peníze využity na nákupy, opravy a půjčování zdravotních pomůcek, na pečovatelské služby, provozy hospiců a mobilních hospiců a na volnočasové aktivity dětí.

V obci, kde se konala Tříkrálová sbírka, mohou rodiče požádat o příspěvek 500,-Kč na dítě na dětský tábor, lyžařský výcvik nebo různé kroužky. Formulář žádosti o tento příspěvek je k dispozici na stránkách www.studenka.charita.cz.

Poděkování, pochvala a obdiv patří všem ochotným koledníkům, kteří v nepříjemném počasí statečně obešli celou vesnici.

Ještě jednou děkuji všem, kdo se o velmi dobrý výsledek letošní Tříkrálové sbírky jakkoli zasloužili. Věřím, že se příští rok při této dobročinné práci znovu sejdeme.

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print