Hasiči absolvovali lezeckou přípravu, pomohli jim profesionální kolegové

V sobotu dopoledne absolvovala naše jednotka spolu se dvěma členy JSDH Studénka výcvik zaměřený na práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Hasiči tak využili nabídku profesionálních kolegů z Bílovce, kteří se v dané problematice lépe orientují a nabídli jim tak nejen svůj čas, ale rovněž prostor pro výcvik.
Ráno se hasiči sešli na bílovecké hasičské stanici, kde si nejprve prošli teoretickou přípravou. Zopakovali si vázání základních uzlů a probrali parametry lezecké techniky ve výbavě slatinské jednotky. Příslušníci hasičského záchranného sboru jim rovněž ukázali vybavení, které při své práci využívají oni, s poukázáním na hlavní rozdíly a možnosti nasazení.

Sdílet článek...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print