Ze života školy

Na konci ledna rozdaly paní učitelky žákům krásná vysvědčení plná jedniček. Také máme za sebou jarní prázdniny i když bez sněhu. Deset předškoláčků přišlo 11. února na zápis do první třídy a složilo svou první velkou zkoušku.
Žáci třetího a čtvrtého ročníku si prohlédli základní školu Komenského v Bílovci, kam v budoucnu nastoupí do páté třídy. Při té příležitosti navštívili muzeum a prohlédli si novou knihovnu.

Starší děti psaly příběhy o knižních záhadách. Všechny příběhy byly moc pěkné a dvě nejzajímavější povídky putují do soutěžního klání „Bílovecké záhady“.

**A co nás na jaře čeká?**

Od března začnou všichni žáci jezdit na plavecký výcvik do Studénky. Plavat se budeme učit až do května. Kamarádi ze základní školy Stará Ves nás přijdou navštívit a zasoutěžit si s námi. Koncem března společně vyneseme Morenu, aby se nevrátila zima zpět. Děti budou hledat velikonoční vajíčka a vyrábět jidáše a kraslice.

V dubnu nás čeká Den Země, který pro nás připravilo sdružení ASOMPO. Prohlédneme si skládku komunálního odpadu
a používanou techniku v Životicích. I paní učitelky si připraví společný projekt pro děti ze školky a školy k tomuto dni.

Čeká nás výtvarná soutěž „Požární ochrana očima dětí“, kynologická přednáška i předvedení první pomoci.

Pedagogové s dětmi chystají program na Den matek. Školčátka navštíví hrad ve Starém Jičíně, kde budou plnit zábavné úkoly.

Všichni se těšíme na Pohádkový les se spoustou legrace.

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print