Hasiči zasahovali letos již po osmnácté, ve dvanácti případech využili nový vůz

V neděli dopoledne likvidovala naše jednotka sboru dobrovolných hasičů hnízdo nebezpečného hmyzu pod fasádou jednoho z rodinných domů ve Slatině. V letošním roce to byl již osmnáctý zásah.
Ve dvanácti případech využili hasiči k zásahu nový dopravní automobil Mercedes-Benz Sprinter, který obec získala „darem od Moravskoslezského kraje v lednu letošního roku“:http://hasici.obecslatina.cz/877-clanek. Automobil tak vůbec nezahálí, kromě soutěžních a týlových činností čile zasahuje.

Vybavení automobilu pokrývá veškeré potřeby jednotky s výjimkou větších požárů či nutnosti využít velkou kapacitu vody, kterou ve své nádrži převáží cisternová automobilová stříkačka Liaz. O nasazení určité techniky vždy rozhoduje krajské operační a informační středisko v Ostravě, v případě předem ohlášené činnosti jednotky pak techniku volí velitel.

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print